بهمن-۳۰ ۱۳۹۱

دیدار با هیأت کنگره آمریکا در پاریس

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار با هیأت کنگره آمریکا در پاریس

یک هیأت از کنگره آمریکا به‌ریاست آقای دانا رهراباکر رئیس زیر کمیته اروپا، آسیای مرکزی و خطرات در حال بروز، با مریم رجوی در پاریس دیدار و گفتگو کرد.
این هیأت، هم‌چنین شامل نمایندگان کنگره، قاضی تد پو رئیس زیر کمیته تروریسم، منع تکثیر سلاح‌های هسته‌‌یی و تجارت، برایان هیگینز عضو کمیته خارجی و رئیس فراکسیون حزب دموکرات در زیر کمیته ضد تروریسم و اطلاعات کمیته امنیت داخلی و پل کوک عضو کمیته خارجی بود.

هیأت کنگره آمریکا در این دیدار، ضمن ابراز تسلیت و همدردی به‌مناسبت شهادت ۷نفر از ساکنان لیبرتی در جریان حمله اخیر، تاکید کرد، کنگره آمریکا همه تلاش‌های خود را برای تامین حفاظت ساکنان لیبرتی به‌عمل خواهد آورد، و بازگشت فوری ساکنان به اشرف اولین قدم برای تامین نسبی حفاظت آن‌هاست تا از آن‌جا بتوان ترتیبات انتقال به خارج از عراق را فراهم کرد. آن‌ها هم‌چنین بر ضرورت تایید پناهندگی سیاسی همه ساکنان از سوی کمیساریای عالی پناهندگان تاکید کردند.

در این دیدار، مریم رجوی ضمن تشریح وضعیت لیبرتی و شهدا و مجروحان حمله جنایتکارانه ۲۱بهمن و تهدیدات مبرمی که متوجه ساکنان است، آخرین بحران‌های رژیم آخوندی، وضعیت وخیم اقتصادی، جنگ افسار گسیخته گرگ‌ها در درون رژیم و مداخلات رژیم در سوریه و تشدید تلاش‌های رژیم ایران برای دستیابی به بمب اتمی را با نمایندگان کنگره در میان گذاشت.

نمایندگان تاکید کردند؛ دولت آمریکا بایستی سیاست خود در قبال ایران را مجددا بررسی کند. دولت آمریکا باید به‌جای گفتگوهای بی‌حاصل با حاکمان ایران که تنها به نزدیک‌تر شدن این رژیم به بمب و مشروعیت بخشیدن به سرکوب اعتراضات در ایران و حمایت از تروریست‌ها در منطقه کمک کرده است باید اپوزیسیون مشروع این رژیم یعنی سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت را مخاطب و طرف حساب خود قرار دهد. دولت آمریکا باید با حمایت فعال از اپوزیسیون دموکراتیک هم‌چون شورای ملی مقاومت به مردم ایران این پیام را بدهد که در کنار آنها ایستاده است و خواهان تغییر در ایران است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]