• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / هفتمین هفته اعتراض بازنشستگان در ۲۱استان و ۲۸شهر، ضرب و شتم و دستگیری معترضان در تهران
اسفند-۱۸ ۱۳۹۹

هفتمین هفته اعتراض بازنشستگان در ۲۱استان و ۲۸شهر، ضرب و شتم و دستگیری معترضان در تهران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

هفتمین هفته اعتراض بازنشستگان در ۲۱استان و ۲۸شهر، ضرب و شتم و دستگیری معترضان در تهران

فراخوان بین‌المللی خانم رجوی به جامعه بین‌المللی به اقدام برای آزادی فوری بازداشت‌شدگان

صبح یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹، بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در اعتراض به وضعیت معیشتی و گرانی بی‌حد و حصر و پاسخ نگرفتن مطالباتشان برای هفتمین هفته متوالی در تهران و ۲۷شهر دیگر دست به تجمع و راهپیمایی زدند.

علاوه بر تهران بازنشستگان در تبریز، اصفهان، یزد، قزوین، کرج، خرم آباد، اهواز، رشت، ارومیه، شیراز، کرمانشاه، اردبیل، ایلام، ساری، اراک، مشهد، سنندج، کرمان، بجنورد، آبادان، شاهرود، شوش، بهشهر، نیشابور، شوشتر، دزفول وهفت‌تپه در مقابل سازمان تامین اجتماعی یا دفاتر استانداری رژیم تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در تهران نیروهای سرکوبگر انتظامی از صبح در خیابان‌های منتهی به سازمان تامین اجتماعی مستقر شدند تا از تجمع بازنشستگان جلوگیری کنند. همزمان آن‌ها با بستن ایستگاه متروی سازمان تامین اجتماعی مانع پیوستن مردم به اجتماع بازنشستگان شدند. نیروهای سرکوبگر هم‌چنین برخی تراکت‌ها و بنرهای تظاهر‌کنندگان و موبایل‌های شماری از شرکت‌کنندگان را گرفتند که با مقاومت بازنشستگان مواجه شد. آن‌ها با حمله و هجوم به ضرب وشتم معترضین به دستگیری برخی از آنان مبادرت کردند. نیروی انتظامی در شاهرود نیز به تجمع‌کنندگان یورش برده و بنرها و پلاکاردهای بازنشستگان را گرفتند و تجمع‌کنندگان را پراکنده کردند.

از جمله شعارهای بازنشستگان درتجمعات و راهپیمایی‌های امروز به این موارد می‌توان اشاره نمود: «دشمن ما همین‌جاست، دروغ می‌گن آمریکاست»، «وعده وعید کافیه، سفره ماخالیه»، «سفره ما خالیه ظم و ستم کافیه وضع شما عالیه»، «این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی»، «وعده وعید کافیه سفره ما خالیه» «تورم دلاریه حقوق ما ریالیه»، «خط فقر ۱۲میلیون حقوق ما ۳میلیون»، «چطور با حقوق زیر ۳میلیون زنده بمانیم».

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به بازنشستگان محروم و بپاخاسته گفت استمرار اعتراض آن‌ها صدای عموم مردم ایران را برای احقاق حقوق به یغما رفته‌شان بازتاب می‌کنند. وی عموم جوانان میهن را به حمایت از معترضان فراخواند و خواستار اقدام فوری ملل‌متحد و ارگان‌های مدافع حقوق‌بشر برای آزادی فوری بازداشت‌شدگان گردید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ (۷ مارس ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]