مرداد-۰۳ ۱۳۸۷

ملاقات با شهردار روم در ایتالیا

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

ملاقات با شهردار روم در ایتالیا

جانی آلمانو: مردم، پارلمان و همه ادارات شهر رم با دیکتاتوری حاکم‌ برایران مخالف‌اند و در کنار مردم و مقاومت ایران برای نیل به آزادی و دموکراسی ایستاده‌اند.

در ملاقات شهردار رم با رئیس ‌جمهور برگزیده مقاومت کارلو چیچولی، نایب رئیس کمیسیون امور اجتماعی پارلمان ایتالیا و خانم باربارا سالتا مارتینی، نماینده پارلمان ایتالیا شرکت داشتند.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، مریم رجوی ظهر روز شنبه ۵مرداد با شهردار رم، جانی آلمانو در کاخ شهرداری رم دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار کارلو چیچولی، نایب‌رئیس کمیسیون امور اجتماعی پارلمان ایتالیا و باربارا سالتا مارتینی، نماینده پارلمان ایتالیا شرکت داشتند.
شهردار شهر رم حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در این شهر را خوش‌آمد گفت و مدال سمبلیک دفاع ازحقوق‌بشر قانون اساسی ایتالیا و کتاب تاریخچه آثار باستانی شهر رم را به خانم رجوی اهدا کرد.

شهردار رم در دیدار با خانم رجوی ضمن ابراز همبستگی با مقاومت ایران، تأکید کرد: مردم، پارلمان و همه ادارات شهر رم با دیکتاتوری حاکم برایران مخالف‌اند و در کنار مردم و مقاومت ایران برای نیل به آزادی و دموکراسی ایستاده‌اند.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در این دیدار، ضمن تشکر از استقبال و حمایت آقای آلمانو از مقاومت ایران، از اقدامات شهردار و مردم رم در مخالفت با سفر پاسدار احمدی‌نژاد به ایتالیا، قدردانی نمود و نامگذاری یک خیابان شهر رم به نام «خیابان ۱۸تیر» را نشانه بارزی از همبستگی با آزادی‌خواهی و مقاومت مردم و جوانان و دانشجویان ایران در برابر استبداد مذهبی حاکم توصیف کرد.

خانم رجوی ضمن توضیح موقعیت اعتلایابنده مقاومت مردم ایران و وضعیت رژیم آخوندی در مرحله اضمحلال، سیاست اعلان جنگ این رژیم به مردم ایران و جامعه بین‌المللی را ناشی از ضعف بنیادین این رژیم دانست وگفت:
این رژیم تنها راه بقای خود را در فرار به‌جلو و صدور تروریسم و ارتجاع و در تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی جستجو می‌کند و این سیاست‌ها، آن روی سکه توحش قرون‌وسطایی آخوندها در سرکوب آزادی و شکنجه‌ها و اعدام‌های فزاینده در داخل ایران است.

خانم رجوی ضمن اهدای فهرست ۲۰هزار تن از شهیدان مجاهد به شهردار رم، تأکید کرد که مقاومت پایدار و سازش‌ناپذیر مردم ایران با ۱۲۰هزار شهید راه آزادی تنها پاسخ کارساز برای به زیرکشیدن رژیم نامشروع و منفورآخوندها و تنها راه‌ حل برای خلاصی منطقه و جهان از شر این دیکتاتوری مذهبی و تروریستی است.

شهردار رم، در این دیدار گفت ما با ارزیابی شما از وضعیت در ایران و خطردیکتاتوری آخوندها برای منطقه و جهان موافقیم و به‌همین‌خاطر است که همبستگی با مقاومت ایران و حمایت از راه ‌حل این مقاومت برای تغییر دموکراتیک در ایران را، برای تضمین صلح و دموکراسی در منطقه ضروری می‌دانیم.

مریم رجوی در جریان این دیدار همراه با شهردار رم، از آثار تاریخی کامپیدو لیو، از جمله قدیمی‌ترین آثار بازمانده از شهر رم باستان و نمادهای سمبلیک مربوط به بنیانگذاری رم بازدید کرد.

در هنگام حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در کاخ شهرداری رم، ایرانیان آزاده و هموطنان مقیم ایتالیا در محل «کامپیدو لیو» اجتماع کرده بودند و به ابراز احساسات و سردادن شعارهای میهنی و انقلابی پرداختند. ایرانیان آزاده از همبستگی شهردار و مردم رم با مقاومت ایران و رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، قدردانی کردند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]