• صفحه اول / آخرین خبرها / اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید در ۲۷ شهر (۲۰ استان) ایران
فروردین-۲۲ ۱۴۰۰

اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید در ۲۷ شهر (۲۰ استان) ایران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتراض و خیزش سراسری بازنشستگان برای سومین بار در سال جدید در ۲۷ شهر (۲۰ استان) ایران

مریم رجوی: اعتراض‌ها و قیام بازنشستگان شریف، فریاد اعتراض عموم مردم ایران برای احقاق حقوق‌شان است

روز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰، بازنشستگان و مستمری‌بگیران بجان آمده در سومین تجمع اعتراضی سراسری در سال جدید علیه ظلم و ستم رژیم آخوندی و علیه وضعیت وخیم معیشتی، حقوق‌های پایین و گرانی کمرشکن که ادامه زندگی را برای آنان و خانواده‌هایشان غیرممکن کرده است در تهران و۲۶ شهر دیگر دست به اعتراض و خیزش زدند.

در تهران تجمع و راهپیمایی به‌رغم حضور سنگین نیروهای سرکوبگر انتظامی در مقابل مجلس ارتجاع و در شهرستان‌ها در مقابل شعب اداره تامین اجتماعی رژیم برگزار گردید. نیروهای انتظامی با صف بستن مقابل بازنشستگان و حمله و هجوم به نفراتی که مشغول فیلمبرداری بودند، تلاش می‌کردند مانع پیوستن مردم و انتشار اخبار مربوط به این تجمع اعتراضی شوند. در تهران نیروهای سرکوبگر خانمی را که مشغول فیلمبرداری بود دستگیر کردند،‌ اما در پی اعتراض گسترده مردم ناچار به آزاد کردن او شدند. مردم شعارمی‌دادند «بی‌شرف بی‌شرف ولش کن». بازنشستگان تهرانی پس از تجمع در مقابل مجلس اقدام به راهپیمایی به سمت سازمان برنامه و بودجه نموده و شعار می‌دادند: «تاحق خود نگیریم یکشنبه‌ها همینیم».

در تبریز، بازنشستگان با پهن کردن سفره خالی نسبت به وضعیت وخامت بار اقتصادی بازنشستگان اعتراض کرده، و درحالیکه شعار می‌دادند وارد ساختمان تامین اجتماعی شده و در آنجا تحصن کردند. نیروهای سرکوبگر انتظامی با استفاده از باتوم تلاش می‌کنند مردم را از ساختمان خارج کنند، اما بازنشستگان مقاومت می‌کنند.

در اصفهان، بازنشستگان به‌مدت دو ساعت خیابان عباس آباد را بسته و در مقابل تلاش نیروی انتظامی برای باز کردن مسیر مقاومت کردند. در رشت نیز بازنشستگان به رویارویی با نیروهای انتظامی که تعدادی از معترضین را بازداشت کرده بود پرداختند.

بازنشستگان در عمده شهرها، با شعار «ما دیگه رای نمی‌دیم، از بس دروغ شنیدیم» بر تحریم نمایش انتخابات رژیم آخوندی تاکید کردند. آن‌ها هم‌چنین شعار‌می‌دادند،‌ «فقط کف خیابون به‌دست میاد حقمون»، «سفره ما خالیه ظلم و ستم کافیه»، «می‌میریم می‌میریم حقمونو می‌گیریم»، «وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»، «روحانی دروغگو، حاصل وعده‌هات کو»، «دشمن ما همین جاست دروغ میگن امریکاست» و «ما دیگه رای نمی‌دیم عدالتی ندیدیم».

علاوه بر تهران بازنشستگان در مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز، کرج، تبریز، رشت، کرمانشاه، اراک، قزوین، زنجان، اردبیل، خرم آباد، کرمان، ایلام، بجنورد، سنندج، ارومیه، شاهرود، ساری، نیشابور، نوشهر، بهشهر، شوش، شوشتر و دزفول در مقابل اداره کل تامین اجتماعی رژیم تجمع اعتراضی برگزار کردند.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران اعتراض‌ها و قیام بازنشستگان شریف در سراسر ایران را فریاد اعتراض عموم مردم ایران برای احقاق حقوق به یغما رفته‌شان توسط رژیم غاصب و فاسد رژیم آخوندها دانست. رژیمی که ثروت ملی و ثمره رنج و کار زحمتکشان را در چپاول‌های حکومتی و در تنور جنگ افروزی و برنامه‌های اتمی و موشکی و تروریسم و سرکوب داخلی به هدر می‌دهد. خانم رجوی هم‌چنین عموم هموطنان به‌ویژه جوانان را به همبستگی و حمایت از خواست‌های برحق بازنشستگان فراخواند و گفت تا دیکتاتوری آخوندی بر سر کار است، بیکاری و تورم و فساد و بی‌عدالتی و اختلاف طبقاتی بیشتر و بیشتر می‌شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (۱۱ آوریل ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]