تیر-۱۷ ۱۳۹۰

رویتر: رهبر اپوزیسیون ایران طرح جابجایی ساکنان اشرف را رد می کند

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

رویتر: رهبر اپوزیسیون ایران طرح جابجایی ساکنان اشرف را رد می کند

خبرگزاری رویتر۶ژوئیه۲۰۱۱: رهبر اپوزیسیون تبعیدی ایرانی، پیشنهاد آمریکا برای جابجایی ساکنان یک کمپ ناراضیان در عراق را، به محلی جدید به‌دنبال درگیری‌های مرگبار ماه آوریل، رد کرد و گفت، این طرح ممکن است به یک ”قتل‌عام” بیانجامد…

مریم رجوی دریک مصاحبه در رم، اواخر روز سه‌شنبه به رویتر گفت: ” برای این‌که از یک فاجعه‌ انسانی جلوگیری شود سازمان ملل باید وارد شود”. رجوی که برای ملاقات با پارلمانترهای ایتالیایی به رم آمده بود، خواستار استقرار یک تیم دائم نظارتی، مورد حمایت سازمان ملل و اتحادیه اروپا در داخل کمپ، برای اطمینان از سلامت ساکنان شد.

وی گفت، ”آمریکا مسئولیت قانونی و اخلاقی در حفاظت از ساکنان کمپ اشرف دارد”.
آینده این کمپ از زمانی‌که آمریکا آن را درسال ۲۰۰۹تحت توافق‌نامه امنیتی دوجانبه به عراق تحویل داد، نامعلوم است…
خبرگزاری رویتر با اشاره به حمله ماه آوریل نیروهای عراقی به ساکنان اشرف نوشت: به‌دنبال این درگیری‌ها، مقامات آمریکا طرحی را برای جابجایی ساکنان این کمپ به مکانی که توسط دولت عراق انتخاب شود، تهیه کردند. رجوی می‌گوید عراق تحت فشار ایران عمل می‌کند.
وی گفت این پیشنهاد، ساکنان را در برابر حمله توسط همان نیروهای امنیتی، که وی آنها را به‌خاطر درگیری‌های ماه آوریل سرزنش کرد، مستعد باقی خواهد گذاشت. او گفت عراق تحت فشار ایران، که خواهان نابودی این گروه است، عمل می‌کند.

او گفت،”هر نوع جابجایی ساکنان کمپ اشرف در داخل کشور، منجر به خونریزی بیشتر خواهد شد ”.
وی افزود، ”اگر چنین جابجایی صورت بگیرد، آنها بجایی خواهند رفت که برای جامعه بین‌المللی شناخته شده نیست، آنها ارتباطات خود را از دست خواهند داد و هر چه بیشتر منزوی خواهند گردید. این امر، زمینه را برای قتل‌عام آن‌ها فراهم خواهد نمود”. ”نه‌تنها جابجایی در داخل کشور، مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه اوضاع را بدتر خواهد نمود”…

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]