• صفحه اول / آخرین خبرها / فراخوان بین المللی برای جلوگیری از تخریب مزار شهیدان قتل عام در خاوران و از بین بردن آثار جرم و جنایت علیه بشریت
اردیبهشت-۰۵ ۱۴۰۰

فراخوان بین المللی برای جلوگیری از تخریب مزار شهیدان قتل عام در خاوران و از بین بردن آثار جرم و جنایت علیه بشریت

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فراخوان بین المللی برای جلوگیری از تخریب مزار شهیدان قتل عام در خاوران و از بین بردن آثار جرم و جنایت علیه بشریت

فاشیسم دینی حاکم بر ایران در یک جنایت ضدانسانی، در صدد است با نابود کردن مزار شهیدان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ در گورستان خاوران، آثار این جنایت بزرگ علیه بشریت را مخفی کند. رژیم آخوندی به این منظور به یک جنایت مضاعف علیه هموطنان بهایی روی آورده تا آنان را وادار کند متوفیانشان را در خاوران دفن کنند، موضوعی که با اعتراض جامعه بهاییان روبرو شده است.

نابود کردن مزارهای شهیدان قتل عام به‌منظور از بین بردن آثار جرم و جنایت علیه بشریت یک سیاست شناخته شده رژیم آخوندی است. قبل از این مزار شهیدان دهه ۶۰ و قتل‌عام ۱۳۶۷ در بسیاری از شهرهای دیگر ازجمله اهواز و تبریز و مشهد را از بین برده است. هم‌چنین در سال ۱۳۹۶ مزار شهیدان در گورستان بهشت رضای مشهد و وادی رحمت تبریز تخریب شد و در اواخر تیر ماه ۱۳۹۷ نیز به بهانه ساختن بلوار، مزار شهیدان قتل عام در اهواز را تخریب و سیمانکاری کردند.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران با محکوم کردن اقدام ضدانسانی رژیم آخوندی در تخریب و از بین بردن مزار شهیدان و آثار جرم و جنایت، خواستار محکومیت قاطع آن از سوی دبیرکل، شورای امنیت، کمیسرعالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و سازمان‌های مدافع حقوق‌بشر و اقدام فوری برای جلوگیری از ادامه تخریب مزار شهیدان قتل عام و هم‌چنین ممانعت از فشار و اجبار علیه بهائیان شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۲۴ آوریل ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]