• صفحه اول / آخرین خبرها / اعتراضات معلمان در ۴۰شهر و ۲۰استان ایران با شعار معلم زندانی آزاد باید گردد
مهر-۰۳ ۱۴۰۰

اعتراضات معلمان در ۴۰شهر و ۲۰استان ایران با شعار معلم زندانی آزاد باید گردد

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتراضات معلمان در ۴۰شهر و ۲۰استان ایران با شعار معلم زندانی آزاد باید گردد

مریم رجوی: امروز فریاد حق‌طلبی معلمان در سراسر كشور طنین‌انداز است

صبح امروز شنبه ۳مهرماه ۱۴۰۰ هم‌زمان با بازگشایی مدارس، معلمان در بیش از ۴۰شهر ایران در استان‌های تهران، فارس، كرمانشاه، اصفهان، زنجان، خوزستان، لرستان، ایلام، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، كردستان، یزد، گیلان، كرمان، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، مازندران، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به وضعیت غیر قابل تحمل شغلی و معیشتی وعدم اجرای طرح رتبه‌بندی، عدم پرداخت پاداش بازنشستگان و… دست به اعتراض زدند.

معلمان شعار می‌دادند: «معلم زندانی آزاد باید گردد، معلم داد بزن حقت‌رو فریاد بزن، حتی اگر بمیریم حق خود را می‌گیریم، تا حقمون نگیریم سر کلاس نمی‌ریم، معلم بیدار است از تبعیض بیزار است، نه تبعیض نه سازش مزد بدون خواهش، نه تبعیض نه سازش رتبه بدون خواهش، اجرای رتبه‌بندی حق مسلم است».

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت گفت: امروز فریاد حق‌طلبی معلمان در سراسر كشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب کشور در تهران و ۲۰استان كشور طنین‌انداز است. درود بر معلمان آزاده‌ای که اراده خود را برای احقاق حقوق‌شان كه توسط فاشیسم دینی حاكم بر ایران به یغما رفته است به نمایش گذاشتند. ایستادگی و قیام و سرنگونی فاشیسم دینی تنها راه اعاده حقوق معلمان، كارگران و زحمتكشان و اكثریت قریب به اتفاق مردم ایران است كه آخوندهای حاكم سال‌هاست حقوق اولیه آن‌ها را به وحشیانه‌ترین شكل پایمال كرده و چیزی جز ستم و تبعیض و فقر و تورم و بیكاری برای آن‌ها به ارمغان نیاورده‌اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ مهر ۱۴۰۰ (۲۵ سپتامبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]