تیر-۲۲ ۱۴۰۰

العين فارسی: پایان روز نخست اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱

Catégories // آخرین خبرها // در رسانه‌ها

العين فارسی: پایان روز نخست اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱

نخستین روز از اجلاس جهانی سه‌روزه ایران آزاد ۲۰۲۱امروز شنبه ۱۹تیرماه ۱۴۰۰با سخنرانی مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، و چندین سناتور امریکایی و شخصیت‌های برجسته جهان به پایان رسید.

در این اجلاس که هزاران نفر از ایرانیان و حامیان مقاومت نیز به صورت آنلاین از ۵۰ هزار نقطه در ۱۰۵ کشور جهان با آن همراهی می‌کردند، یانس یانشا نخست وزیر اسلوونی، مایک پمپئو وزیر خارجه سابق امریکا، و ۳۰ قانون‌گذار آمریكایی از جمله سناتور باب منندز، سناتور تد كروز، سناتور بلانت و سناتور بن کاردین سخنرانی کردند.
مریم رجوی در سخنرانی خود خواستار محاکمه علی خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی و دیگر مسئولان قتل عام سال ۶۷ به ‌جرم جنایت علیه بشریت و نسل‌كشی شد و از شورای امنیت سازمان ملل خواست ترتیبات این محاكمه را فراهم كند.
رجوی تأکید کرد رژیم ایران هیچ گاه پروژه دست‌یابی به بمب اتمی و صدور تروریسم و جنگ‌افروزی را رها نمی‌كند. بخاطر صلح و امنیت باید تحت تحریم‌های بین‌المللی و ذیل فصل هفت منشور ملل متحد قرار گیرد.

او همچنین از جامعه بین‌الملل خواست مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم و تحقق آزادی و برابری را به ‌رسمیت بشناسند.

رجوی افزود روی کار آوردن رئیسی از دست اندركاران قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی بالاترین شكست و رسوایی در تاریخچه شعبده‌های انتخاباتی رژیم آخوندی و یك حركت شتاب‌زده در مسیر انقباض و حذف و تصفیه درونی در مرحله پایانی رژیم است. هیچ چیز جز هراس از قیام و احتضار سیاسی ولایت فقیه، روی کار آوردن جلاد ۶۷ را توضیح نمی‌دهد.

این اجلاس امروز با حضور هزاران تن از اعضای مجاهدین خلق ایران در اشرف ۳ در آلبانی شروع شد و تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت. شركت‌كنندگان در این اجلاس از سیدنی تا هاوایی با ۲۰ ساعت اختلاف بصورت آنلاین گرد هم آمدند.

همزمان با شروع اجلاس ایران آزاد،‌ هزاران ایرانی در میدان براندنبورگ برلین دست به تظاهرات زدند و تجمع‌های ایرانیان در ۱۶ پایتخت و شهر بزرگ جهان از جمله در پاریس، واشنگتن، لندن، آمستردام، استکهلم، اسلو، وین، رم و ژنو بطور همزمان و در ارتباط زنده با اجلاس ایران آزاد جریان داشت و شرکت‌کنندگان بصورت آنلاین و از طریق ال‌ای‌دی اسکرین‌های بزرگ در اجلاس جهانی ایران آزاد شرکت نمودند.

دانا برزیل، رئیس سابق حزب دمکرات آمریکا، استفن هارپر، نخست وزیر سابق کانادا، فرانکو فراتینی، وزیرخارجه پیشین ایتالیا، پاندلی مایکو نخست‌وزیر پیشین آلبانی، ده‌ها تن از سناتورها و نمایندگان برجسته کنگره آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، از جمله كوین مك‌كارتی و حكیم جفریز، همچنین ژنرال جیمز جونز، مشاور امنیت ملی باراک اوباما و چندین تن از وزرای سابق اروپایی من جمله وزرای خارجه سابق فرانسه، ایتالیا، و لهستان، وزرای دفاع سابق انگستان و فرانسه، و رهبر بزرگترین حزب مردم اروپا از دیگر کسانی بودند که در روز اول اجلاس سخنرانی کردند.

https://fa.al-ain.com/article/free-iran-2021-first-day

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]