• صفحه اول / دیدارها / دیدار و سخنرانی در پارلمان اروپا به‌مناسبت تصویب قطعنامه حمایت از اشرف
آذر-۰۹ ۱۳۸۹

دیدار و سخنرانی در پارلمان اروپا به‌مناسبت تصویب قطعنامه حمایت از اشرف

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار و سخنرانی در پارلمان اروپا به‌مناسبت تصویب قطعنامه حمایت از اشرف

امروز چهارشنبه دهم آذرماه، مریم رجوی بر اساس دعوت نمایندگان پارلمان اروپا در اجلاسی در این پارلمان به مناسبت تصویب قطعنامه حمایت از اشرف در در پارلمان حضور یافت.

در ساعت ۲بعدازظهر، نائب‌رئیس پارلمان در راس هیاتی از نمایندگان از رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت استقبال کردند.
شخصیت‌های حاضر در هیات استقبال از مریم رجوی را نمایندگانی از مهم‌ترین گروه‌های سیاسی پارلمان اروپا تشکیل می‌دادند.
متعاقبا اجلاسی به مناسبت قطعنامه ۲۵نوامبر پارلمان اروپا در حمایت از حقوق مجاهدان اشرف برگزار شد. که سخنران ویژه آن مریم رجوی بود.
در این اجلاس نمایندگان از گروه‌های سیاسی مختلف پارلمان، پیرامون تهدید مبرم رژیم ولایت‌فقیه برای صلح و امنیت جهان و ضرورت حمایت از تغییر دمکراتیک در ایران سخن گفتند . موضوع مشترک سخنرانی‌های تمامی نمایندگان، ضرورت حفاظت از اشرف در برابر فشارهای ضدانسانی رژیم آخوندی وعوامل آن در عراق بود.

نایب‌رئیس پارلمان اروپا که ریاست این اجلاس پارلمانی را به‌عهده داشت، طی سخنانی ضمن خیرمقدم مجدد به خانم رجوی بر اهمیت قطعنامه اخیر پارلمان اروپادر باره حفاظت از اشرف تأکید کرد.
وی اشرف را منبع دائمی برای الهام بخشیدن به مردم ایران توصیف کرد و از روحیه و انگیزه بالای ساکنان اشرف تقدیر کرد.
دکتر ویدال کوادراس با اشاره به یازده ماه شکنجه روانی، تهدید دائمی، محدودیتهای پزشکی و درمانی و انواع محدودیت‌های دیگر علیه ساکنان اشرف گفت: متاسفانه رژیم ایران و بخشی از دولت عراق، اشرف را به صورت یک زندان واقعی درآورده‌اند.
وی از جانب دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا و کمیته در جستجوی عدالت اقدام‌های شش گانه‌یی را برای خاتمه دادن به این محدودیت‌های ضدانسانی درخواست کرد و از بارونس اشتون و کمیسیون اروپا خواست که اجرای آن را قاطعانه پیگیری کنند.

مریم رجوی در این اجلاس ابتدا از جانب خود و مجاهدان اشرف، تصویب قطعنامه را به نمایندگان حاضر و به‌ویژه به مبتکران آن، تبریک گفت و این قطعنامه را تبلور افکار عمومی مردم اروپا توصیف کرد.
مریم رجوی تاکید کرد: اکنون بر اتحادیه اروپاست که به صدای مردم خود که در این بیانیه متبلور شده گوش فرا دهد و برای تغییر دمکراتیک در کنار مردم و مقاومت ایران قرار گیرد.
مریم رجوی تاکید کرد: رژیم ملاها به دو دلیل خواستار نابودی اشرف است.
اشرف تلاش برای تغییر دمکراتیک در ایران را سمبلیزه می‌کند و کانون اصلی نبرد برای آزادی ایران است.
اشرف سد سدید درمقابل صدور بنیادگرایی ملاها در عراق است.
همان‌طور که ۵.۲ میلیون عراقی اعلام کرده اند مجاهدین و اشرف سد سدید در مقابل صدور بنیادگرایی توسط رژیم و متحد مردم عراق در تمایلشان برای دمکراسی می‌باشند.
هفت سال پیش ما نسبت به نفوذ رژیم ایران در عراق هشدار دادیم.

صبح روز چهارشنبه، ایرانیان آزاده در بروکسل پایتخت بلژیک در مقابل پارلمان اروپا در حمایت از قطعنامه ۲۵نوامبر پارلمان اروپا و در دفاع از حقوق مجاهدان اشرف دست به تظاهرات زدند.
در این تظاهرات که هم‌زمان با حضور اد ملکرت نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد و رئیس هیات همیاری سازمان ملل در عراق برگزار گردید، هموطنان، ملل متحد و نماینده ویژه دبیرکل را به اقدام عاجل برای رفع اعمال فشارهای ضد انسانی و جنگ روانی و محاصره ۲۲ماهه اشرف و حضور دائمی تیم ناظر یونامی در اشرف فراخواندند.

مریم رجوی در بخشی از پیام خود خطاب به ایرانیان آزاده و حامیان اشرف در تظاهرات بروکسل گفت:
اشرف‌نشان‌ها و یاران مقاومت که در دفاع از اشرف و برای آزادی و نجات مردم اسیرتان سر از پا نمی‌شناسید،
به یکایک شما درود میفرستم و از تظاهرات پرشوری که در این سوز و سرما در برابر مقر پارلمان اروپا در بروکسل برگزار کرده‌اید، تقدیدر میکنم

در گردهم‌آیی شما و در کارزارتان، شعله‌های برانگیختگی و غیرت و عزم یک ملت بپاخاسته برای آزادی زبانه می‌کشد.
امروز مردم ایران به شما فرزندان رشید خود درود می‌فرستند.
و جهان، ازخودگذشتگی و ایمان و یقین شما را تحسین می‌کند که در دل سیاهی‌ها نور آزادی و پیروزی را بر می‌افروزید…
ولی‌فقیه ارتجاع و دست‌نشاندگان‌اش در عراق که مذبوحانه در پی انهدام اشرفند، سنگدلانی که از دسترسی بیماران صعب‌العلاج شما در اشرف به امکانات درمانی جلوگیری می‌کنند، و کسانی که در زد ‌وبند با دژخیمان حاکم، راه برقراری آزادی و دمکراسی در ایران را سد میکنند، در برابر نیروی ایمان شما و خلق‌تان قادر به ایستادگی نیستند…

شما در حقیقت غیرممکن را را ممکن کرده‌اید و با این اراده‌های شکست ناپذیر و این ایمان مستحکم و بی‌خلل، حتمیت پیروزی مردم ایران بر رژیم ولایت‌فقیه را نشاند داده‌اید. شما با الهام از حماسه پایداری اشرف که جهانی را به ایستادگی برمی‌انگیزد، برای کارزار عظیم جهانی قیام کردید.
و صدای مظلومیت و حقانیت اشرفیان را عالم‌گیر کردید.

درود بر همه شما

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]