آذر-۲۲ ۱۴۰۰

خیزش سراسری معلمان در سومین روز

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خیزش سراسری معلمان در سومین روز

امروز دوشنبه ۲۲ آذر ماه۱۴۰۰ معلمان و فرهنگیان، برای سومین روز متوالی در سراسر كشور دست به تجمع و تظاهرات زدند.

این اعتراضات در تهران در مقابل مجلس ارتجاع (تجمع معلمین تهران و البرز) و در شهرستان‌ها در مقابل اداره کل آموزش و پرورش، برگزار شد.

تظاهرات امروز در حالی صورت گرفت كه نیروی انتظامی و لباس شخصی‌ها و ماموران و مزدوران اطلاعاتی به طرق مختلف تلاش كردند از تجمع معلمان جلوگیری كنند و در برخی شهرها به‌سوی تظاهركنندگان یورش بردند.
در تهران نیروهای سرکوبگر با حمله به تجمع معلمان تلاش کرد آن‌ها را متفرق كنند، اما در مقابل ایستادگی و فریاد «بی‌شرف، بی‌شرف» تظاهرکنندگان مجبور به عقب‌نشینی شدند. در شیراز به‌رغم تدابیر بازدارنده نیروی انتظامی هزاران معلم به خیابان آمدند و دست به اعتراض زدند.

معلمان معترض در شهرهای مختلف فریاد می‌زنند: «معلم قیام كن از حق خود دفاع كن»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «مدعی عدالت خجالت خجالت»، «این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی»، «فرهنگی آزاده چاره ما فریاده»، «معلم می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «تا حق خود نگیریم آرام نمی نشینیم»، و«معلم دادبزن حقتو فریاد بزن».

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود به معلمان و فرهنگیان آزاده كه برای سومین روز متوالی با فریاد معلم قیام كن از حق خود دفاع كن، معلم بپاخیز برای رفع تبعیض و معلم زندانی آزاد باید گردد درسراسر كشور بپاخاسته و با فریادهای بی شرف بی شرف با یورش نیروهای سركوبگر مقابله می‌كنند، دانش‌آموزان و دانشجویان و عموم جوانان را به حمایت از معلمان معترض فراخواند و گفت آن‌ها اراده عموم مردم علیه رژیم غاصب و تبهكار آخوندی را بازتاب می‌كنند. این قیامی است برای عدالت و آزادی و حاكمیت مردم در برابر رژیمی که تمام سرمایه‌های مردم ایران را چپاول و نابود کرده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ آذر ۱۴۰۰ (۱۳ دسامبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]