• صفحه اول / آخرین خبرها / مریم رجوی از جوانان خواست تا به یاری سیل‌زدگان بشتابند و کمک‌های خود را مستقیما به آنان برسانند
دی-۱۴ ۱۴۰۰

مریم رجوی از جوانان خواست تا به یاری سیل‌زدگان بشتابند و کمک‌های خود را مستقیما به آنان برسانند

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی از جوانان خواست تا به یاری سیل‌زدگان بشتابند و کمک‌های خود را مستقیما به آنان برسانند

آخوندهای دزد و جنایتکار سرمایه‌های کشور را چپاول کرده و یا در پروژه‌های ضدملی اتمی و موشکی و جنگ‌افروزی به باد داده و درد و رنج مردم ما را در قبال حوادث طبیعی مضاعف کرده‌اند

بار دیگر در سایه سیاست‌های چپاولگرانه و جنایتکارانه رژیم آخوندی سیل، بسیاری از کشاورزان، کارگران و زحمتکشان را آواره و بی‌خانمان و گروه زیادی از هموطنانمان را داغ‌دار کرد. در پی بارش روزهای گذشته سیل اکثر مناطق کشور از جمله آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، قزوین، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان جنوبی، لرستان، مازندران، هرمزگان و یزد را فراگرفت.
بخش‌های وسیعی از این استان‌ها به‌خصوص روستاهای محروم زیر آب رفته و بشدت آسیب دیده‌اند و منازل، مزارع، محصولات کشاورزی و دام‌های اهالی از بین رفته است. شمار زیادی از هموطنان به‌خصوص در استان‌های فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان از جمله زنان و کودکان خردسال جان باختند و شمار بیشتری مفقود و یا مصدوم شده‌اند.
در برخی مناطق مانند کنارک گروه‌های بزرگی از مردم در محاصره آب قرار دارند. به‌دلیل فقدان کمک‌های حکومتی در اکثر مناطق سیل‌زده از سرنوشت بسیاری از مردم این مناطق خبری نیست و باعث بالارفتن شمار قربانیان می‌شود.

براثر طوفان و سیل، در کرمان و هرمزگان چندین پل خراب شده و برق بسیاری از شهرها و مناطق قطع شده است. مسیر یاسوج به اصفهان براثر باران و ریزش کوه مسدود شده است. وضعیت در چابهار بحرانی است و تمام مراکز آموزشی، ادارات و دستگاه‌های اجرایی چابهار به دلیل بارندگی و سیل تعطیل شده‌اند.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت، صمیمانه‌ترین همدردی‌های خود را با سیلزدگان در سراسر کشور ابراز کرد و به بازماندگان قربانیان سیل به‌خصوص در فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان تسلیت گفت.
خانم رجوی با آرزوی بهبودی هر چه سریع‌تر برای مصدومین از عموم مردم به‌ویژه جوانان در سراسر کشور خواست تا به یاری سیل‌زدگان و افراد بی‌سرپناه بشتابند و کمک‌های خود را مستقیما به آنان برسانند. ننگ و نفرت بر آخوندهای دزد و جنایتکار که تمامی سرمایه‌های کشور را چپاول کرده و یا در پروژه‌های ضدملی اتمی و موشکی و جنگ‌افروزی خارجی به باد داده‌اند و درد و رنج مردم ما را در قبال حوادث طبیعی مضاعف کرده‌اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۴ دی ۱۴۰۰ (۴ ژانویه ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]