• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی: بریتانیا و اروپا را فرا می‌خوانیم برای تغییر این رژیم در کنار مردم ایران قرار بگیرند
مرداد-۰۵ ۱۳۹۸

مریم رجوی: بریتانیا و اروپا را فرا می‌خوانیم برای تغییر این رژیم در کنار مردم ایران قرار بگیرند

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: بریتانیا و اروپا را فرا می‌خوانیم برای تغییر این رژیم در کنار مردم ایران قرار بگیرند

 

هموطنان عزیز،
یاران و حامیان مقاومت که خواست مردم ایران برای سرنگونی و آزادی را فریاد می‌کنید
قانون‌گذاران، مدافعان حقوق بشر و شخصیت‌های برجسته سیاسی در انگلستان که راه‌حل حقیقی و راه‌گشا برای مسأله ایران را در مقاومت برای آزادی و دمکراسی یافته‌اید.
به‌همه شما درود می‌فرستم.

هم‌چنین ادای احترام می‌کنیم به نام‌های ماندگار و وجدان‌های درخشان مردم و تاریخ معاصر بریتانیا از جمله لرد کوربت، لرد اسلین و لرد جانسون که در چهار دهه گذشته بی‌دریغ به‌حمایت از مقاومت ایران برخاستند.
هم‌چنین لرد آرچر، لرد وادینگتون، لرد رِنتون، لرد ایوبری، لرد کینگ، لرد فریزر، بارونس ترنر، بارونس گیبسون و رودی ویز، جیم دابین، وکیل وون و الیزابت سیدنی که هیچ‌وقت آن‌ها را فراموش نمی‌کنیم.

رابین کوربت، وجدان بلندمرتبه پارلمان و مردم انگلستان که در مقابل سیاست‌های دولت و حزبش برخاست تا لیست‌گذاری ناعادلانه علیه مجاهدین را لغو کرد.

لرد اسلین چراغ روشن عدالت و مظهر مجسم عصیان در برابر تاریکی ستم و بی‌عدالتی. وکیل قربانیان و ستمدیدگان و متهمین به دروغ از طرف سیاست‌های زدو بند که به قول خودش همواره از آن‌ها تنفر داشت.
درود و سپاس بر‌همه دوستان فراموشی‌ناپذیر مردم و مقاومت ایران.

هموطنان،
تظاهرات امروز شما در لندن، نقطه اوج سلسله تظاهرات ایران آزاد است که در یک ماه و نیم گذشته از بروکسل تا واشنگتن و برلین و استکهلم جریان داشت.
و تداوم گردهمایی سالانه مقاومت ایران است که دو هفته پیش به مدت ۵ روز در اشرف ۳ برگزار شد.
رژیم دوباره زنجیر پاره کرد و این بار جعل اخبار دروغ و گمراه کننده را آن‌هم در نقش یک سرکنسول فرانسه به آنجا رساند که وزارتخارجه این کشور بیانیه رسمی تکذیب، صادر کرد و توئیتر این حساب رژیمی را بست.
رژیم بارها و به صد زبان گفته است که حتی خامنه‌ای خط قرمز نیست و تحمل می‌کند. اما کماکان مثل زمان قتل عام زندانیان در سال ۶۷، سرخ‌ترین و ممنوع‌ترین نام، نام مجاهدین است.
هویت و راه و رسمی که رژیم را، حتی در شکنجه‌گاه‌ها و زندان‌های ولایت فقیه، وحشت زده می‌کند. خمینی فتوا به قتل عام همه آنانی داد که «بر سر موضع» و هویت مجاهدی ایستاده‌اند. وآنان در پای چوبه‌های دار هم، مسعود رجوی را فریاد زدند.

منتظری گفت با کشتن از بین نمی‌روند بلکه ترویج می‌شوند.
بله، امروز ما شاهد این ترویج و گسترش هستیم، گسترش کانون‌های شورشی و هزار اشرف.

حرف مردم ایران و یاران شورشگر اشرف نشان در همه جا یکی است: آزادی و ایران آزاد. آخوندها باید بروند. سرنگونی و سرنگونی… و از تکرار و تأکید بر آن خسته نمی‌شویم. بلکه بیشتر می‌خواهیم و بیشتر فریاد می‌زنیم تا روزی که به‌دست آید. و البته که با شما حتما به‌دست خواهد آمد.
چرا؟ و به چه دلیل؟ به‌قول مسعود رجوی به‌خاطر وفای به پیمان با فدای بیکران در تاریخ ایران.

این را با یک نگاه به فهرست شهیدان، مخصوصاً فهرست سربداران قتل عام زندانیان، می‌توان دریافت.
مردم و مقاومت ما و مجاهدین اشرفی، ثابت کردند که برای دادن قیمت آزادی آماده و حاضر هستند.

