آذر-۰۱ ۱۴۰۲

کنفرانس در پارلمان اروپا- استراسبورگ

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

کنفرانس در پارلمان اروپا- استراسبورگ

مریم رجوی: تنها راه توقف جنگ و بحران، ایستادگی در برابر جنگ‌افروز اصلی یعنی رژیم ایران است

از حضور در خانه‌ دموکراسی اروپا خوشوقتم.
من عمیقا تحت تاثیر پیام انگیزاننده و شجاعانه آقای ویدال کوآدراس قرار گرفتم. مانند همیشه مستحکم و مصمم در حمایت از هدف آزادی در ایران با یک روحیه فوق‌العاده و استثنایی.
او قرار بود در این جلسه با ما باشد و معتقد بود که این جلسه به موقع و در یک زمان خطیر برگزار می‌شود. با این پیام او بیش از همیشه در میان ماست.
از جانب مردم ایران درود می‌فرستم به آقای ویدال کوادراس، آن صدای رهبری‌کننده علیه مماشات، آن صدای هشدار‌دهنده در مورد تهدید «جنایتکارترین رژیم جهان»؛ صدای کسی که به‌مدت ۱۵سال در مقام نایب رئیس پارلمان اروپا در رهبری این پارلمان نقش به‌سزا داشت؛ پروفسور آلخو ویدال کوادراس، امروز وجدان معترض و به‌پاخاسته اروپا در برابر فاشیسم دینی است.
آخوندها به او سوء قصد کردند. به‌رغم جراحت شدید، دعا می‌کنیم که هرچه سریع‌تر سلامتی خود را به‌دست بیاورد. ایرانیان آزاده و اشرف‌نشان‌ها در کلیساهای اروپا و سراسر جهان، مجاهدین در اشرف۳ و کانون‌های شورشی در داخل ایران برایش بسیار دعا کردند و اسپانیایی‌ها در مقابل بیمارستان محل بستری او فریاد ‌زدند: ویدال قهرمان.
اثبات شد که مواضع ویدال قهرمان تا چه حد رژیم را به وحشت می‌اندازد.

Maryam-rajavi-at-parliament-starsburg

ویدال کوادراس، صدای رهبری کننده علیه مماشات

وقتی که دولت‌های اروپا در مماشات با بانکدار تروریسم بودند دکتر ویدال کوادراس به فاشیسم دینی گفت: نه!
وقتی که آن‌ها به‌خواست آخوندها مجاهدین را در لیست گروه‌های تروریستی گذاشته بودند، او با تمام قوا برای حذف این برچسب جنگید.
وقتی که بر اساس طرح رژیم، اعضای مقاومت را در قتلگاه لیبرتی محاصره کرده بودند، در انتقال آن‌ها از عراق به اروپا نقش مهمی ایفا کرد.
صدای آقای ویدال در کنفرانس بروکسل در شهریور گذشته هنوز به گوش می‌رسد. او درباره سیاست مماشات گفت:‌ «بگذارید به‌ روشنی تمام و با صدای بلند بگویم: این، ‌یک سیاست غلط است، یک سیاست غلط و بزدلانه، یک سیاست غلط و شرم‌آور، یک سیاست غلط و بی‌فایده است، یک سیاست غلط و زیان‌بخش است».
این کارنامه درخشان و مواضع شجاعانه، دشمنی هیستریک رژیم آخوندی با او را توضیح می‌دهد.
سال گذشته رژیم، ویدال کودراس را در رأس لیست سیاه خود قرار داد.
او در حین انتقال به بیمارستان گفت «من تردیدی ندارم رژیم ایران پشت این جنایت است».«من دشمن دیگری جز رژیم ایران ندارم.»
این جنایت، مشابه اقدامات تروریستی و آدم‌ربایی رژیم آخوندی در سال‌های اخیر در اروپا است. در بسیاری موارد، رژیم طرح‌های تروریستی خود در کشورهای اروپایی را با استخدام باندهای جنایتکار اجرا کرده است.
رژیم یک ساختمان متعلق به پشتیبانان شورای ملی مقاومت ایران در شمال پاریس را به همین طریق یعنی استخدام باندهای جنایتکار با شلیک گلوله و استفاده از مواد آتش‌زا در ۱۰ و ۲۱‌خرداد ۱۴۰۲ هدف قرار داد.
در حالی‌که جنگ‌افروزی این رژیم منطقه را فرا گرفته، تروریسم آن، امنیت شهروندان و سیاستمداران اروپایی را هم مورد تعرض قرار داده است.
اما گلوله‌یی که به آقای کوادراس شلیک شد، قبل از هر چیز مماشات با خامنه‌ای را رسوا کرد. این نتیجه تحویل ‌دادن دیپلومات ‌تروریست زندانی رژیم از زندان بلژیک و تحمل شبکه‌ مأموران و جاسوسان وزارت اطلاعات آخوندها در اروپاست.
راستی مگر اثبات نشده که سفارت‌های رژیم آخوندی، ستادهای فرماندهی تروریسم رژیم در اروپاست، پس چرا دولت‌های اروپا این سفارت‌خانه‌ها را تعطیل نمی‌کنند؟

