• صفحه اول / آخرین خبرها / خیزش سنندج با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و اعتراض دانشگاه تهران با شعار «خونین تمام ایران از کردستان تا تهران»
شهریور-۲۷ ۱۴۰۱

خیزش سنندج با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و اعتراض دانشگاه تهران با شعار «خونین تمام ایران از کردستان تا تهران»

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خیزش سنندج با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و اعتراض دانشگاه تهران با شعار «خونین تمام ایران از کردستان تا تهران»

مریم رجوی: خامنه‌ای و رئیسی و دیگر سردمداران رژیم باید پاسخ چهاردهه خونریزی و جنایت علیه بشریت را بدهند

روز یکشنبه دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به قتل فجیع مهسا امینی به‌دست نیروهای سرکوبگر در محوطه دانشگاه دست به تجمع و راهپیمایی زدند. روز شنبه ۲۶ شهریور تطاهرات و اعتراضات مردم سقز که از اولین ساعات صبح شروع شده بود تا آخرین ساعات شب ادامه پیدا کرد و از ورود و خروج خودرو به سقز جلوگیری می‌شد. نیروهای سرکوبگر رژیم با موتور سیکلت و تجهیزات ضد شورش و با تیراندازی و شلیک گاز اشک آور به‌سوی مردم یورش بردند. شماری از تظاهرکنندگان دستگیر و دست کم ۱۰ تن مجروح شدند. حضور گسترده و شجاعانه زنان در این اعتراضات چشمگیر بود. تظاهرکنندگان عکس خامنه‌ای را با شعار مرگ بر خامنه‌ای سنگباران کرده و به‌ آتش کشیدند و با شعارهای مرگ بر دیکتاتور، بی‌شرف بی‌شرف، می‌کشم می‌کشم هر آنکه خواهرم کشت و شهید نمی‌میرد به مقابله با مأموران جنایتکار پرداختند.

عصر شنبه مردم سنندج بپا خاستند و با شعار «سقز تنها نیست، سنندج پشتیبان است»، «سنندج حامی سقز است»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «می‌کشم می‌کشم هر آنکه خواهرم کشت» به خیابان‌ها ریختند. نیروهای سرکوبگر با گاز اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌یی به مقابله پرداختند. مردم سنندج با بستن جاده و با پرتاب سنگ و پاره کردن بنرهای حکومتی و تصویر قاسم سلیمانی به رویارویی با مزدوران پرداختند. شماری از تظاهرکنندگان مجروح و گروهی بازداشت شدند. خیزش مردم سنندج با وجود سرکوب شدید در طول شب هم ادامه یافت.

رژیم آخونذی برای جلوگیری از گسترش اعتراضات اینترنت را در سقز و سنندج کند و دچار اختلال و در برخی مناطق قطع کرد.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود بر مردم بپاخاسته سقز و سنندج و با درود بر دانشجویان دانشگاه تهران که با شعار ”خونین تمام ایران از کردستان تا تهران” علیه قتل جنایتکارانه مهسا فریاد اعتراض سردادند گفت زنان دلاور و جوانان غیرتمند علیه جور و ستم آخوندها بپا می‌خیزند. خامنه‌ای و رئیسی و دیگر سردمداران رژیم باید پاسخ چهاردهه خونریزی و جنایت علیه بشریت را بدهند. از این خون‌ها سیلابی برخواهد خاست و به نظام منحوس ولایت فقیه برای همیشه پایان خواهد داد.
خانم رجوی اجلاس آتی مجمع عمومی ملل متحد را به ‌اقدام فوری درباره جنایات این رژیم علیه زنان فراخواند و تاکید کرد پرونده جنایات این رژیم باید به‌شورای امنیت ارجاع و سردمداران آن در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ شهریور ۱۴۰۱ (۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]