• صفحه اول / آخرین خبرها / تظاهرات سراسری معلمان و فرهنگیان در ۲۴ استان در اعتراض به محقق نشدن مطالباتشان
اردیبهشت-۰۱ ۱۴۰۱

تظاهرات سراسری معلمان و فرهنگیان در ۲۴ استان در اعتراض به محقق نشدن مطالباتشان

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تظاهرات سراسری معلمان و فرهنگیان در ۲۴ استان در اعتراض به محقق نشدن مطالباتشان

مریم رجوی: معلمان و فرهنگیان بپاخاسته خشم و انزجار همه مردم ایران را بازتاب می‌كنند كه از ظلم و ستم و چپاول رژیم آخوندی به ستوه آمده‌اند

روز پنجنشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، هزاران تن از معلمان و فرهنگیان آزاده در تهران و دست‌کم ۵۱ شهر دیگر در ۲۴ استان کشور، در میان اقدامات شدید امنیتی، با حمل عکس‌های معلمان زندانی، در اعتراض به وضعیت سخت معیشتی، حقوق‌های ناچیز، بی‌توجهی به مطالبات بر‌حق معلمان و اجرا نشدن همسان سازی حقوق بازنشستگان و سرکوب و دستگیری مستمر و سیستماتیک معلمان و فعالان صنفی، دست به تجمع و تظاهرات زدند. این تظاهرات در تهران در مقابل وزارت آموزش و پرورش و در شهرهای دیگر در برابر ادارات آموزش و پرورش صورت گرفت.

اعتراضات معلمان علاوه بر تهران،‌ از جمله در تبریز، بوکان، اصفهان، شهرضا، اردبیل، کرج، بوشهر، شهرکرد، مشهد، نیشابور، اهواز، اندیمشک، ‌زنجان، شیراز، قزوین، قم، سنندج، کامیاران، سقز، زیویه، دهگلان، بیجار، مریوان، کرمانشاه، اسلام آباد غرب، یاسوج، دهدشت، رشت، خرم آباد، پلدختر، الیگودرز، کوهدشت، دلفان، ساری، اراک، همدان، یزد، مهریز، هرسین، شوشتر، باغملک، سنقر، بانه، زرین دشت، ایلام، سردشت، آبدانان، ماهشهر، شوش، بروجرد انجام شده است.

از صبح امروز نیروهای سرکوبگر با حضور گسترده تلاش کردند از شکل‌گیری تجمع‌ها و یا از پیوستن مردم به آن‌ها جلوگیری کنند و شمار زیادی از معلمان را در تهران و شهرستان‌ها دستگیر کردند. تجمع کنندگان از جمله شعار می‌دادند: «رئیسی قالیباف این آخرین پیام است جنبش معلمان آماده قیام است»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «معلم بیدار است از تبعیض یبزار است»، « معلم بپا خیز برای رفع تبعیض»، «وزیر بی‌لیاقت، شرمت باد شرمت باد».

معلمان در تجعمات امروز، وزرات آموزش و پرورش رژیم را «محل برنامه ریزی و تدوین قوانین ضد معلم و ضد آموزش» دانسته و خواستار «توقف سیاست خصوصی سازی و پولی سازی آموزش» شدند که «باعث افزایش کودکان کار و گسترش آسیب‌های اجتماعی می‌شوند». آن‌ها خواستار «آزادی بی‌قید و شرط تمام معلمان زندانی» و «لغو احکام ظالمانه زندان علیه فعالان صنفی» و «توقف احضار و پرونده سازی علیه معلمان» شدند. آن‌ها تاکید کردند «تا وقتی مطالبات فرهنگیان محقق نگردد خیابان را ترک نخواهیم کرد، سرکوب و زندان و پرونده سازی قادر نیست جنبش معلمان را یک گام به عقب براند».

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به معلمان و فرهنگیان بپاخاسته گفت: معلمان شریف و محروم کشورمان خشم و انزجار ۸۰ میلیون ایرانی را از رژیم ضد بشری آخوندی بازتاب می‌کنند که از ظلم و ستم و چپاول این رژیم به ستوه آمده‌اند. وی افزود در حالیکه اکثریت عظیم معلمان، کارگران و زحمتکشان زیر خط فقر بسر می‌برند و سفره آن‌ها هرروز کوچک‌تر می‌شود، ارقام چپاول بزرگ‌تر و سرکردگان سپاه و آخوندها و آقازاده‌های دزد و جنایتکار هر روز فربه‌تر می‌شوند. تنها راه سرنگونی رژیم غارتگر آخوندی واستقرار دمکراسی و حاکمیت مردم است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۲۱ آوریل ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]