به‌مناسبت‌هایی که همین امروز در سالگرد آن‌ها هستیم نگاه کنید و به قیمتی که پرداخت شده است.
از کارزار فروغ ایران در ۶ و ۷ مرداد ۸۸ در اشرف با ۱۳ شهید و بیش از ۵۰۰ مجروح آن‌هم در بحبوحه قیام‌ها در ایران تا حماسه بزرگ میهنی و عقیدتی فروغ جاویدان در ۱۳۶۷.
نسبت به‌شهیدان و قهرمانان‌ و رزم‌آوران‌ ارتش آزادیبخش ملی ادای احترام می‌کنیم و درود می‌فرستیم.

زمانی که ایران در آتش جنگ ضدمیهنی خمینی می‌سوخت، ارتش صلح و آزادی برخاست و جام زهر آتش بس را به حلقوم خمینی ریخت. قیمت آن، حدود ۲ هزار شهید در نبردهای ارتش آزادیبخش، از فرزندان رشید مردم ایران بود. این از افتخارات مقاومت ماست.
هم‌چنین افشاء بی‌امان برنامه بمب‌سازی اتمی و مقابله با جنگ‌افروزی آخوندها در منطقه.
مقاومت ما اثبات کرده است که صلح و آزادی در نبرد با رژیم ولایت فقیه به‌دست می‌آید. این درست رودرروی مماشات‌گرانی است که دفاع از رژیم را با نقاب صلح انجام می‌دهند.
اخیراً آخوندها از انتشار کتاب جک استرا که از بانیان سیاست مماشات است استقبال کردند. او قاطعیت علیه فاشیسم دینی را مقدمه یک جنگ تمام عیار جلوه داده است. می‌توان حدس زد که اگر در زمان هیتلر می‌بود به قول چرچیل تا کجا در غذا دادن به تمساح شرکت می‌کرد! تصادفی نیست که او از طراحان لیست‌گذاری مجاهدین و بمباران و کشتار آن‌ها در سال ۱۳۸۲ بود؛ همان کسی است که به گفته آخوند خاتمی و خرازی، درخواست رژیم مبنی بر استرداد و حلق آویز کردن دست کم ۲۰ تن از رهبران مجاهدین را «قابل قبول» خواند و به نوشته دیلی‌تلگراف برای خوش‌آمد آخوندها، لیست اسامی ۱۲ امام شیعیان را هم در سفرش به تهران در جیب گذاشت و وقتی اسم پیغمبر اسلام می‌آمد، صلوات هم می‌فرستاد!
صلح خواهی کاذب این آقایان عیناً مساوی است با حفظ رژیم بر ضد مردم ایران و بر ضد حقوق بشر و نه چیز دیگر. اما صلح‌خواهی حقیقی که با آزادی و حقوق بشر محقق می‌شود، لازمه‌اش سرنگونی عفریت جنگ و سرکوب، یعنی رژیم ولایت فقیه است.