استبداد مذهبی، مرکز صدور تروریسم و جنگ‌افروزی

امروز خاورمیانه در آتش می‌سوزد. من به این‌جا آمده‌ام تا بگویم یک راه و فقط یک راه برای توقف این فاجعه وجود دارد و آن ایستادگی در برابر جنگ‌افروز اصلی یعنی استبداد مذهبی حاکم بر ایران است.
از ۱۵مهرماه تا امروز، کشتار و گروگان‌گیری غیرنظامیان، بمباران‌ها، خون‌ریزی عظیم و آوارگی مردم، همه جهان را منقلب کرده و همه خواهان توقف این کشتار و ویرانی‌اند. راستی چگونه می‌توان این فاجعه هولناک را متوقف کرد؟‌ و مهمتر این‌که از تکرار این فجایع جلوگیری کرد؟
هم‌چنان‌که گفتم راهش این است که جهان در برابر بانی اصلی جنگ بایستد.
کشتار بی‌گناهان از هر طرف که باشد، به نفع خامنه‌ای و سپاه ‌پاسداران اوست. سر مار در تهران است. مرکز صدور تروریسم و جنگ‌افروزی آن‌جاست.
در حالی‌که همه‌ چیز حکایت از نقش تمام‌ عیار رژیم در بحران و جنگ کنونی دارد و مقام‌های رژیم از وجود اتاق عملیاتی مشترک با گروه‌های مزدور و نیابتی‌شان در بالاترین سطح صحبت می‌کنند،
دولت‌های اتحادیه اروپا و آمریکا می‌گویند درباره دخالت رژیم آخوندی در این جنگ و بحران چیزی ندیده و نشنیده‌اند و این، خامنه‌ای را به جنگ‌افروزی هر چه بیشتر ترغیب می‌کند.
خامنه‌ای هنگام صدور دستور این حمله، وقوع کشتار عظیم را قابل قبول دانسته بود.

شهیدان قیام آبان۹۸

این اعمال جنایتکارانه اما، سابقه ۴۴ساله دارد. در سال ۱۳۶۷، خامنه‌ای و همدستان‌اش ۳۰‌هزار زندانی سیاسی را طی مدت کوتاهی به فتوای خمینی، قتل‌عام کردند. طی این سال‌ها ۱۲۰هزار مخالف سیاسی را به قتل رساندند.
در آبان ۹۸ به‌دستور خامنه‌ای، ۱۵۰۰نفر از معترضان را به‌قتل رساندند. شش روز پیش سالگرد این قیام بزرگ علیه حکومت آخوندی بود. به شهیدان سرفراز قیام آبان درود می‌فرستیم.

