آبان-۰۲ ۱۳۹۶

به گفته اپوزیسیون اعتراضات ضد رژیم به سراسر ایران گسترش می‌یابند

Catégories // در رسانه‌ها

به گفته اپوزیسیون اعتراضات ضد رژیم به سراسر ایران گسترش می‌یابند

بنا به گزارش‌ها، مردم عادی ایران، نارضایتی‌های خودشان را علیه رژیم تهران به مقابل مجلس این کشور بردند. آن‌طور که آن‌ها می‌گویند این مشکل نتیجه غارت ذخایرشان توسط دولتیان و سیاست‌های فاسد جاری می‌باشد.
بنا به گزارش و فیلمی که توسط یک گروه اپوزیسیون ایرانی یعنی شورای ملی مقاومت ایران، ارسال شده، بیش از ۲۰۰۰نفر در مقابل مجلس ایران دست به حرکت اعتراضی زدند.
معترضین که پلیس با آن‌ها برخورد کرد علیه رژیم شعار می دادند که «نیروی انتظامی، خجالت خجالت»و «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر دولت مرد‌‌م‌فریب».
وقتی پلیس، زنان را دستگیر کرد جمعیت شعارهای خصمانه‌تری علیه رژیم دادند. مردم فریاد زدند که «داعشی، داعشی، مرگ بر داعشی ».
«روحانی، روحانی، خجالت، خجالت»، و روی یک بنر بنا به گزارش شورای ملی مقاومت ایران نوشته شده بود «کسری بودجه داشتند پول ما رو برداشتند».

فاکس نیوز هفته گذشته خبر داد که سخنرانی پرزیدنت ترامپ حول برجام و این‌که گفت دولت او در همبستگی با مردم عادی ایران است، اعتراض کنندگان را تشجیع کرد. بنا به گزارش‌های متعدد، اعتراضات در رابطه با یک افتضاح مالی شروع شد که طی آن هزاران نفر که به سپرده‌های مالیشان در نهادهای دولتی اعتماد کرده بودند، با این مواجه شدند که یا آن را از دست داده‌اند یا این‌که دیگر امکان دسترسی به آن را ندارند.
این اعتراضات در ۲۰۱۶شروع شده است و در سال جاری به‌شدت سیاسی شده است. بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها بنا به گزارش‌ها توسط سپاه اداره می‌شوند یا به آن مرتبط هستند. نیرویی که اخیرا توسط خزانه‌داری آمریکا به‌خاطر فعالیت‌های تروریستی، نامگذاری شد.
اعتراض کنندگان، شعار می‌دادند «می‌کشم می‌کشم آن‌که برادرم کشت» و این در حالی بود که پلیس برای دستگیری آن‌ها نزدیک می‌شد.
شورای ملی مقاومت گزارش داد که مردم معترض به سمت نیروی پلیس، سنگ و چوب پرتاب می‌کردند. پلیس هم‌چنین اعتراض‌کنندگان را محاصره کرد و این در حالی بود که آن‌ها خط پلیس را شکستند و خیلی از مردم در پیاده‌رو به معترضین پیوستند. در این زمان واحد موتورسیکلت سپاه وارد و مستقر شد و اعتراض‌کنندگان با پرتاب سنگ به پلیس پاسخ دادند.

مریم رجوی رئیس جمهور شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیه‌یی که روز دوشنبه منتشر شد، گفت شعارهای شجاعانه تظاهرات امروز علیه روسای قضاییه و مجریه و قوای سركوبگر انتظامی و امنیتی آخوندها، شعله‌یی از تمایل عمومی برای به‌زیر کشیدن نظام منحوس ولایت فقیه است
رجوی در این اطلاعیه به‌طور خاص از جوانان ایران خواست تا مردان و زنان کشورشان را در این اعتراضات برای گرفتن حقوقشان حمایت کنند و این اعتراضات را گسترش بدهند.
در اطلاعیه رجوی آمده است که دزدی نهادینه در کنار آدم‌کشی نهادینه و جنگ‌افروزی نهادینه پایه‌های این حکومت پوسیده است و سر رشته تمام این تبهکاری‌ها در بیت‌العنکبوت ولایت فقیه و در دست شخص خامنه‌ای است. و تا اين رژيم بر سر كار است نه دزدی‌های نجومی پايان می‌پذيرد و نه فقر و بيكاری و اوضاع فاجعه بار اقتصادی.

اعتراض‌کنندگان هم‌چنین محمد صادق آملی لاریجانی که برای دوره ۱۰ساله توسط علی خامنه‌ای ولی فقیه در راس قوه قضاییه ایران انتخاب شده را مورد انتقاد قرار دادند.
معترضین گفتند «لاریجانی قاضیه با دزدا همبازیه» و علیه نظام حاکم بر کشور شعار دادند».

http://www.foxnews.com/world/2017/10/23/anti-regime-protests-spreading-across-iran-says-countrys-opposition.html

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]