• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان مریم رجوی به محکومیت فاشیسم فرهنگ ستیز حاکم و اقدام فوری برای آزادی معلمان زندانی
اردیبهشت-۱۲ ۱۳۹۸

فراخوان مریم رجوی به محکومیت فاشیسم فرهنگ ستیز حاکم و اقدام فوری برای آزادی معلمان زندانی

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فراخوان مریم رجوی به محکومیت فاشیسم فرهنگ ستیز حاکم و اقدام فوری برای آزادی معلمان زندانی

امروز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸به‌مناسبت روز معلم، گروه‌های زیادی از معلمان و فرهنگیان در دهها شهر در ۱۸ استان کشور دست به تجمع و تظاهرات اعتراضی زدند. آن‌ها شعار می‌دادند ”درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید”، ”معلمین زندانند، اختلاس گران آزادند”، ”معلم زندانی آزاد باید گردد”، ”معلم می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد” و ”کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد اتحاد”. حضور گسترده زنان در این تجمعات چشمگیر بود.
تظاهرکنندگان در پلاکاردهایی که در دست داشتند نوشته بودند «آموزش رایگان و کیفی و عادلانه حق تمامی کودکان ایران» و «حقوق معلمان یک سوم خط فقر است».
علاوه بر تهران، مشهد، کرمانشاه، تبریز، اهواز، سنندج، اصفهان، یزد، اورمیه، قزوین، شیراز، کرج، اراک، همدان، اردبیل، ساری، خرم آباد، رشت، ایلام، مهاباد، مریوان، کامیاران، جوانرود، دیواندره، اسلام آباد، قروه، تربت حیدریه، ممسنی، بوکان، مریوان، دهکلان، سقز، الیکودرز، درود و دیگر شهرهای ایران صحنه این تظاهرات و اعتراضات بودند.
در کرمانشاه معلمان شعار می‌دادند ”حقوق‌های نجومی فلاکت عمومی”، معیشت منزلت حق مسلم ماست” و ”این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی”. در کرج تظاهرکنندگان شعار می‌دادند ”سوریه رو رها کن فکری به حال ما کن”، ”تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم” و ”فرهنگی بیدار است از تبعیض بیزار است”.
در اهواز تظاهرکنندگان در بنرهایی که در دست داشتند نوشته بود ”نه به شکاف طبقاتی و تبعیض و بی‌عدالتی” و ”معلم بیدار است از ظلم و جور بیزار است”.
در تهران نیروهای سرکوبگر با یورش به معلمان و ضرب و شتم آن‌ها در صدد پراکنده کردن آن‌ها بر آمدند که با مقاومت معلمان مواجه شدند. شماری از معلمان در این تظاهرات دستگیر شدند. در برخی از شهرها مانند اصفهان، اینترنت منطقه تظاهرات را قطع کردند.
مریم رجوی با درود به معلمان آزاده و بپاخاسته، عموم مردم به‌ویژه دانشجویان و دانش آموزان را به حمایت از معلمان و خواست‌های بحق آن‌ها فراخواند و از مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر و اتحادیه‌های معلمان در سراسر جهان خواستار محکومیت رژیم فرهنگ ستیز آخوندی و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان و معلمان زندانی شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ (۲ می ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]