• صفحه اول / رخدادها / مریم رجوی: حملات تروریستی در پاریس در تعارض بنیادین با اسلام، دین بردباری و همزیستی است
دی-۲۱ ۱۳۹۳

مریم رجوی: حملات تروریستی در پاریس در تعارض بنیادین با اسلام، دین بردباری و همزیستی است

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مریم رجوی: حملات تروریستی در پاریس در تعارض بنیادین با اسلام، دین بردباری و همزیستی است

نمایندگان محترم، شهرداران و منتخبان مردم،

دوستان عزیز! سال ۲۰۱۵ مبارک!

آرزو می كنم كه سال جدید را با همبستگی همه نیروهای دموكرات، تبدیل به سال شكست تروریسم و بنیادگرایی و افراطی‌گری تحت نام اسلام در فرانسه، در خاورمیانه و سراسر جهان كنیم.

مقاومت ایران كه ۱۲۰ هزار تن از اعضایش در نبرد با فاشیسم دینی جان‌ باخته‌اند، با خانواده‌های قربانیان ابراز همدری می‌كند.
مشخصه ویژه این جنایات نفرت انگیز، ترور وحشیانه نویسندگان و روزنامه نگاران تحت نام اسلام است و به همین دلیل من از جانب مردم و مقاومت ایران، آن را بلادرنگ و باشدیدترین كلمات محكوم كردم و به نام یك زن مسلمان اعلام كردم: آئین اسلام و رفتار پیامبرش از چنین توحشی به دور و منزجراست.

امروز مردم فرانسه یك گردهمایی بزرگ برگزار كردند كه ما هم در آن شركت كردیم و همبستگی خود را با آن‌ها ابراز كردیم.

بنیادگراها علیه دموكراسی، آزادی، برابری و روشنایی می‌جنگند تا استبداد و تیرگی را همراه بیاورند، اما بی‌تردید آن‌ها پیروز نخواهند شد.
سالها پیش، این تنها خمینی بود كه درمیان بهت وحیرت جهانیان با صدور فتوا و حكم ترور یك نویسنده (سلمان رشدی) و همه مترجمان و ناشرانش، تروریسم و توحش را در دوران ما پایه‌گذاری كرد و سرچشمه شرارتی شد كه اكنون ملتهای خاورمیانه را به خون و فاجعه كشانده و روز ۷ژانویه پاریس و ارزش‌های جمهوری فرانسه را هم این چنین وحشیانه هدف قرار داد و به خون كشید.
بله، رژیم تروریست و وحشی و بنیادگرای حاكم بر ایران، نیروی محرك تمام جریانهای افراطی تحت نام اسلام است.
راستی چه كسی سنگسار و دست و پا بریدن و حتی چشم در آوردن را در اواخر قرن بیستم دوباره رایج كرد؟
رژیم آخوندها در ایران.
چه كسی صدور تروریسم برای ایجاد خلافت اسلامی را ابداع كرد؟ رژیم آخوندها در ایران.
حالا سران رژیم آخوندها نسبت به این جنایات فجیع سكوت كرده‌اند. آن‌ها همگی از رئیس مجلس تا برگزار كننده نماز جمعه تهران می‌خواهند از این جنایت تروریستی برای شانتاژ ومعامله استفاده كنند و به فرانسه می‌گویند كه برای حفظ امنیت خود باید سیاستش در سوریه را تغییر دهد و از دیكتاتوری اسد حمایت كند.

