مهر-۱۱ ۱۴۰۰

اعتراضات بازنشستگان و معلمان در تهران و ۱۶ شهر ایران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتراضات بازنشستگان و معلمان در تهران و ۱۶ شهر ایران

مریم رجوی: ایستادگی و قیام و سرنگونی فاشیسم دینی تنها راه اعاده حقوق بازنشستگان، معلمان، كارگران و زحمتكشان است

خانم مریم رجوی: قیام و سرنگونی رژیم تنها راه اعاده حقوق بازنشستگان، معلمان، كارگران و زحمتكشان است. آخوندها دارایی‌های مردم را به چاه ویل سركوب و جنگ‌افروزی و برنامه‌های اتمی و موشکی‌ ریخته و تنها ستم، تبعیض، فقر، بیكاری و تورم به ارمغان آورده‌اند.

صبح روز یکشنبه یازدهم مهرماه ۱۴۰۰، معلمان و بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران و ۱۶شهر دیگر در اعتراض به تبعیض، حقوق‌های ناچیز و وضعیت سخت معیشتی و بی‌توجهی رژیم نسبت به مطالبات برحق آنان دست به تجمع زدند.

از صبح امروز معلمان در تهران، در مقابل مجلس ارتجاع، و اصفهان، شیراز، اهواز، کرمان، بندرعباس، زنجان و داراب در مقابل ادارات آموزش و پرورش دست به تجمع زدند. این در حالی بود كه ماموران اطلاعات آخوندی از قبل آن‌ها را تهدید كرده بودند كه از تجمع خودداری كنند. معلمان شعار می‌دادند: «معلم داد بزن، حقتو فریاد بزن»، «حرف مفت، نمی‌خوایم نمی‌خوایم»، «معیشت منزلت، حق مسلم ماست» و «آموزش رایگان، حق فرزندان ما».

هم‌زمان اعتراض‌های بازنشستگان در تهران و شهرهای مشهد، تبریز، خرم‌آباد، اهواز، اصفهان، قزوین، بروجرد، کرمانشاه، كرج و رشت در مقابل اداره تأمین اجتماعی برگزار شد. آن‌ها شعار می‌دادند: «بترسید بترسید، ما همه با هم هستیم»، «بازنشسته می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «سفره ما خالیه، وعده‌ها توخالیه»، «تورم گرانی، بلای جان مردم»، «بازنشسته بیداراست، ازتبعیض بیزاراست» و «خواسته بازنشسته، حقوق طبق تورم».

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود بر بازنشستگان و معلمان آزاده‌ای که برای احقاق حقوق‌شان به‌رغم تهدیدهای نیروهای سركوبگر و با پذیرش خطرات زیاد به خیابان آمدند، تاکید کرد: ایستادگی و قیام و سرنگونی فاشیسم دینی تنها راه اعاده حقوق بازنشستگان و معلمان، كارگران و زحمتكشان و اكثریت قریب به اتفاق مردم ایران است. آخوندهای حاكم سال‌هاست دارایی‌های مردم ایران را به چاه ویل سركوب و جنگ‌افروزی و تروریسم و برنامه‌های ضدمیهنی اتمی و موشکی‌ ریخته و چیزی جز ستم، تبعیض، فقر، بیكاری و تورم برای عموم مردم به ارمغان نیاورده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ مهر ۱۴۰۰ (۳ اکتبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]