• صفحه اول / آخرین خبرها / خیزش دانشجویان قهرمان دانشگاه شریف تهران و مقاومت آنها در برابر یورش دژخیمان خامنه‌ای
مهر-۱۱ ۱۴۰۱

خیزش دانشجویان قهرمان دانشگاه شریف تهران و مقاومت آنها در برابر یورش دژخیمان خامنه‌ای

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خیزش دانشجویان قهرمان دانشگاه شریف تهران و مقاومت آنها در برابر یورش دژخیمان خامنه‌ای

مریم رجوی: به کمک دانشجویان بشتابید، با همبستگی طرح رژیم را درهم بشکنید.

نیروهای سرکوبگر رژیم آخوندی در وحشت از گسترش اعتراضات دانشجویان به محاصره دانشگاه صنعتی شریف پرداخته، با شلیک گلوله‌های ساچمه‌یی شماری از دانشجویان را مجروح و شمار زیادی را دستگیر کرده‌اند. اما دانشجویان با مقاومتی چشمگیر در برابر آن‌ها ایستاده‌اند.

شامگاه امروز تعداد زیادی از مردم تهران به سمت دانشگاه شریف شتافته‌اند. مزدوران یگان ویژه و انتظامی و لباس شخصی اجازه نمیدهند جمعیتی که در بیرون دانشگاه جمع شده‌اند نزدیک شوند،‌ اما جمعیت با فریاد «بی‌شرف بی‌شرف» و «دانشجو را آزاد کن» به یاری دانشجویان آمده‌اند. نیروهای سرکوبگر به سوی مردمی که برای کمک به دانشجویان جمع شده‌اند گاز اشک‌آور شلیک می‌کند.

خانم مریم رجوی طی فراخوانی از جوانان تهران خواست به کمک دانشجویان دانشگاه شریف بشتابند. آن‌ها را تنها نگذارند و با همبستگی طرح رژیم را درهم بشکنند.

در همین حال، گزارشات از ادامه قیام در نقاط دیگر تهران از جمله در خیابان شریعتی حکایت دارد. جوانان با مأموران جنایتکار خامنه‌ای درگیر شده و در بزرگراه و متروی شریعتی شعار «مرگ بر دیکتاتور» می‌دهند. مأموران جنایت‌پیشه یگان ویژه و لباس شخصی‌ها با شلیک تفنگ ساچمه‌یی به مردم تلاش می‌کنند آن‌ها را متفرق کنند. در منطقه تیموری مردم به خیابان ریخته‌اند. و بابستن خیابان به تظاهرات شبانه پرداخته‌اند. مردم و جوانان پرشور هم‌چنین در ولیعصر، بلوار پیروزی و بسیاری نقاط دیگر تهران با جنگ و گریز شعله قیام را فروزنده نگاه داشته‌اند.

در اصفهان مردم زینبیه و جوق‌آباد با روشن کردن آتش و بستن خیابان دست به تظاهرات زده‌اند، نیروهای سرکوبگر جرأت نزدیک شدن به منطقه را ندارند. در زاهدان و مناطق اطراف درگیری شدید بین مردم و نیروهای دشمن درجریان است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰ مهر ۱۴۰۱ ( ۲ اکتبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]