اسفند-۲۶ ۱۴۰۲

کنفرانس به‌مناسبت ماه مبارک رمضان

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

کنفرانس به‌مناسبت ماه مبارک رمضان

photo

مریم رجوی: فراخوان به خلع ید از رژیم ولایت فقیه و گرد آمدن در یک جبهه متحد علیه این رژیم

با سلام و درود به همه شما دوستان گرامی!

از حضور رهبران جامعه مسلمانان فرانسه، قانونگذاران مجلس اردن و شخصیت‌های محترم از کشورهای دوست و برادر؛ یمن، سوریه، تونس و الجزایر در گردهمایی امروز ماه مبارک رمضان سپاسگزاری می‌‌کنم.

بگذارید یاد کنیم از دوست عزیز و یار قدیمی مقاومت ایران، دکتر صالح قلاب دوست و برادر ما  که در ۴۴ سال گذشته همواره با شجاعت در کنار مقاومت ایران بود و درود می‌فرستیم به روح پرفتوح اسقف گایو، دوست و مدافع ثابت قدم مقاومت ایران در سخت‌ترین شرایط به‌مدت چند دهه و مظهر والای انسانیت که پیروان هر مذهبی او را هم‌مذهب خود می‌شمردند.

ماه رمضان امسال با خونین‌ترین جنگ‌ها در خاورمیانه همراه است و همگان را داغدار کرده است، دعا می‌کنیم که آثار رهایی‌بخش این ماه، آزادی و صلح و نجات را نصیب مردم منطقه به‌خصوص مردم ستمزده فلسطین کند.

ما از روز اول به‌طور مستمر گفته‌ايم از جمله در ۲۰مهر گذشته كه
اولاً -استفاده از موضوع فلسطين به‌عنوان يک وسيله و ابزار رسم ديرين رژيم فريبكار آخوندها در ايران بوده است
ثانياً-قابل قبول نيست كه مردم بی‌گناه غزه قيمت محاصره و قطع آب و برق و سوخت و غذا و دارو را بدهند اين بر خلاف قوانين بين‌المللی و انسان‌دوستانه است
ثالثاً-هر كس صلح و ثبات و آرامش در اين منطقه از جهان می‌خواهد بايد فاشيسم دينی حاكم در تهران را هدف قرار دهد . مردم بی‌گناه در غزه و همچنين مردم بی‌گناه يهود چه تقصيری كرده‌اند؟ خط قرمزهای انسانی و بين‌المللی كجا رفته؟ آخر گرسنگی مردم بی‌گناه چرا؟ چرا؟

در چنین شرایطی است که ما فرا رسیدن ماه رمضان، ماه تلاش برای ارتقای ارزش‌های انسانی را گرامی می‌داریم. ماه به‌یاد داشتن رنج مردم ستم‌ دیده درسراسر جهان

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَینَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَان

رمضان ماه فرستاده ‌شدن قرآن است که هدایت‌کننده برای  مردم است و بینات و نشانه‌های هدایت و تمیز حق و باطل را به همه ما می‌دهد.

در آغاز سخنانم، بر حقایق تجربه شده در ۴دهه مبارزه علیه استبداد دینی حاکم بر ایران تاکید می‌کنم:

– هیچ حاکمیتی به اندازه ولایت فقیه در ۴۵سال گذشته باعث قتل و کشتار مسلمانان چه شیعه و چه سنی نبوده است.

– هیچ حاکمیتی به اندازه این رژیم در میان مسلمانان جنگ‌افروزی نکرده و تفرقه نینداخته است.

– اسلام مورد ادعای این رژیم که جنایت‌ها و تبهکاری‌های خود را با آن توجیه می‌کند، شرک و ارتجاع محض است و هیچ ربطی به اسلام ندارد و بر ضد آیین پاک محمدی است.

– در برابر زن‌‌ستیزی، اجبار دینی و سرکوبگری تحت نام اسلام، یک آنتی‌تز فکری و فرهنگی شکوفا شده که اسلام اصیل و دموکراتیک است و توسط مجاهدین خلق نمایندگی می‌شود.

– و سرانجام این که دیکتاتوری مذهبی و تروریستی حاکم بر ایران، کانون تنش و صدور تروریسم و ارتجاع و سر مار جنگ‌افروزی در منطقه است و قطعا توسط مردم و مقاومت ایران سرنگون خواهد شد.

