• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی حملات شیمیایی به حومه دمشق و کشتار ۱۳۰۰شهروند را محکوم می‌کند
خرداد-۳۰ ۱۳۹۲

مریم رجوی حملات شیمیایی به حومه دمشق و کشتار ۱۳۰۰شهروند را محکوم می‌کند

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی حملات شیمیایی به حومه دمشق و کشتار ۱۳۰۰شهروند را محکوم می‌کند

فراخوان به اقدام فوری بین‌المللی علیه دیکتاتوری سوریه و رژیم آخوندی، عاملان این جنایت جنگی

مریم رجوی، جنایت بزرگ امروز دیکتاتور سوریه و حمله شیمیایی به حومه دمشق که به کشتار بیش از ۱۳۰۰تن از غیرنظامیان، به‌ویژه کودکان و زنان منجر شد را قویا محکوم کرد و خواستار اقدام فوری جامعه بین‌المللی علیه رژیم سوریه و فاشیسم دینی حاکم برایران، به عنوان مسئولان این جنایت جنگی بی‌سابقه شد.

آمار فزاینده و هولناک قربانیان این جنایت جنگی و صحنه دلخراش انبوه کودکان خردسالی که در این نسل کشی بی‌رحمانه گلهای عمرشان پرپر شد، بیزاری و خشم ملت‌های خاورمیانه و تمام جهان را نسبت به رژیم ولایت فقیه و حکومت تحت حمایتش در سوریه شعله‌ور کرده است.
وی با تسلیت به خانواده قربانیان و با درود به پایداری تاریخی مردم سوریه که بیش‌ترین قیمت را همه روزه برای آزادی میهن خود می‌پردازند، سکوت و بی‌عملی جامعه جهانی در قبال حملات قبلی شیمیایی از سوی حکومت سوریه، مشوق حمله امروز بوده است. عدم اقدام فوری شورای امنیت برای جلوگیری از ادامه کشتار مردم سوریه و احاله پرونده حمله شیمیایی امروز و مسئولان آن و به‌طور خاص خامنه‌ای و بشار اسد، به دادگاه بین‌المللی جنایی، به سخره گرفتن صلح و عدالت و حقوق بشر در سطح بین‌المللی است.

خانم رجوی تاکید کرد بدون حضور و مشارکت همه جانبه پاسداران در کشتار مردم سوریه، دیکتاتور این کشور مدت‌ها پیش سقوط کرده بود و هرگز قادر به چنین جنایاتی نبود. امروز این فاشیسم دینی حاکم بر ایران است که با گسیل گله‌های پاسدار، انواع تسلیحات، هزینه کردن ده‌ها میلیارد دلار از اموال مردم محروم ایران، این رژیم جنایتکار را بر سرکار نگه‌داشته است.

رهبر ائتلاف اپوزیسیون سوریه دو روز پیش گفت ”حکام واقعی سوریه، فرماندهان پاسداران هستند پاسداران در خیابان‌های دمشق با ما می‌جنگند، قاسم سلیمانی عملیات جنگی را فرماندهی می‌کند. شبه‌نظامیان عراقی به دستور ایران برای جنگ به سوریه فرستاده می‌شوند. مالکی جنگجویان بنیادگرا و افراطی را وارد سوریه می‌کند و به هواپیماهای حامل سلاح ایران اجازه می‌دهد که از فضای عراق عبور کنند. ارتش اسد شکست خورده است، ما امروز با ارتشی مواجهیم که توسط رژیم ایران فرماندهی می‌شود و یک جنگ همه‌جانبه و با سلاح‌های پیشرفته را به ما تحمیل کرده‌اند.”

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]