آذر-۲۲ ۱۳۸۹

دیدار با مسئولان کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار با مسئولان کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک

مسئولان کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک با مریم رجوی در محل اقامت ایشان در اورسورواز دیدار کردند.

در این دیدار آقایان؛ آلن ویوین، وزیر پیشین دولت فرانسه ـ سناتور ژان پیر میشل عضو سنای فرانسه و فرانسوا کولکومبه قاضی و نماینده پیشین مجلس ملی فرانسه، مسئولان کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک محدودیتها و اقدامات سرکوبگرانه‌یی را که بر اشرف تحمیل می‌شود را محکوم کردند. آن‌ها تاکید کردند محاصره اشرف از نظر لجستیک و محدودیت‌های غیرقابل پزشکی، شکنجه روانی ساکنان اشرف با ۱۴۰بلندگو از ۱۱ماه پیش، تهدیدات حفاظتی علیه ساکنان اشرف، انکار استاتو و موقعیت حقوقی آن‌ها ممنوعیت ورود خانواده‌ها ، وکلا، پارلمانترها و فعالان حقوق‌بشر به اشرف ، فقدان امنیت قضایی، سلب هرگونه آزادی عمل و تحرک از ساکنان اشرف، رفتاری ضدانسانی است و کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک از همه امکانات خود برای پایان دادن به این وضعیت تاسف‌بار استفاده خواهد کرد.

در این دیدار مری‌مرجوی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های آقایان آلن ویوین، ژان پیر میشل و فرانسوا کولکومبه و همه اعضای کمیته فرانسوی که وجدان‌های بیدار فرانسویان در دفاع از ارزش‌های دمکراتیک این جمهوری را نمایندگی می‌کنند گفت: فعالیت‌های این کمیته، هم‌چنان که حمایت اکثریت مجلس و اکثریت سناتورها و ۵۰۰۰شهردار فرانسوی بیانگر پیام قوی جامعه فرانسه به دولت این کشور برای پشتیبانی از خواسته‌هاییست که حقوق اساسی ساکنان اشرف را تضمین کند.

در پی این دیدار کمیته فرانسوی برای ایران دمکراتیک که از اعضای سنا و مجلس ملی فرانسه و حقوقدانان و شخصیت‌های سیاسی و مدافع حقوق‌بشر فرانسه تشکیل شده است. با صدور اطلاعیه‌یی بر تعهد خود برای ایستادن در کنار مردم ایران تا سرنگونی دیکتاتوری مذهبی و استقرار دمکراسی در ایران تاکید کرد و از ریاست جمهوری فرانسه خواست در راستای تعهدات فرانسه برای ارتقای حقوق بشر از این موارد حمایت کند.
ـ آمریکا طبق ماده ۴۵کنوانسیون چهارم ژنو و کنوانسیون منع شکنجه و نان رفولمان و براساس توافق دوجانبه با ساکنان اشرف باید به تعهدات خود عمل کرده و مسئولیت حفاظت اشرف را مجدداً برعهده بگیرد. هر گزندی که به ساکنان اشرف برسد آمریکا در آن مسئولیتی روشن دارد.
ـ محاصره دوساله اشرف، به‌ویژه محاصره پزشکی، شکنجه روانی ۱۱ماهه، فوراً باید لغو شود
ـ تیم ناظر یونامی به‌طور دائم باید در اشرف مستقر شوند و نیروهای آمریکایی مسئول تامین حفاظت این ماموریت‌های ملل متحد هستند.
ـ نیروهای عراقی که عامل کشتار ساکنان هستند باید به خارج اشرف منتقل شوند و اداره تاسیسات آب و برق که توسط نیروهای عراقی اشغال شده به ساکنان اشرف برگردانده شود.

ـ یونامی و کمیسیر عالی حقوق‌بشر ملل‌متحد رسماً محاصره و شکنجه روانی و محدودیت‌های پزشکی را محکوم و اعلام کنند ساکنان اشرف، افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو هستند و باید از حقوق و حفاظت‌های بنیادین آن برخوردار باشند.
ـ دولت عراق باید به حقوق ساکنان اشرف در چارچوب کنوانسیون چهارم ژنو اذعان کند و به تأمین این حقوق متعهد شود.
ـ حفظ نامگذاری مجاهدین در لیست وزارتخارجه آمریکا بهانه‌یی در دست دولت عراق برای توجیه سرکوب و افزایش فشار روی اشرف است. حال آن‌که بر اساس حکم دادگاه فدرال واشنگتن در ژوییه ۲۰۱۰و بر اساس فراخوان شمار کثیری از اعضای کنگره آمریکا، این نامگذاری بایستی همانند نامگذاری مشابه‌یی که توسط نهادهای قضایی اتحادیه اروپا باطل شد، ملغی گردد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]