آبان-۲۰ ۱۴۰۰

اعتراضات معلمان در ۵۳ شهر (۲۲ استان) به‌رغم فضای امنیتی شدید

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتراضات معلمان در ۵۳ شهر (۲۲ استان) به‌رغم فضای امنیتی شدید

صبح روز پنج‌شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰، معلمان و فرهنگیان در ۵۳ شهر در ۲۲ استان در اعتراض به كمبود حقوق‌ها، گرانی سرسام‌آور، وضعیت غیرقابل تحمل معیشتی و بی‌توجهی رژیم نسبت به مطالبات برحق آنان دست به یک تجمع وتظاهرات زدند. این تجمعات علاوه بر تهران، در کرمانشاه، شیراز، اصفهان، اهواز، اندیمشک، یزد، لردگان، قم، کوهدشت، ایلام، اراک، گناوه، مریوان، مشهد، شیروان، قزوین، الیگودرز، پلدختر، زرین دشت، ممسنی، خرم‌آباد، رشت، بندرانزلی، بروجرد، ماهشهر، ایذه، تبریز، مرودشت، نکا، سقز، زنجان، بوشهر، بابل، دورود، ملایر، سنقر، آمل، همدان، رزن، زیویه، ساری، جلفا، دزفول، سنندج، ارومیه، دیوان‌دره، داران، بوکان، خرم بید، بجنورد، فراشبند و میاندوآب در مقابل اداره‌های آموزش و پرورش برگزار شد.

نیروی سركوبگر انتظامی و لباس شخصی‌ها تلاش کردند مانع شکل‌گیری این تجمع‌ها شوند. در تهران انبوه ماموران انتظامی ابتدا با بلندگو تلاش کردند معلمین را متفرق کنند، سپس با حمله و هجوم به معلمین تصاویر شهدای آبان ۹۸ را که آن‌ها در دست داشتند پاره کردند. نیروهای سركوبگر مانع فیلم‌ گرفتن معلمین از تجمع‌ می‌شدند و عده‌ای از معلمین را دستگیر کردند.

از جمله شعارهای معلمین در تجمع‌های اعتراضی موارد زیر بودند: «نه تسلیم، نه سازش، رتبه‌بندی بدون خواهش»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم»، «معلم داد بزن، حقتو فریاد بزن»، «اجرای هم طرازی، بدون حقه بازی»، «این همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی می‌باشد»، «آهای مجلس، دولت، خجالت خجالت» و «دشمن ما همینجاست، دروغ می‌گن آمریکاست». از جمله تراکت‌ها و بنر‌هایی که در تجمعات شهرهای مختلف به‌کار گرفته شد، من‌جمله، «معلم قیام کن، از حق خود دفاع کن» و «معلم به پا خیز، برای رفع تبعیض» بودند.
در برخی تجمعات تراکتی در یادبود ۱۵۰۰ شهید قیام آبان ۹۸ توزیع گردید.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با گرامیداشت یاد شهیدان قیام آبان و با درود به معلمان، فرهنگیان، بازنشستگان و کشاورزان به پاخاسته گفت: خامنه‌ای، رئیسی و دیگر جلادان حاکم از دادخواهی و جوشش خون‌های پاک شهیدان و از قیام مردم به ستوه آمده از ستم و تبهکاری این رژیم گریزی ندارند. خروش معلمان آزاده که امروز بار دیگر در شهرهای سراسر میهن با شعار «معلم قیام کن از حق خود دفاع کن» و «معلم زندانی آزاد باید گردد» طنین‌افکن شد، فریاد حق‌طلبی و آزادی‌خواهی همه مردم ایران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰ آبان ۱۴۰۰ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]