• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان مریم رجوی به اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان و محکوم کردن سیاست‌های ضد کارگری رژیم
اردیبهشت-۱۱ ۱۳۹۸

فراخوان مریم رجوی به اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان و محکوم کردن سیاست‌های ضد کارگری رژیم

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فراخوان مریم رجوی به اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان و محکوم کردن سیاست‌های ضد کارگری رژیم

امروز، چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، شمار زیادی از کارگران و زحمتکشان و غارتشدگان، در روز جهانی کارگر، در مقابل مجلس ارتجاع تجمع کردند و با شعارهایی مانند ”کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد اتحاد”، ”گرانی تورم بلای جان مردم”، ” دولت خیانت می‌کند مجلس حمایت می‌کند”، ” درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید” علیه سیاست‌های ضدکارگری رژیم آخوندی دست به اعتراض زدند.
نیروی سرکوبگر انتظامی و گارد ویژه به تجمع کنندگان یورش برده و به ضرب و شتم شدید آن‌ها پرداختند و دهها تن از تظاهرکنندگان را دستگیر کردند. جمعیت با شعارهای ”بی‌شرف بی‌شرف” و ”نترسید نترسید ما همه با هم هستیم”، به رویارویی با مهاجمان پرداختند.
تظاهرات و اعتراضات کارگران و زحمتکشان و غارت‌شدگان در شمار دیگری از شهرهای دیگر مانند مشهد و مریوان با شعارهای ضد حکومتی نیز برگزار شد.
مریم رجوی با درود به کارگران و زحمتکشان بپاخاسته، عموم مردم به‌ویژه جوانان را به حمایت از آن‌ها فراخوند و خواستار محکومیت سیاست‌های ضدکارگری رژیم آخوندی از سوی مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر و حقوق کارگران و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان گردید.
مریم رجوی با تاکید بر اینکه احقاق حقوق پایمال شده کارگران، در گرو مبارزه علیه تمامیت رژیم ضد کارگری است، افزود: «به‌رغم فشارهای طاقت‌فرسا و سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم آخوندی، کارگران و زحمتکشان ایران، هم‌چنانکه در یکسال گذشته در اعتراض‌ها و قیام‌هایشان نشان دادند، از پا نمی‌نشینند و تسلیم نمی‌شوند، آن‌ها از حمایت و هم‌صدایی زنان، جوانان، دانشجویان و همه بخش‌های معترض جامعه برخوردارند.».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ (۱ می ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]