اسفند-۳۰ ۱۳۹۹

مراسم نوروز و تحویل سال نو ۱۴۰۰ با سخنرانی خانم مریم رجوی- اورسوراواز

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مراسم نوروز و تحویل سال نو ۱۴۰۰ با سخنرانی خانم مریم رجوی- اورسوراواز

پیام‌های زندانیان سیاسی و کانون‌های شورشی، سخنرانی وپیام‌های ۸۴ پارلمانتر و شخصیت سیاسی از ۲۰ کشور

خانم مریم رجوی در سخنرانی نوروزی خود ضمن تبریک به مردم ایران گفت:
• آمادگی مردم برای سرنگونی رژیم تردید برنمی‌دارد و نمایش انتخابات ریاست جمهوری رژیم با تحریم قاطع آن‌ها مواجه خواهد شد
• پیشروی بزرگ سال۹۹، رو آوردن جوانان شورشی به ‌مجاهدین و گسترش شبکه هواداران در شهرهای ایران است
• آلمان و بلژیک و فرانسه همه اسناد بدست آمده از دیپلمات تروریست رژیم و اسامی همه مزدوران و مرتبطان رژیم و وزارت اطلاعاتش را منتشر کنند

مراسم نوروز و تحویل سال نو ۱۴۰۰ با حضور مریم رجوی و همه حامیان و دوست‌داران مقاومت ایران در سراسر جهان برگزارشد. این مراسم باشکوه که به‌طور زنده از سیمای آزادی تلویزیون ماهواره‌ای مقاومت ایران در سراسر ایران پخش می‌شد، هزاران نقطه در آمریکا، کانادا، اروپا و ایران را بطور آنلاین به مجاهدین در اشرف۳ وصل نموده و پیام شور و قیام و سرنگونی رژیم دیکتاتوری مذهبی در سال ۱۴۰۰ آزادی و برقراری یک جمهوری دمکراتیک، مستقل و مبتنی بر جدایی دین از دولت در ایران آزاد فردا را نوید داد.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در سخنانی که از محل اقامتش در اورسوراواز فرانسه خطاب به این گردهمایی ایراد شد، نوروز و سال ۱۴۰۰ را به عموم مردم تبریک گفت و تاکید کرد تیک تاک تحویل سال نو، صدای پای قیام‌‌کنندگان برای سرنگونی استبداد مذهبی است، برای یک جمهوری دموکراتیک، مستقل و مبتنی بر جدایی دین از دولت، برای یک ایران آزاد بدون شاه و شیخ و بدون وابستگی به استبداد. امروز رژیم ولایت فقیه در چنان وضعیت وخیمی است که در ۴۰سال گذشته نظیر ندارد؛ دولت آخوند روحانی از پا افتاده است. خامنه‌ای به انقباض حداکثر برای حفظ هژمونی ولایت فقیه نیازمند است. در این مسیر ناگزیر اصلاح‌طلبان قلابی را که عایقی برای حفظ رژیم بوده، از میان می‌برد. آنچه اثبات می‌شود راه‌حل همین مقاومت است که از قیام و سرنگونی می‌گذرد.

خانم رجوی افزود: مقاومت ایران۴۰سال است شعبده‌های انتخاباتی رژیم را تحریم کرده و هر بار اقشار و گروه‌های جدیدی به آن پیوسته‌اند. شعبده‌بازی انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نیز با تحریم همه‌جانبه مردم مواجه خواهد شد. این تحریم آن روی سکه قیام‌‌های مردمی و پاسخ دیگری است به‌ قاتلان ۱۵۰۰شهید قیام آبان. مردم ایران گفته‌اند و قاطعانه می‌گویند «نه» به‌ حاکمیت آخوندها، «نه» به ‌استبداد دینی، «نه» به آزادی‌کشی، اختناق و غارت و «آری» به آزادی و جمهوری و جدایی دین و دولت.

