مرداد-۰۳ ۱۳۸۷

دیدار و گفتگو با نایب‌رئیس سنای ایتالیا

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار و گفتگو با نایب‌رئیس سنای ایتالیا

دیدار و گفتگوی مریم رجوی با خانم اما بونینو، نایب‌رئیس سنای ایتالیا اما بونینو، نایب‌رئیس سنای ایتالیا، از ۳۳سال پیش عضو پارلمان ایتالیا و عضو پارلمان اروپا بوده است. وی از سال‌۹۴تا ۹۹ میلادی به مدت ۵سال یکی از ۱۲کمیسر اتحادیه اروپا و در سال‌های ۲۰۰۶تا ۲۰۰۸ وزیر تجارت خارجی ایتالیا بوده است. خانم بونینو از مدافعان برجسته حقوق‌بشر در اتحادیه اروپا و در سطح بین‌المللی است.

در دیدار نایب‌رئیس مجلس سنای ایتالیا با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، الیزابتا زامپاروتی، نماینده مجلس ایتالیا و سرجیو دلیا، رئیس انجمن بین‌المللی حقوق‌بشری «به قابیل دست نزنید»، نیز حضور داشتند.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ضمن تشریح آخرین تحولات در ایران، به نقض فزاینده حقوق‌بشر و اعدام ۲۹زندانی در سالگرد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی اشاره کرد و گفت برچسب ناعادلانه تروریستی علیه مقاومت ایران یک دستاویز بسیار کارساز برای توجیه اعدام و شکنجه و کشتار توسط رژیم آخوندی است.

خانم رجوی افزود رژیم آخوندی هم‌چنین با بهانه لیست غیرقانونی و ظالمانه تروریستی، برای ترتیب ‌دادن انواع توطئه‌ها و جنایت‌ها علیه مجاهدان شهر اشرف تلاش می‌کند.
خانم اما بونینو در دیدار با خانم رجوی، ضمن ابراز نگرانی از وخامت وضع حقوق بشر در ایران، به‌خاطر پیروزی در دادگاه‌های انگلستان و مصوبه مجلسین این کشور و حذف نام مجاهدین از لیست سازمان‌های ممنوعه در انگلستان به خانم رجوی تبریک گفت و افزود: بعد از حذف نام مجاهدین از لیست انگلستان دیگر حفظ نام مجاهدین در لیست اتحادیه اروپا کاملاً بی‌مورد است. وی هم‌چنین نگرانی عمیق خود را در مورد وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران ابراز داشت و بر ضرورت یک موضع قاطع در مقابل رژیم آخوندی تأکید کرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]