آذر-۱۱ ۱۳۸۹

دیدار با نایب رئیس پارلمان اروپا در مقر پارلمان

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار با نایب رئیس پارلمان اروپا در مقر پارلمان

مریم رجوی در مقر پارلمان اروپا در بروکسل، با آقای جیانی پیتلا نایب رئیس پارلمان اروپاو آقای وزاریو کرچتا، نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا، دیدار وگفتگو کرد.

نایب‌رئیس پارلمان اروپا در این دیدار، ازتصویب قطعنامه ۲۵ نوامبر پارلمان اروپا در مورد اشرف، که درهنگام ریاست وی بر اجلاس رسمی پارلمان در استراسبورگ صورت گرفت، ابراز خرسندی کرد و اطمینان داد که پارلمان اروپا موضوع حفاظت اشرف را با جدیت پیگیری می‌کند.
مریم رجوی با تشکراز توجهات و احساس مسؤلیت پارلمان اروپا نسبت به موضوع اشرف چه در تصویب قطعنامه های مهم ۲۴آوریل ۲۰۰۹ و ۲۵نوامبر۲۰۱۰ و چه در همبستگی و تلاش‌های مستمر نمایندگان وهیات رئیسه پارلمان قدردانی نمود وتاکید کرد این تلاش‌ها نه فقط همبستگی با مقاومت مردم ایران برای نیل به آزادی وحقوق‌بشر، بلکه گام‌های ضروری برای دور نگه‌داشتن منطقه و جهان از خطر فاشیسم دینی حاکم‌بر ایران است که با صدور تروریسم و بنیادگرایی و با پروژه دست یابی به سلاح اتمی، منطقه و جهان را به پرتگاه بحران و جنگ می‌کشاند.

دراین دیدار آقای پیتلا از فعالیت‌های مقاومت ایران در افشای طرح‌های مخفی رژیم ایران برای دستیابی به سلاح اتمی قدردانی نمود وتاکید کرد ما در پارلمان اروپا وظیفه داریم هشیاری‌مان را در رابطه با فعالیت‌های اتمی نامشروع این رژیم بالا ببریم.

مریم رجوی هم‌چنین در دیدار با آقای روزاریو کروچتا نماینده ایتالیائی پارلمان اروپا، از حمایت‌های بی شائبه ایشان و همکارانش از اشرف تشکرکرد وگفت حمایت شما از مردم و مقاومت ایران، یک خدمت بزرگ به صلح و دمکراسی در منطقه و جهان است.
آقای کروچتا ضمن اشاره به تظاهرات ایرانیان آزده در مقابل پارلمان اروپا در سرمای ۱۲ درجه زیرصفر، گفت من همواره تحت تاثیر شجاعت حامیان مقاومت شما هستم که با بلندترین صدا عقایدشان را علیه دیکتاتوری ابراز می‌کنند.حمایت همیاری من از جنبش مقاومت ایران از قلب من بر می‌خیزد و ناشی از علاقه من به فرهنگ و ادبیات ایران و درک انسانی و دموکراتیک شما از اسلام است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]