Ramadan-conference

جنگ‌افروزی و صدور بنیادگرایی و تروریسم

به‌مناسبت حضور مهمانان گرامی از مجلس کشور برادرمان اردن، از اکثریت اعضای مجلس این کشور به‌خاطر صدور بیانیه‌یی در حمایت از مقاومت ایران و خواست مردم ایران برای برقراری یک جمهوری دموکراتیک تشکر می‌کنم.

مردم ایران در سال ۱۴۰۱ با قیام بزرگ خود و امسال با پشت‌کردن به‌انتخابات فرمایشی خامنه‌ای در ۱۱ اسفند، این خواست را با صدای بلند اعلام کردند.

اگرچه آخوندها مثل همیشه از هیچ تقلبی برای پرکردن صندوق‌ها و چند برابر کردن آرا فروگزار نکردند، اما به ناچار اعلام کردند که مشارکت مردم در این  انتخابات از تمام انتخابات دوران حاکمیت این رژیم پایین‌تر بوده است.

واقعیت این است که رژیم آخوندی یک اقليت اندک و بسيار محدود حکومت سه،‌ چهار درصدی است. این بی‌ثباتی، علت دخالت و جنایت بی‌وقفه آن‌ها در عراق، سوریه، لبنان و فلسطین و یمن است.

این موقعیت بسیار شکننده، در کنار ظرفیت انفجاری جامعه ایران، مهم‌ترین علت رو آوردن رژیم به جنگ‌افروزی در خارج ایران و صدور بنیادگرایی و تروریسم است.

این علت دخالت و جنایت بی‌وقفه آن‌ها در عراق یا سوریه یا لبنان و فلسطین و یمن است.

خمینی و خامنه‌ای و نظام ولایت فقیه از روز اول بیشترین سوءاستفاده را از آرمان فلسطین و کثیف‌ترین تجارت‌ها را با رنج و خون مردم  فلسطین کرده و می‌کنند و امروز نیز از کشتار بی‌گناهان بیشترین بهره برداری را برای دورکردن توجهات از بحران‌های عمیق داخلی و ممانعت از قیام به عمل می آورند.

درملاقاتی که در سال ۱۳۷۵ با یاسر عرفات فقید داشتم او  گفت: آخوندهایی که انقلاب ایران را به سرقت بردند، از همان روز اول جدی‌ترین عامل، علیه مردم فلسطین شدند.

سیاست «صدور انقلاب»، از روز اول تأسیس رژیم پایه‌گذاری شده و در قانون اساسی ولایت فقیه نیز در اصل‌، ۱۱ و ۱۵۴ مدون شده است.

می‌دانید که جنگ هشت ساله با عراق کم‌تر از ۲۰ ماه بعد از شروع حاکمیت آخوندها شعله‌ور شد.

با این حال، وقایع امسال که در آن رژیم آشکارا در چند جبهه به‌جنگ مشغول است، یک تحول کیفی در سیاست صدور جنگ و ترور و بنیادگرایی است.

مسعود رجوی از همان سال‌های آغازین بر این حقیقت تاکید می‌کرد. و در بهمن سال ۱۳۶۳ گفت:

صلح و زندگی در گرو کوبیدن“سر مار” ولایت و فاشیسم دینی در تهران است پس سر مار را باید به سنگ مقاومت بکوبیم.

Ramadan-conference-Jordan delegation.

خطر مماشات با رژیم آخوندها

از آغاز دهه ۷۰ مقاومت ما هشدار داد که بنیادگرایی اسلامی تهدید جدید جهانی است و کانون این پدیده شوم در ایران تحت حاکمیت آخوندهاست.

در سال  ۱۳۷۴ در یک سخنرانی در شهرداری اسلو در نروژ، نسبت به تهدید رو به‌ گسترش بنیادگرایی اسلامی تحت هدایت آخوندهای تهران،  خواهان تشکیل یک جبهه بین‌المللی علیه آن شدم.

در سال۱۳۸۳ یک سال پس از حمله آمریکا به عراق، تاکید کردم که خطر روزافزون مداخلات رژیم آخوندها در عراق صد بار بیشتر ازخطر اتمی این رژیم است.

در سال ۱۳۹۵ گفتم: «ولایت فقیه و داعش دو روی یک سکه هستند».

و «ملت‌های خاورمیانه، مردم عرب و مسلمان، هیچ دشمنی بدتر از رژیم آخوندی ندارند».