وی گفت: همان‌گونه که مقاومت ایران از اوایل شیوع کرونا اعلام کرد خامنه‌ای و روحانی برای حفظ رژیم از قیام و سرنگونی، استراتژی کلان تلفات انسانی و فرستادن مردم به میدان‌های مین کرونا را در پیش گرفته‌اند. سیاست جنایتکارانه‌ای که تا امروز جان بیش از ۲۳۵هزار تن از هموطنان ما را گرفته است. اگر خامنه‌ای آن‌طور که از همان اول ما پیشنهاد کردیم، بخشی از اموال انباشته شده در بنیادهای تحت کنترل خود و بخشی از آنچه در عراق، سوریه، یمن، غزه و لبنان هزینه می‌کند را به مقابله با کرونا اختصاص داده بود ابعاد فاجعه بسا محدودتر بود. راستی که کرونا و ولایت فقیه متحد هم‌اند. بنحوی که حتی خامنه‌‌ای با رسوایی از واردات واکسن به‌ ایران جلوگیری کرد.

با این‌حال در سال۹۹ به‌رغم بیماری، جامعه به‌جان آمده، خشم و عصیان خود را در شورش زندان‌ها، در اعتصاب‌ها و اجتماعات اعتراضی بارها نشان داد. آمادگی اجتماعی برای سرنگونی رژیم تردید برنمی‌دارد. در برابر این ظرفیت سهمگین انفجاری، آخوندها اختناق و دستگیری و اعدام را تشدید کردند، به ‌بسیج شیطان‌سازی و گسترش توطئه‌های تروریستی به‌خصوص علیه مجاهدین و مقاومت ایران رو آوردند، و به‌ انتخابات آمریکا دخیل بستند بگذریم که واقعیت‌ها نشان می‌دهد بازگشت به تعادل پیشین غیرممکن است. موشک‌اندازی در عراق و عربستان هم دردی دوا نمی‌کند. اوضاع از هر طرف که بچرخد، آن‌چه در کمین‌‌ آخوندهاست، قیام و سرنگونی است. اما بدانید با برجام و بی‌برجام، با تحریم و بی‌تحریم، چشم‌اندازی جز قیام و سرنگونی نیست. اگر هم عقب‌نشینی کنید و جام زهر بخورید و طلسم اختناق بشکند، چه بهتر. سه سال پیش در ویلپنت گفتم که «از هرگونه عقب‌نشینی آخوندها استقبال می‌کنیم» و«هزار جام زهر، در خدمت هزار اشرف است» و تأکید کردم که «سرنگونی و تغییر دمکراتیک و برپایی ایران آزاد به‌ عهده خود ما و مردم ماست.»

مریم رجوی با اشاره به فعالیت‌های ضداختناق کانون‌های شورشی گفت پیشروی بزرگ در سال۹۹، رو آوردن جوانان شورشی به ‌مجاهدین و گسترش شبکه هواداران در شهرهای ایران است. همه بگیر و ببندها و ایجاد رعب و وحشت و انتشار بی‌وقفه کتاب‌ها، فیلم‌ها، سریال‌ها و انواع نوشته‌ها علیه مجاهدین همه برای این است که با گرایش نسل جوان به ‌مجاهدین مقابله ‌کنند. در عرصه بین‌المللی نیز قطعنامه دو حزبی اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۲۲ امضا در خرداد گذشته و قطعنامه ۱۵۸ نماینده کنگره جدید در حمایت از طرح ده ماده‌یی مقاومت ایران و نفی دیکتاتوری‌های شاه و شیخ بسیار روشنگر است. هر دو قطعنامه تصریح می‌کند که «مردم ایران دیکتاتوری سلطنتی را رد کرده و مخالف دیکتاتوری مذهبی هستند.»

حکم تاریخی دادگاه آنتورپ علاوه بر زندان‌های سنگین برای دیپلمات تروریست رژیم و مزدورانش و ابطال تابعیت آن‌ها باعث شد که در سراسر اروپا، مزدوران اطلاعات رژیم به وحشت بیفتند. وی افزود از طرف هموطنان و شخصیت‌های حاضر در گردهم‌آیی مقاومت در سال ۹۷ که هدف تو‌طئه بودند، از دولت‌های آلمان و بلژیک و فرانسه می‌خواهم بدون کم‌ترین ملاحظه تمام مندرجات و اسناد و اسامی و آدرس‌های به‌دست آمده از دفترچه‌های دیپلمات تروریست رژیم را منتشر کنند. هیچ سندی نباید مشمول طبقه‌بندی محرمانه و به کلی سری شود. سرویس‌های اروپایی برای مصون‌ماندن از تروریسم و جاسوسی و شیطان‌سازی، باید اسامی ماموران و مرتبطین با رژیم و وزارت اطلاعات را که از پوشش پناهندگی یا سیتی‌زن این کشورها استفاده می‌کنند، برملا کنند.

