• صفحه اول / در رسانه‌ها / فاکس نیوز ـ‌ گروه اپوزیسیون ایران در راهپیمایی پاریس برای تغییر رژیم فرا می‌خواند
بهمن-۱۹ ۱۳۹۷

فاکس نیوز ـ‌ گروه اپوزیسیون ایران در راهپیمایی پاریس برای تغییر رژیم فرا می‌خواند

Catégories // در رسانه‌ها

فاکس نیوز ـ‌ گروه اپوزیسیون ایران در راهپیمایی پاریس برای تغییر رژیم فرا می‌خواند

گزیده:
‌پاریس – چهل سال بعد از انقلاب اسلامی که سلطنت را در ایران سرنگون ساخت؛ چندین هزار نفر از حامیان مقاومت ایران روز جمعه در پاریس دست به راهپیمایی زدند و خواهان خاتمه یافتن رژیم آخوندی شدند.
مجاهدین خلق که در غرب وسیعاً به ام.ئی.کی شناخته می‌شوند با یک ردیف از سخنران‌ها قبل از شروع راهپیمایی به این تجمع پیوستند. در در میان سخنران‌ها از سیاستمداران سابق و فعلی فرانسه تا نخست وزیر سابق الجزایر و یک شخصیت اپوزیسیون سوریه حضور داشتند.
جمعیت حاضر پوسترهای مریم رجوی رهبر و مسعود رجوی موسس این گروه را در دست داشتند…
مقر اصلی این گروه در حومه پاریس است و چند هزار از اعضایش هم در آلبانی می‌باشند که در یک تلاش به وساطت سازمان ملل از عراق منتقل شدند. حامیان این گروه در سایر کشورهای غرب بعنوان بخشی از ایرانیان در تبعید پراکنده هستند.
تدابیر امنیتی طی این تجمع و راهپیمایی در ناحیه غرب پاریس شدید بود. تجمع سالانه این گروه در سال گذشته هدف یک توطئه بمبگذاری قرار گرفت که با دستگیری‌ها خنثی گردید. یک دیپلومات ایرانی مستقر در اتریش در بلژیک در بازداشت بسر می‌برد جایی که پلیس در آنجا مواد بمب را در یک خودرو یک زوج ایرانی تبار پیدا کرد.
ژان پیر میشل سناتور سابق فرانسه یکی از سخنرانان بود که طی مصاحبه‌یی گفت من یک حامی پروپاقرص آقای ترامپ نیستم اما فکر می‌کنم ایالات متحده در رابطه با ایران در مسیر درست است.
او اروپایی‌ها را به‌خاطر آنچه وی آن را سیاست نرمتر نسبت به تهران خواند مورد سرزنش قرار داد.
ژان پیر میشل ۸۰ساله از حامیان دیرین مجاهدین است.
وی مجاهدین را به‌خاطر داشتن یک زن در صدر این گروه ستود، زنی که می‌گوید خواهان دموکراسی و جدایی دین از دولت در ایران آینده می‌باشد و امیدوار است یک روز در تهران با رجوی دیدار کند و گفت این [هدف] مرا زنده نگه می‌دارد.

https://www.foxnews.com/world/iran-opposition-group-calls-for-regime-change-in-paris-march

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]