همه این‌ها، با هر نام و هر ادعایی، در ایدئولوژی ضدبشری یکی هستند و در اصول اعتقادی مشترکند؛ یعنی:

در تحمیل کردن دین با توسل به زور، در برقراری استبداد مطلقه تحت عنوان خلافت یا حکومت اسلامی و گسترش آن و اجرای قوانین جنایتکارانه تحت نام شریعت.

آن‌ها در حذف و سرکوب و تحقیر زنان، راه و رسمشان یکی است.

به برخی از حلقات فاجعه‌بار عملکرد سیاست مماشات که منطقه و جهان را به‌لبه پرتگاه رسانده است، نگاه کنید:

– باز کردن دروازه‌های عراق به‌روی نیروی تروریستی قدس که باعث اشغال پنهان این کشور توسط رژیم شد،

-جمع‌آوری سلاح‌های ارتش آزادی‌بخش ملی و بازداشت خانگی و محاصره طولانی مدت مجاهدین،

-سکوت و بی‌عملی دربرابر قتل‌عام مردم عراق به‌ویژه اهل تسنن ،

– و چشم پوشیدن بر کشتار مردم سوریه و آواره‌سازی نیمی از جمعیت این کشور.

البته این لیست طولانی است. اما در همه این نقاط، این نگرش فاجعه‌بار عمل کرده که گویا امتیاز دادن به سر مار بنیادگرایی در تهران، باعث رام‌شدن آن می‌شود.

اما در هر نقطه‌یی که به رژیم امتیاز دادند، دقیقاً همان نقطه، سکوی تهاجم آخوندها شد. می‌بینیم که هیچ طرفی تا به‌حال به اندازه این رژیم به توسعه اقتصادی-اجتماعی کشورهای منطقه ضربه نزده است. از فرو بردن یمن در یک جنگ مصیبت‌بار تا پروژه بزرگ سپاه پاسداران برای صدور مواد مخدر به اردن، و دیگر کشورهای منطقه.

آنتی‌تز اسلام ارتجاعی آخوندها

حقیقت این است که در مقابل اسلام ارتجاعی آخوندها، یک آنتی‌تز وجود دارد. مجاهدین با دفاع از اسلام اصیل و دموکراتیک یک آنتی‌تز ایدئولوژیک و موثر علیه این رژیم را پرچمداری می‌کنند.

رودررویی اسلام مجاهدین با ارتجاع دینی به سردمداری خمینی، از آغاز یکی بر سر آزادی بوده و هست و دیگری بر سر جایگاه زنان و هم‌چنین حقوق ملیت‌ها، همان موضوعاتی که امروز هم کانون دعوا بین مردم و رژیم آخوندهاست.

از شروع حاکمیت خمینی، مجاهدین برای ورود نسل بی‌شماری از زنان و دختران آگاه و پیشتاز به میدان‌ فعالیت و پیکار

استبداد مذهبی راه گشودند.

و جایگاه و نقش زنان در جنبش مقاومت ایران با استعانت از اسلام حقیقی است و این همان تفاوت بسیار بارز اسلام مجاهدین با اعتقادات خمینی و خامنه‌ای و نیروهای نیابتی آن‌ها تحت نام اسلام است. در ۱۴ قرن پیش که دختران را زنده به‌گور می‌کردند پیامبر خدا عمد داشت در کارزار با جاهلیت و ارتجاع دست دخترش حضرت فاطمه را ببوسد و ردای خودش را برای نشستن برای او بگسترد. .

آخوندها، میثاق‌ها و معاهده‌های مربوط به ‌حقوق بنیادین انسانی را به‌چالش می‌کشند و دولت‌ها و مجامع جهانی را بر سر آن به‌سخره می‌گیرند.

اما در یک نقطه و فقط در یک نقطه، درمانده می‌شوند و آن اسلام ترقی‌خواه و پیشرویی است که توسط مجاهدین نمایندگی می‌شود.

از ۴ دهه پیش، رودر‌روی اسلام‌پناهی فریبکارانه خمینی، مسعود نشان داد که آموزه‌های قرآن و اسلام در همه عرصه‌ها با ولایت فقیه مغایر است. او نشان داد که هرچه از جنس استبداد و تحمیل است، با روح قرآن بیگانه است. چرا که اسلام، دین آزادی است. و در این مسیر نسل‌های پی‌در‌پی و یک مقاومت عظیم برای آزادی را بنیان گذاشت.