Maryam Rajavi at starsbourg parliament

جنگ و تروریسم سیاست رژیم برای بقا

سیاست رژیم آخوندی برای بقای خود، از ابتدا بر اختناق و سرکوب مردم ایران و جنگ و تروریسم علیه جامعه جهانی استوار بوده است. این رژیم، دشمن اصلی مردم فلسطین و تنها نماینده مشروع آن، یعنی دولت فلسطین است. بارها برای ترور رهبران فلسطین از جمله پرزیدنت محمود عباس تلاش کرده است.
رژیم آخوندی، دشمن صلح است و با تمام قوا علیه یک صلح عادلانه و پایدار کارشکنی می‌کند. اگر حاکمیت ولایت فقیه نبود، امروز از جنگ در یمن خبری نبود. کشتار و ویرانی در سوریه اتفاق نمی‌افتاد. عراق مأمن بنیادگرایان شیعه و سنی از قبیل داعش نمی‌شد و جنگ کنونی اتفاق نمی‌افتاد. از دو دهه پیش بارها گفته‌ام و تکرار می‌کنم:
خطر جنگ‌افروزی‌های رژیم در خاورمیانه، صد بار بیشتر از خطر دستیابی‌اش به بمب هسته‌‌یی است.
سال‌هاست که می‌گوییم راه صلح و آرامش این است که دست‌های جنگ‌افروز این رژیم در کشورهای منطقه را قطع کنید. اما به جای این کار، شبه‌نظامیان مزدور سپاه پاسداران را از لیست‌های تروریستی خارج کردند، تحریم تسلیحاتی رژیم را برداشتند و راه رژیم را برای رساندن سلاح به همین گروه‌های مزدور باز کردند.
با این وصف نتیجه روشن است. سخنان وزیر خارجه‌اش را گوش کنید که به صراحت می‌گوید دست‌های ما روی ماشه است.
بله آتش را در هر کجا خاموش کنید، این رژیم تبهکار از جای دیگری آن را روشن می‌کند و دامن می‌زند. این خصلت این رژیم است.
بنابراین تکرار می‌کنم. سر مار در تهران است. مرکز صدور تروریسم و جنگ افروزی آن‌جاست. باید در برابر آن ایستاد. اما چگونه؟

برای یک سیاست صحیح از دولت‌های خود بخواهید:
– سپاه پاسداران مطابق قطعنامه ۲۹دی۱۴۰۱ پارلمان اروپا در لیست تروریستی گذاشته شود.
– سفارت‌های رژیم در اروپا تعطیل شوند.
– عوامل و نفوذی‌های رژیم از نهادهای اروپایی اخراج شوند.
– مطابق قطعنامه ۲۲۳۱- برای بازگرداندن تحریم‌های ۶‌قطعنامه شورای امنیت علیه رژیم، مکانیزم ماشه فعال شود تا از سرازیر ‌شدن دلارهای نفتی به جیب خامنه‌ای و سپاه جلوگیری شود.
– مبارزه مردم ایران برای سرنگونی و نبرد جوانان شورشگر ایران با سپاه پاسداران به‌رسمیت شناخته شود.
– خامنه‌ای، رئیسی، اژه‌ای و دیگر سردمداران رژیم به ‌جرم جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی در برابر عدالت قرارگیرند و حرف آخر این‌ که:
این رژیم به‌عنوان تهدید مبرم صلح و امنیت جهان، باید در ذیل فصل هفت منشور ملل متحد قرار بگیرد.

دوستان گرامی!
امروز از جانب شورای ملی مقاومت، جایگزین دموکراتیک رژیم به همراه شما نمایندگان پارلمان اروپا جهان را به ایستادگی علیه تروریسم و جنگ‌افروزی آخوندها و ایستادگی در کنار مردم ایران و مقاومت سازمانیافته آن برای آزادی و یک جمهوری دموکراتیک فرا ‌می‌خوانم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]