شهریور-۲۷ ۱۴۰۰

اعتراضات معلمان در ۱۴شهر ایران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتراضات معلمان در ۱۴شهر ایران

مریم رجوی دانش‌آموزان و دانشجویان را به حمایت از معلمان فراخواند و گفت اعتراض‌های مستمر فرهنگیان، كارگران و زحمتكشان از عزم مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندها خبر می‌دهد

صبح روز شنبه ۲۷شهریور معلمان در تهران و بسیاری از شهرها از جمله اصفهان، کرج، شیراز، اهواز، تبریز، قم، ایلام، اردبیل، یاسوج، خرم‌آباد، بندرعباس، شهرکرد و دهدشت در اعتراض به عدم اجرای طرح رتبه‌بندی، عدم پرداخت پاداش بازنشستگان و وضعیت بد شغلی و معیشتی دست به اعتراض زدند.

معلمان شعار می‌دادند: «معلم زندانی آزاد باید گردد، نه تبعیض نه سازش مزد بدون خواهش، نه تبعیض نه سازش رتبه بدون خواهش، حتی اگر بمیریم حق خود را می‌گیریم، فرهنگی می‌میرد تبعیض نمی‌پذیرد، تا حقمون نگیریم سر کلاس نمیریم، معلم بیدار است از تبعیض بیزار است، اجرای رتبه بندی حق مسلم است و معلم داد بزن حقت‌رو فریاد بزن».

در همین حال، امروز در تهران معلمان موسوم به «کارنامه سبز»، پانزدهمین روز اعتراض خود را به عدم استخدامشان در مقابل وزارت آموزش و پروش رژیم برگزار کردند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به فرهنگیان و بازنشستگان معترض و بپاخاسته، دانش‌آموزان و دانشجویان را به حمایت از معلمان و فرهنگیان آزاده فراخواند. وی گفت اعتراض‌ها و خیزش‌های مستمر فرهنگیان، كارگران و زحمتكشان با شعار حتی اگر بمیریم حق خود را می‌گیریم، از عزم مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندها خبر می‌دهد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷شهریور ۱۴۰۰ (۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]