رو‌در‌روی ارتجاع مذهبی، شورای ملی مقاومت ایران از جدایی دین و دولت و از اصل آزادی مذهب دفاع می‌کند.

بله اسلام دین آزادی است. اسلام آمده است که زنجیر‌ها را از دست و پای مردم باز کند. …[1] آمده است که قفل‌ها را از زبان‌ها باز کند. و اندیشه‌ها را آزاد کند.

اَلَّذینَ یسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ/ فَیتَّبِعُونَ اَحْسَنَه[2]

اسلام آمده است که آدمی را در حریت و کرامت به اوج برساند.

آمده است که مدارا و صلح و همزیستی را میان ملیت‌ها، اقوام و مذاهب و ادیان گوناگون برقرار کند.

در انسان‌شناسی اسلام و قرآن، مهم‌ترین خصیصه انسان، آزادی و در نتیجه، مسئولیت‌پذیری اوست[3]. قرآن انسان را آزاد و بر سرنوشت خود مسلط می‌داند.[4]

بر این اساس، دو اسلام سراپا متضاد رو در روی هم قرار می‌گیرند؛ اسلام آزادی در برابر دین اجبار و تهدید.

راستی که این دین حنیف کجا و افراطی‌گری و آیین خشونت و ترور تحت نام اسلام کجا؟

وای بر آخوندهای حاکم بر ایران که از هیچ جنایتی در حق زنان و مردان این سرزمین فروگزار نکردند. آن‌ها که دست جوانان محروم و گرسنه را به‌خاطر سرقت قطعه نانی قطع می‌کنند، اما همدستان خود را در چپاول عظیم ثروت ایران آزاد گذاشته‌اند.

راستی که روح اسلام از این شرعیات قدرت‌پرستانه بیزار است.

به‌ نام یک زن مسلمان و هم‌صدا با همه آن‌ها که از پیام حقیقی اسلام یعنی رحمت و آزادی دفاع می‌کنند، اعلام می‌کنم که از نظر ما هر چیزی که بر اجبار و اکراه و تحمیل بنا شده باشد، اسلام نیست.

پیام اخص اسلام، رهايی و آزادی است.

آری، پیام اسلام آزادی است نه بردگی دینی. پیام اسلام آزادی است نه بردگی جنسی و پیام اسلام آزادی است نه فاشیسم و دیکتاتوری و جنگ‌افروزی.

مگر قرآن نگفته است : لااکراه فی الدین؟

پس آن‌چه آخوندهای حاکم بر ایران، یا اعوان و انصار آن‌ها می‌گویند ضد اسلام است.

از حجاب اجباری تا  شلاق و ارعاب، تا جلوگیری از احداث مساجد اهل سنت و به‌ویژه حکومت تحمیلی با سوء‌استفاده از نام خدا و آیین اسلام.

پس تکرار می‌کنیم نه به دین اجباری، نه به حجاب اجباری و نه به حکومت اجباری.

بر همین اساس همه جهان را فرا می‌خوانم که برای مقابله با خطر تروریسم و جنگ‌افروزی این رژیم مبارزه مردم ایران برای سرنگونی و نبرد کانون‌های شورشی با سپاه پاسداران را به‌رسمیت بشناسند.

خدایا خاورمیانه و کشورهای برادرمان را  نجات بده.

خدایا قیام‌آفرینان و پیشتازان مردم ایران و فرزندان دلیرشان در کانون‌های شورشی را برای

ربَّنَا اغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَ إِسْرَافَنَا فِی أَمْرِنَا وَ ثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَ انْصُرْنا عَلَى الْقَوْمِ الْکافِرِینَ

[1] ـ وَیضَعُ عَنْهُمْ اِصْرَهُمْ وَالْاَغْلالَ الَّتی کانَتْ عَلَیهِمْ….سوره اعراف آیه ۱۵۷

[2] ـ آیه ۱۷ سوره زمر

[3]  ـ قرآن, سوره ۳۳, آیه ۷۲: انا عرضنا الامانه علی السموات والارض والجبال فابین ان یحملنها واشفقن منها وحملها الانسان انه کان ظلوما جهولا

[4]  ـ اِنَّ اللّهَ لاَ یغَیرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یغَیرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ سوره رعد آیه۱۱

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]