آبان-۰۲ ۱۳۸۷

گفتگو با کارلو پانلا رهبر حزب رادیکال ایتالیا

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

گفتگو با کارلو پانلا رهبر حزب رادیکال ایتالیا

رئیس ‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی روز جمعه ۳آبان درآخرین روز سفر خود به ایتالیا با کارلو پانلا رهبرحزب رادیکال ایتالیا دیدار و گفتگو کرد. خانم رجوی در بعد‌ازظهر همین روز در محل اقامت خود با خانم آمیلیو اسکیرو نماینده پارلمان ایتالیا از حزب دموکرات دیدار و گفتگو نمود و سپس رم را به‌ سوی پاریس ترک کرد.

در دیدار خانم رجوی با رهبرحزب رادیکال ایتالیا، هم چنین هیأتی از اعضای برجسته این حزب ازجمله خانم الیزابتا زامپاروتی نماینده مجلس ایتالیا، آقای آنتونیو استانگو رئیس انجمن حقوق‌بشری هلسینکی‌واچ ایتالیا و دبیر پارلمانترها و شهروندان برای ایران آزاد و هم‌چنین آقای سرجیو دلیا رئیس انجمن بین‌المللی حقوق‌بشری «به قابیل دست نزنید»، شرکت داشتند.

رهبرحزب رادیکال ایتالیا با ابرازخوشوقتی از حضور خانم رجوی در مقر این حزب وخیرمقدم به ایشان تأکید کرد که حزب رادیکال ایتالیا پیوسته استبداد دینی و نقض حقوق‌بشر درایران را محکوم و از آرمان‌های عادلانه مقاومت مردم ایران حمایت کرده است. وی گفت حزب رادیکال وضعیت شهر اشرف را پیگیری می‌کند و ما بر‌ضرورت تضمین حفاظت و حقوق ساکنان اشرف طبق قوانین ومعاهدات بین‌المللی تأکید داریم. کما این که حزب رادیکال و نمایندگان این حزب در پارلمان، پیوسته خواستار لغو برچسب ناعادلانه تروریستی علیه مجاهدین خلق ایران بوده‌اند و اکنون که دادگاه عدالت اروپا درحکم دوم خود باردیگر این برچسب را باطل کرده است، دیگرهیچ بهانه‌یی نیست و اتحادیه اروپا باید نام مجاهدین را ازلیست اتحادیه اروپا حذف کند.

خانم رجوی در دیدار با رهبر حزب رادیکال، از مواضع این حزب در دفاع از حقوق‌بشر طی سال‌های متمادی و مواضع این حزب در محکوم کردن دیکتاتوری آخوندی، به جدید‌ترین جنایات رژیم علیه مردم ایران و اعدام‌های نوجوانان اشاره کرد وبا یادآوری توطئه‌های رژیم علیه شهر اشرف، از حمایت‌های حزب رادیکال از مقاومت ایران و حساسیت این حزب نسبت به نقض حقوق‌بشر درایران قدردانی نمود وتأکید کرد که مردم ومقاومت ایران، هرگز دوستان وحامیان خود را دراین شرایط سخت فراموش نخواهند کرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]