مرداد-۱۸ ۱۴۰۰

ایندیپندنت: تظاهرات و نمایشگاه شورای ملی مقاومت در واشینگتن

Catégories // آخرین خبرها // در رسانه‌ها

ایندیپندنت: تظاهرات و نمایشگاه شورای ملی مقاومت در واشینگتن

ایندیپندنت ۱۳ مرداد ۱۴۰۰:
در تجمع و نمایشگاهی که ایرانیان مقیم آمریکا و اعضای شورای ملی مقاومت ایران در برابر کنگره آمریکا برگزار کردند، شرکت کنندگان که اعضای خانواده آن‌ها توسط رژیم ایران اعدام شده‌ بودند، یاد آن‌ها را با قراردادن تصاویر صدها تن کشته شدگان گرامی داشتند.
در اظهاراتی آتشین، سخنرانان از جمله چهره‌های برجسته کنگره و سیاست خارجی آمریکا رئیسی را محکوم کرده و خواستار رسیدگی به اتهامات او در دیوان بین‌المللی حقوق‌بشر شدند.
سناتور جو لیبرمن و نماینده کنگره الیوت انگل، که پیشتر ریاست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان را بر عهده داشت. در این تجمع سخنرانی کردند.
خانم مریم رجوی، رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران در یک پیام ویدئویی به این تجمع خواستار آن شد که شورای امنیت سازمان ملل فورا یک دادگاه بین‌المللی برای محاکمه سران رژیم از جمله خامنه‌ای، رئيسی و اژه‌ای ترتیب دهد تا نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت که توسط آن‌ها صورت گرفته را مورد حسابرسی قرار دهد.
خانم رجوی افزود: «من از کنگره آمریکا می‌خواهم که در در تداوم سیاست قاطع دو حزبی علیه رژیم ایران، حقوق‌بشر و دمکراسی را به‌عنوان عنصر اصلی مورد تاکید قرار دهد».

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/iran-dc-condemn-raisi-rally-b1895510.html

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]