خرداد-۲۷ ۱۴۰۰

مریم رجوی: رئیسی “دژخیم قتل عام ۶۷ و یکی از بدترین جنایتکاران علیه بشریت

Catégories // آخرین خبرها // در رسانه‌ها

مریم رجوی: رئیسی “دژخیم قتل عام ۶۷ و یکی از بدترین جنایتکاران علیه بشریت

فاکس نیوز:

خانم مریم رجوی: رئیسی “دژخیم قتل عام ۶۷ و یکی از بدترین جنایتکاران علیه بشریت در ۵۰سال گذشته شورای ملی مقاومت ایران خواستار تحریم همه‌جانبه انتخابات توسط مردم ایران شده است

فاکس نیوز ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
استبداد مذهبی حاکم ایران در حال هموار کردن مسیر یک آخوند افراطی، که با اعدام‌های گسترده و نقض حقوق‌بشر مرتبط بوده، برای نشاندن بر کرسی ریاست جمهوری بعدی این کشور است. در همین حال معترضان به دلیل آن‌چه انتخابات قلابی می‌نامند، خواستار تحریم گسترده هستند.
رئیسی یکی از کسانی بود که در سال ۲۰۱۹به دلیل نقض حقوق بشر توسط دولت آمریکا تحریم شد.
وزارت خزانه داری آمریکا می‌گوید قوه قضاییه تحت نظر رئیسی، برای کودکان خلافکار مجازات اعدام تعیین کرده و وکلا را به دلیل دفاع از زندانیان سیاسی و مدافعان حقوق‌بشر دستگیر کرده است.
مخالفان، نقش وی را در “کمیسیون مرگ” که دستور اعدام هزاران زندانی سیاسی را در سال ۱۳۶۷صادر کرد ، به ثبت رسانده اند. در کمیسیون مرگ از زندانیان سیاسی خواسته می‌شد هویت خود را اعلام کنند و کسانی‌ که می‌گفتند مجاهدین به جوخه‌های مرگ فرستاده می‌شدند.

رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران خانم مریم رجوی، رئیسی را در بیانیه ای به عنوان “دژخیم قتل عام۶۷ و “یکی از بدترین جنایتکاران علیه بشریت در ۵۰سال گذشته” توصیف کرد. این شورا خواستار تحریم همه جانبه انتخابات توسط مردم ایران شده است.
خانم مریم رجوی وضعیت کنونی در ایران را نشانه‌ای از مراحل پایانی این رژیم توصیف کرد، زیرا با اعتلای مقاومت در داخل و با فشار بین المللی از خارج روبرو است.
خانم رجوی طی اطلاعیه یی گفت “خامنه‌ای با حذف نامزدهای ریاست جمهوری که در تمام جنایات رژیم طی ۴۰سال گذشته شرکت کرده بودند، گام‌هایی را برای تحکیم رژیم و حداکثر سرکوب برداشته است. این یک نشانه واضح از بحران سرنگونی رژیم و مرحله نهایی دیکتاتوری مذهبی و تروریستی است. ”
شورای ملی مقاومت ایران درمورد هرگونه تعامل با رژیم هشدار داده و می‌گوید رئیسی سیاست‌های سرکوب در داخل کشور و هم‌چنین استفاده از نیابتی‌ها برای مداخله در منطقه را ادامه خواهد داد
خانم رجوی گفت: “هرگونه تعامل و همکاری با رژیم آخوندی؛ در خدمت سرکوب و کشتار مردم ایران و ادامه برنامه تولید سلاح اتمی و جنگ‌افروزی رژیم در منطقه خواهد بود.”

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]