مرداد-۳۱ ۱۳۹۰

پیام تبریک به مردم و ارتش آزادیبخش ملی لیبی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام تبریک به مردم و ارتش آزادیبخش ملی لیبی

پیروزی مردم لیبی و سرنگونی دیکتاتوری قذافی، تحولی بزرگ به‌سمت دموکراسی در منطقه

سرنگونی دیکتاتور لیبی و پیروزی مردم به‌پاخاسته و ارتش آزادیبخش ملی لیبی را به مردم لیبی و به عموم ملت‌های منطقه تبریک می‌گویم. این یک تحول بزرگ به‌سمت دموکراسی در منطقه است. پیروزی مردم لیبی و فتح طرابلس به‌دست ارتش آزادیبخش ملی لیبی، پیروزی همه ملت‌های منطقه و نقطه عطف دیگری از اوج گیری توفان تغییر و قیام‌های رهایی‌بخش است.
انقلاب لیبی و پیروزی آن، پیش از هر کس رژیم آخوندی و ولی فقیه این رژیم را به وحشت انداخته است. خامنه‌ای و دیگر سردمداران رژیم در ماههای گذشته به‌طور مستمر از طرق مختلف به مخالفت و تخطئه این قیام پرداختند. همچنان‌که به دشمنی هیستریک با قیام مردم سوریه و مداخله فعال برای سرکوب آن مبادرت کرده و می‌کنند. اما پیروزی مردم لیبی شتاب جدیدی به قیام‌های منطقه به‌ویژه قیام قهرمانانه مردم سوریه و قیام مردم عراق می‌دهد.

آخوندهای جنایتکار حاکم بر ایران، بعد از دیکتاتوری‌های لیبی و سوریه بزرگترین بازنده‌های قیام مردم این دو کشور هستند. آنها هم از بازتاب این قیام‌ها در داخل ایران، به‌صورت گسترش خیزش‌های مردمی به‌شدت وحشت دارند و هم، جبهه منطقه‌یی خود را در حال فروپاشی می‌بینند. جبهه‌یی که بیش از ۳۰سال است ده‌ها میلیارد دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند و ابزار اصلی این رژیم برای صدور تروریسم و بنیادگرایی در منطقه و شانتاژ و باج‌خواهی در سطح بین‌المللی بوده‌است.

درست در نقطه مقابل رژیم ولایت فقیه، اکنون مردم و مقاومت ایران و مجاهدان آزادی در اشرف پیروزی انقلاب لیبی را پیشرفت و گشایش و برکتی بزرگ برای پایداری خود می‌دانند. این یک پیروزی پرافتخار برای راه و رسم مردم و مقاومتی است که پیوسته به‌زیرکشیدن تمامیت فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران را هدف قرار داده و بهای سنگین و خونین آن‌را به تمام وکمال پرداخته‌اند.

هم‌چنان که شکست و سرافکندگی جبهه مدافعان حفظ رژیم و شکست مماشات‌گران و فرومایگان مبلغ کنار آمدن با رژیم‌های دیکتاتوری است.
اکنون حکمرانان سرنگون‌شده لیبی باید راهی دادگاه کیفری بین‌المللی ‌شوند تا به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت تحت محاکمه قرار گیرند. این به خامنه‌ای و همدستان‌اش گوشزد می‌کند که غیرممکن است از پاسخگویی به جنایت‌های عظیم خود از جمله قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷فرار کنند. کما اینکه به دیکتاتور عراق جدید گوشزد می‌کند‌ که به‌خاطر جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت در اشرف سرانجام به‌پای میز عدالت کشیده خواهد شد.

در این لحظه ما هم‌چنین خود را در کنار کشور برادرمان سوریه به‌خون نشسته می‌دانیم و از خدای بزرگ آزادی هر چه سریع‌تر خواهران و برادران‌مان در سوریه از چنگال رژیم دیکتاتوری را مسألت می‌کنیم.
صبح نزدیک است
و آزادی ملت‌های به‌پاخاسته بی‌تردید فرا می‌رسد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]