فروردین-۲۳ ۱۳۹۰

پیام به کنفرانس بین‌المللی برلین

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به کنفرانس بین‌المللی برلین

منتخبان مردم آلمان،
شخصیت‌های والاقدر حاضر در کنفرانس،
حضار محترم!
به یکایک شما درود می‌فرستم و از کوشش‌هایتان در دفاع از اشرف و مقاومت مردم ایران برای آزادی تقدیر می‌کنم.
چهار روز قبل، در اشرف یک حمام خون به‌راه افتاد. همان فاجعه انسانی که از مدت‌ها پیش اتحادیه اروپا و آمریکا و ملل متحد را به جلوگیری از آن فرا می‌خواندیم.

غرب به هشدارهای ما توجهی نکرد.
آنچه اتفاق افتاد، به‌معنای دقیق، یک جنایت علیه بشریت است: به‌کارگیری خودروهای زرهی در حمله به افراد بی‌دفاع و غیرمسلح، شلیک مستقیم به‌سوی جمعیت غیرنظامی با تیربارهای زرهی، توپ‌باران آنها و زیر گرفتن و له کردن تعمدی افراد پیاده به‌وسیله زره‌پوش‌ها، ممانعت از مداوای مجروحان، غارت اموال و دارایی‌های ساکنان اشرف که همه به‌دستور مالکی و برای اجرای منویات فاشیسم دینی حاکم بر ایران صورت گرفته است از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی است.
این حمله‌یی بود با هدف انهدام اشرف و ساکنان آن.

هدفی که بارها از سوی ملاها اعلام شده است.
آن‌ها می‌دانند که استمرار دیکتاتوری‌شان در گرو انهدام همین مقاومت است.
یک بار دیگر در این فاجعه انسانی دولت‌های غربی در برابر یک آزمایش بزرگ قرار گرفته اند. دولت‌مردان و تصمیم‌گیرندگان در بالاترین سطوح هر چند از حقوق بشر و آزادی مردم ایران صحبت می‌کنند، اما در حساس‌ترین و تعیین‌کننده‌‌ترین تحولات مانند آنچه امروز در اشرف می‌گذرد، یا در زندانها و شکنجه‌گاههای ایران می‌گذرد با بی‌عملی عملا در کنار ملایان حاکم بر ایران قرار می‌گیرند
این چهره واقعی مماشات در اوضاع کنونی است. که حتی در برابر چنین جنایت‌هایی باز هم به فکر کنار آمدن با این رژیم خون‌آشام است.
می‌دانیم که غرب انواع امتیاز‌ها و مشوق‌ها را به این رژیم داده و می‌دهد: از مذاکرات طولانی و بیهوده که فرصتی برای تکمیل تأسیسات اتمی است، تا انواع معاملات با سپاه پاسداران. حتی پس از شروع تحریم‌های بین‌المللی، مهم‌ترین دولت‌های عضو اتحادیه اروپا مانند آلمان به ملاها برای دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کنند.
به‌علاوه، اتحادیه اروپا و برخی اعضای آن تصمیم خود مبنی بر لیست‌گذاری مقام‌های سرکوبگر رژیم را لغو می‌کنند تا آن‌ها اجازه سفر به خاک اروپا را کسب کنند.

با این‌‌همه، فراتر از تمام این امتیاز‌های نامشروع، محور تعیین‌کننده سیاست مماشات مشارکت در سرکوب اپوزیسیون دمکراتیک ایران است. این عامل اصلی بستن راه تغییر در ایران و حفظ رژیم ولایت فقیه در قدرت است. از این‌رو ملاها با تمام قوا برای استمرار آن تلاش می‌کنند.
ملاها با کشتار ۱۲۰هزار نفر از مخالفان سیاسی، از جمله قتل عام سی هزار زندانی سیاسی، نتوانستند نیروی تغییر در ایران را از بین ببرند. حال برای آن‌ها چه مائده‌یی بالاتر از این‌که نیروی تغییر دمکراتیک ایران توسط غرب بلوکه و سرکوب شود.
کشتار بزرگ هشتم آوریل در اشرف، نمونه شوکه‌کننده‌یی از این سیاست است.
زیرا به‌طور قطع اتحادیه اروپا و به‌خصوص دولت‌های بزرگ آن هم‌چون آلمان، فرانسه و انگلستان قادر به جلوگیری از آن بودند.
زیرا آمریکا با رها کردن تعهد خود درباره حفاظت اشرف، آشکارا قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشت.
زیرا دولت این کشور عملاً برای این حمله راه گشود.

این واقعه بزرگی است که نمی‌توان از کنار آن گذشت. هر چند که تاریخچه اشرف در تمام ۸سال گذشته نیز تاریخچه مماشات ننگین با فاشیسم مذهبی به بهای خون و رنج فرزندان مردم ایران است.
نمونه دیگر، قرار دادن نام مجاهدین در لیست‌های تروریستی است.
چنان‌که جمعه خونین اشرف نشان داد این نام‌گذاری مجوز کشتار اعضای مقاومت است.
و چنان‌که در ماه‌های اخیر در ایران مشاهده شد، این نام‌گذاری مجوز و مشوق اعدام زندانیان سیاسی توسط رژیم ولایت فقیه است.
بر این اساس، دولت‌های غرب، آن روزی حقیقتاً مدافع حقوق بشر ایران به حساب خواهند آمد که مهم‌ترین اهرم نقض حقوق‌بشر یعنی همین نام‌گذاری و محدودیتهایی را که در مسیر مقاومت ایران گذاشته‌اند کنار بگذارند و متقابلا مقاومت مردم ایران برای کسب آزادی را به‌رسمیت بشناسند.

موج قیام‌ها و انقلاب‌های شمال آفریقا و خاورمیانه در ماه‌های اخیر اثبات کرد که ارزیابی‌های دولت‌های غرب در خصوص ثبات دیکتاتوری‌های این منطقه اشتباه بوده است.
مانند رژیم‌های سرنگون شده یا در حال سقوط، رژیم ملاها از این موج جان به‌در نخواهد برد. به‌جای مماشات با این رژیم، زمان آن است که دولت آلمان، اتحادیه اروپا و ایالات متحده سیاست قاطعی در قبال آن در پیش بگیرند.
چنان‌که بارها گفته‌ایم، ما خواهان دخالت نظامی غرب در ایران نیستیم.
بلکه می‌گوییم بگذارید مردم ایران خود سرنوشت خودشان را به‌دست بگیرند.
سیاست سرکوب اپوزیسیون و بستن راه تغییر در ایران را خاتمه بدهید
و در کنار مبارزه مردم ایران برای آزادی قرار بگیرید.
از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]