• صفحه اول / آخرین خبرها / گرامیداشت دیوید ایمس نماینده پارلمان بریتانیا و حامی مقاومت ایران در اشرف۳
مهر-۲۷ ۱۴۰۰

گرامیداشت دیوید ایمس نماینده پارلمان بریتانیا و حامی مقاومت ایران در اشرف۳

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

گرامیداشت دیوید ایمس نماینده پارلمان بریتانیا و حامی مقاومت ایران در اشرف۳

مریم رجوی: دیوید ایمس مدافع بزرگ آزادی و حقوق بشر

در پی ترور جنایتکارانه سر دیوید ایمس نماینده پارلمان بریتانیا و دوست بزرگ مقاومت ایران، مجاهدین در اشرف ۳ یادش را گرامی داشتند و به او ادای احترام کردند.
مریم رجوی با نثار گل و درود به روح پرفتوح او طی سخنانی گفت:
چقدر تلخ و غم‌انگیز است وداع با دوست بزرگی که در یکی از تاریک‌ترین دوران‌های تاریخ مردم ایران حقیقت را در مقاومت آن‌ها جستجو کرد و به آن پیوست.
سر دیوید ایمس، با قلبی بزرگ و روحی والا و جراتی بی‌نظیر، ۴۰سال نماینده مردم بریتانیا بود و طی ۳دهه بی‌وقفه برای آزادی ایران و حمایت تمام‌عیار از مقاومت مردم ایران فعالیت کرد.
همچنان‌که خودش گفت: «از پای نخواهیم نشست تا زمان برخورداری تک تک آحاد مردم ایران از آزادی و شکوفایی».
دیوید ایمس دشمن دیکتاتورها به‌خصوص دیکتاتوری آخوندی بود و در کنار مردم ایران برای آزادی و علیه فاشیسم دینی ایستاده بود. اکنون پس از ۳ دهه حمایت تمام عیار او از مقاومت مردم ایران، بایستی او را در شمار شهیدان آزادی محسوب كرد.
و حالا دیوید ایمس به کهکشان شهیدان پیوسته است و نام و یادش روشنگر راه آن‌هایی است که برای آزادی و دمکراسی قلب‌شان می‌تپد.
تلاش خستگی‌ناپذیر او برای حفاظت از مجاهدین در اشرف و لیبرتی محاصره شده و ابتکار بزرگ او و سایر قانون‌گذاران در کمیته پارلمانی بریتانیایی برای آزادی ایران، در حذف نام مجاهدین از لیست آخوند‌ساخته، در انگلستان و اتحادیه اروپا برگ درخشان و افتخارآمیزی در اروپای معاصر است.
او درست یک روز قبل از شهادتش در مقاله‌یی با تاکید بر جنایات رئیسی، جلاد ۶۷ خواهان محاکمه رئیسی شد.

بله در جهانی که از سرکوب خلق‌ها توسط مستبدان وحشی آزرده است، در جهانی که توسط خیانت به‌ حقوق بشر و مماشات با قاتلان به ‌اسارت درآمده، دیوید ایمس ستاره‌یی بود نویدبخش آزادی و انسانیت.
قلب پر از عشق و امید او که با قساوت ازهم دریده شد، قلب خون‌چکان بشریتی است که آزادی را برای مردم، به‌ویژه مردم اسیر ایران می‌خواهد.
پیکر شرحه شرحه دیوید ایمس فراخوان بیداری است برای همه جهان. جهان باید در برابر سرچشمه بنیادگرایی و تروریسم یعنی رژیم آخوندها بایستد.
یاد و نامش گرامی و به روح پرفتوح او درود، درود، درود!

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]