دی-۱۸ ۱۳۸۸

تسلیت درگذشت دکتر خالد عیسی طه

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

تسلیت درگذشت دکتر خالد عیسی طه

عیسی دکتر خالد عیسی طه، حقوقدان برجسته عراقی و رئیس کانون وکلای بدون مرز و ازحامیان بزرگوار مجاهدان اشرف، در سن ۸۲سالگی درلندن درگذشت.

خانم مریم رجوی، درگذشت دکتر خالد عیسی طه را به خانواده محترم دکتر عیسی طه ، به جامعه وکلای عراقی و همکاران ایشان در سازمان وکلای بدون مرز تسلیت گفت وافزود: حمایت او از مجاهدان اشرف که آن‌ها را «پشتیبان مردم عراق، برای مقابله با بنیادگرایی و رهایی از چنگ رژیم ایران» می‌نامید بیش از هر چیز از اعتقاد راسخ او به ضرورت خلع ید از رژیم آخوندی در صحنه عراق ناشی می‌شد.

مرحوم دکتر خالد عیسی طه که بیش از۵ دهه به کار وکالت و قضا اشتغال داشت، طی چند دهه در مناصب مختلف حکومتی و قضائی عراق، عهده دار مسئولیت بود و در سال‌های اخیر ریاست کانون وکلای بدون مرز را که یک سازمان معروف و بین‌المللی در انگلستان است، برعهده داشت.
دکترخالد عیسی طه، بارها به دفاع از حقوق ساکنان اشرف برخاست وبیانیه‌های مختلفی در این باره صادرکرد، و ازجمله به عنوان رئیس کانون وکلای بدون مرز و معاون کانون وکلای عراقی ـ بریتانیایی، طی نامه یی به اوباما رئیس‌جمهور آمریکا برضرورت اقدام برای لغو محاصره اشرف تاکید کرد و نوشت:« محاصره شهر اشرف با تمامی کنوانسیون‌های بین‌المللی مربوطه و به خصوص با کنوانسیون چهارم ژنو در تضاد است. حفاظت از مجاهدان اشرف شاخص احترام به دموکراسی و عدالت و مساوات و دفاع از قوانین بین‌المللی است».

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]