در این مراسم جمعی از زندانیان سیاسی از زندان تهران بزرگ، زندان اوین، و زندان مرکزی ارومیه طی پیام‌هایی عید را به مردم و مقاومت ایران و کانون‌های شورشی تبریک گفته و بر عزم جزم خود برای مقاومت در برابر رژیم آخوندی تاکید ورزیدند. در این مراسم هم‌چنین تعدادی از کانون‌های شورشی نیز مستقیم از ایران پیام‌های تبریک عید و تعهدات خود برای سرنگونی رژیم آخوندی را در همبستگی با مجاهدین ومقاومت ایران ابراز نمودند.

علاوه بر مادر رضایی‌های شهید و مسئولین کمیسیون‌ها و اعضای شورای ملی مقاومت ایران، ۸۴ پارلمانتر و شخصیت سیاسی از فرانسه، آمریکا، استرالیا، ایتالیا، انگلستان، آلمان، کانادا، لهستان، رومانی، بلژیک، پرتغال، اسپانیا، جمهوری چک، نروژ، سوئد، فنلاند، اسلوانی، اسلواکی، لیتوانی و کلمبیا در این مراسم سخنرانی کرده و یا پیام فرستادند. نمایندگان مجلس فرانسه میشل دو ووکولور رئیس کمیته پارلمانی ایران آزاد در مجلس فرانسه، فیلیپ گوسلن نائب رئیس کمیسیون قوانین در مجلس ملی فرانسه و اروه سولینیاک، نماینده مجلس فرانسه، هم‌چنین ژانو فرانسوا لوگاره عضو شورای منطقه‌یی ایل دو فرانس، شهردارژان پیر مولر، عضو شورای استان والدواز، اسقف ژاک گایو،‌ شیخ مسکین و شهردار گی اشمیت، و میشل ترو و سناتور آلن نری؛ از آمریکا، ژنرال جیمز جونزمشاورامنیت ملی سابق رییس جمهورآمریکا در ریاست جمهوری اوباما، سفیر بلومفیلد معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا، فرماندار تام‌ریج، سفیر باب ژوزف و سرهنگ کانتول؛ خانم اینگرید بتانکورد کاندیدای سابق ریاست جمهوری کلمبیا؛ شخصیتها و نمایندگان مجلسین انگلستان، دیوید جونز، وزیر بریگزیت در دولت تریسا می، لرد کارلایل، بارونس ایتون، باب بلکمن و دیوید ایمس، و آلن میل، همچنین اسقف جان؛ نمایندگان پارلمان اروپا، میلان زوور عضو کمیته خارجی پارلمان اروپا و وزیر آموزش اسلونی، رادوسلاو شکورسکی وزیر دفاع و وزیر خارجه سابق لهستان، فردریک ریس عضو کمیته امور خارجه پارلمان اروپا، جیانا گانچا، خاویر زارزالخوس، ریچارد چارنسکی، فرانس بوگوویچ، و آلخو‌ویدال کوآدراس معاون سابق پارلمان اروپا، و نمایندگان برجسته سابق پارلمان اروپا، استرآون استیونسون و پائولو کازاکا؛ از ایتالیا، وزیر خارجه سابق، جولیو ترتزی، و نمایندگان پارلمان و سنای ایتالیا، سناتورلوچیو مالان، و رناتا پولورینی، استفانو پتزوپانه؛ از آلمان مارتین پاتسلت، و تئوداتسن برگ، نماینده پارلمان فدرال آلمان، آقای کیمو ساسی وزیرخارجه سابق فنلاند، لارشه آرنه نماینده سابق پارلمان سوئد و کریستیان تیبرینگ عیده، نماینده پارلمان از نروژ؛ هم‌چنین سناتور اریک ابتز از سنای استرالیا، رومیو نیکو آرا نماینده پارلمان از رومانی و باب ساریو نماینده پارلمان از کانادا، به‌صورت آنلاین شرکت داشته و پیام‌های نوروزی خود را در همبستگی و حمایت از مقاومت ایران ایراد کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳۰ اسفند۱۳۹۹ ( ۲۰ مارس ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]