راستی آیا چنگ انداختن امروز آخوندها و پاسدارانشان بر روی کشتی‌ها در خلیج فارس و بر‌روی امنیت منطقه‌یی و بین‌المللی با سیاست مماشات و با سرکوب مجاهدین و چشم بستن بر نقض حقوق بشر در معامله اتمی، ربطی دارد؟ آیا امتیاز دادن به آخوندها از حساب مردم و مقاومت ایران آن‌ها را هارتر نکرده است؟ راستی ممنوعه کردن مجاهدین در آن سالیان و خلع سلاح ارتش آزادیبخش و بمباران پایگاه‌های آن با کمک انگلستان، تعادل قوا در روی زمین را به سود چه کسی در هم ریخت‌؟ آیا در خدمت صلح و امنیت بود یا علیه آن؟ آیا رژیم از گروگان گرفتن شهروندان و اتباع کشورهای اروپایی و آمریکایی دست برداشته است؟
– بالا بردن میزان و سطح غنی‌سازی اورانیوم و افزایش برد موشک‌های بالستیک در این رژیم راستی برای چیست؟
-شیطان سازی از مجاهدین و مقاومت ایران در خدمت به کدام رژیم و برای چه هدفی است؟
راستی ماجرای آن آخوندهای مدره و اصلاح شده و معتدل که ۴ دهه مبلغ و مشوق آن‌ها بودید چه شد؟ آن‌ همه پروپاگاند و سرمایه‌گذاری روی دغل‌کارانی مثل آخوند خاتمی چه شد؟ آیا مردم ایران با قیامشان بر‌تئاتر سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب نقطه پایان نگذاشتند؟
– چرا هنوز عده‌یی در انگلستان آبونه‌ و رله‌کننده‌ی تبلیغات و اخبار جعلی فاشیسم دینی در ایران هستند؟
آیا شرم‌آور نیست که آخوند خاتمی اکنون با وقاحت بی‌مانند در گاردین مدعیست که تمام عمرش را صرف گفتگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها و صلح و دمکراسی و حقوق بشر شده است! همان آخوند شیادی که حتی یک کلمه در مطبوعات درباره قتل‌عام زندانیان سیاسی را قدغن کرده بود. همان کسی که به سپاه پاسداران گفت هر کار می‌خواهد با دانشجویان در قیام ۷۸ انجام بدهد فقط کافیست پاسداران لباس شخصی بپوشند.
آیا این مدعی تمدن و فرهنگ و صلح همان طرفدار دوآتشه صدور ارتجاع و بنیادگرایی و رئیس تبلیغات جنگ ۸ ساله خمینی نبود که در آن به گفته وزیر آموزش و پرورش رژیم ۴۵۰ هزار کودک دانش‌آموز را در جبهه‌های جنگ بر روی میدان‌های مین فرستادند؟ ننگ بر آخوندهای ضدبشر و مبلغین آن‌ها. با مردم ایران در جنگ و دشمنی هستند اما وقیحانه خواهان ائتلاف صلح با این رژیم، البته برای حفظ همین رژیم هستند.
شش ماه پیش آقای تونی بلر در واشنگتن پست نوشت: امید بستن به اینکه توافق اتمی به مدره شدن رفتار رژیم در تهران بیانجامد، درست نیست. … آن‌ها سیاست‌های بدخیم خود در سراسر منطقه را تشدید کرده‌اند. در سوریه، در لبنان، در عراق، در یمن، در خلیج فارس و در سرزمین‌های فلسطینی…
او نتیجه گیری کرد که «۴۰ سال ناامیدی باید یک دید روشن بما بدهد». چرا که این رژیم به بزرگ‌ترین نیروی بی‌ثبات کننده در خاورمیانه تبدیل شده است.
بله، سیاست میدان دادن به‌آخوندها سراسر ناامیدی و فاجعه بوده و هست و باز هم خواهد بود. این سیاست نه فقط بر‌ضد مردم ایران بلکه بر ضد صلح و امنیت منطقه‌یی و بین المللی است.

مقاومت ایران با پرداخت بهای سنگین همیشه تأکید کرده‌ است که آخوندها زبانی جز زبان قدرت و قاطعیت نمی‌فهمند.
-ما بریتانیا و اروپا و همه کشورها را فرا می‌خوانیم که باج دادن به‌آخوندها را متوقف کنید. به‌آن‌ها هیچ‌ کمکی برای کاهش تحریم‌ها نکنید. در مقابلشان بایستید. سپاه پاسداران و گشتاپوی آخوندی و دستگاه خامنه‌ای و آخوند روحانی را در لیست تروریستی بگذارید.

-شما را فرا می‌خوانیم که سیاست نادیده گرفتن نیروی اصلی جامعه و تاریخ ایران را کنار بگذارید. به‌جای همراهی و دست تکان دادن برای فاشیسم دینی، برای تغییر این رژیم در کنار مردم ایران قرار بگیرید.

بعد هم‌چنانکه تونی بلر نوشت «غرق شگفتی می‌شوید که چگونه چالش افراطی‌گرایی در خاورمیانه و فراتر از آن، فروکش خواهد کرد».
من مشخصاً از دولت جدید انگلستان خواهان حمایت از حقوق بشر آن‌هم حقوق بشر سرکوب شده مردم ایران و اقدام برای اعزام یک هیأت تحقیق بین المللی برای بازدید از زندان‌های رژیم و دیدار با زندانیان سیاسی به‌ویژه زنان هستم.
خانم بوتروید، سخنگوی پیشین مجلس عوام یکبار گفت: قتل عام زندانیان سیاسی که خمینی بعد از اینکه مجبور به پذیرش آتش بس شد، انجام داد بعد از جنگ جهانی دوم بزرگ‌ترین جنایت علیه بشریت بود که کیفر داده نشده باقیست. ولی روزی خواهد آمد که ما شاهد استیفای حق باشیم.

هموطنان
رژیم حاکم در محاصره مردم به‌جان آمده‌یی است که یقین کرده‌اند رهایی‌ آن‌ها جز با ساقط کردن آخوندها میسر نیست، این رژیم دیگر ذخیره و بنیه‌یی‌ برای بقا ندارد و در گرداب سرنگونی دست و پا می‌زند.
روزگار فاشیسم دینی رو به پایان است، ایران آزاد می‌شود. زیباترین وطن را با کانون‌های شورشی و ارتش آزادی پس می‌گیریم.
درود بر همه شما

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]