دوستان عزیز!
سالی که گذشت، در رابطه با ایران و منطقه پر از تلاطم بود:
در داخل ایران، پروژه نمایش اعتدال رژیم آخوندها شکست خورد. حاصل آن ۱۲۰۰ اعدام در ۱۸ ماه اخیر است؛
همراه با موج اسید پاشیدن به زنان، سونامی بیکاری و گرانی و سرازیر كردن درآمدهای کشور به جیب دیکتاتور سوریه.
پس بازهم باید گفته مشهور رهبر مقاومت مسعود رجوی را یادآوری کنیم که: افعی کبوتر نمی‌زاید و از فاشیسم دینی مدره بیرون نمی‌آید.
۱۴ سال پیش، برخی‌ گمان کردند كه اگر به این دشمن بشریت امتیاز بدهند معتدل می‌شود.
همه به یاد دارید که چه پرونده سنگینی علیه مقاومت ایران در فرانسه باز کردند؛ با آن حمله گسترده در ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ و آن همه تعقیب و فشار و انواع تهمت‌ها.
اما خوشبختانه ما پایدار و سرفراز ماندیم و یك درس سیاسی بزرگ به ثبت رسید: كه وقتی دولت‌های غرب، مجاهدین، یعنی بزرگترین جنبش مسلمان و سازمانیافته و عمیقا ضد بنیادگرا و ضد تروریست را در لیست تروریستی و تحت سركوب قرار می‌دهند و انرژی دستگاه‌های پلیسی، سیاسی و قضایی خود را علیه آن متمركز می‌كنند، بنیادگرایی و افراطی‌گری اسلامی و تروریسم برخاسته از آن، میدان پیدا می‌كند و فرصت می‌یابد.
خوشبختانه در سال ۲۰۱۴ عدالت فرانسه، پرونده ۱۷ژوئن ۲۰۰۳ علیه مقاومت ایران را بست؛ اما پس از صدور حکم منع تعقیب، باز هم ملاها خواستار استیناف شدند. آن‌ها این بار یک بلاهت بزرگتر‌ به خرج دادند؛ زیرا استیناف را به نام کسی درخواست کردند که 9 سال پیش مرده است. حالا به قول مجله کانارآنشنه: «در دادگاه استنیاف پاریس باید گفت مرده‌ها برخیزید!»

دوستان عزیز!
در سال ۲۰۱۴، سر برآوردن گروه داعش یک بحران بین‌المللی ایجاد کرد. افراطی‌گری تحت نام اسلام از نظر ایدئولوژیکی که امروز همه منطقه را تهدید می‌کند، از محصولات رژیم ایران است كه از ۳۶ سال پیش برای گسترش آن تلاش می‌كند.
رژیم ایران و حکومت‌های وابسته به آن در عراق و سوریه با سركوب و كشتار مردم و به حاشیه‌راندن و نسل‌كشی اهل‌تسنن، زمینه را برای رشد و گسترش افراطی‌گری در این كشورها هموار كرده‌اند.
و حالا هم ملاهای ایران می‌کوشند تحت عنوان مبارزه با افراطی‌گری بر بحران‌های خود غلبه كنند و لابی‌های آن‌ها بی‌وقفه درباره ضرورت وجود ایران در ائتلاف جهانی علیه داعش موعظه می‌کنند.
و حال آن كه مقاومت ایران از سه دهه پیش خاطر نشان كرده است كه دیكتاتوری مذهبی و تروریستی حاكم بر ایران كانون تنش و صدور تروریسم و ارتجاع در این منطقه از جهان است.

دوستان عزیز!
من هشدار می‌دهم که رژیم ایران مهمترین عامل بی‌ثباتی در منطقه است و خلع ید از آن شرط ضروری برای ثبات، به‌ویژه درعراق و سوریه است. نیروی تروریستی قدس و شبه نظامیان وابسته به سپاه پاسدران، روزانه در حال جنایت علیه بشریت در سوریه و عراق و از جمله نسل‌کشی اهل تسنن در عراق هستند.
به گزارش عفو بین‌الملل و گزارش مهم‌ترین خبرگزار‌ی‌های جهان نگاه کنید. مسئولان کُرد عراقی نیز تصریح می‌کنند كه رفتار این شبه نظامیان همانند داعش است وحتی بدتر هم رفتار می‌کنند؛ آن‌ها در کشتن وسوزاندن و غارت کردن مهارت دارند.
برای این تراژدی، راه حل یکی بیش نیست و آن ایستادگی در برابر منشأ اصلی بحران یعنی رژیم ایران است.
درباره افراطی‌گری تحت نام اسلام بسیار گفته شده است. اما درباره راه حل فکری و فرهنگی و ریشه‌یی در مقابله با بنیادگرایی کمتر گفته می‌شود.

آنتی تز، کدام است؟ اسلام دموکراتیک و بردبار.

در ایران، یعنی درکانون بنیادگرایی و داعیه خلافت ارتجاعی تحت نام اسلام، این راه‌حل توسط مجاهدین خلق نمایندگی می‌شود. یعنی اسلامی که استبداد و تحمیل دین را به حکم قرآن برنمی‌تابد: لاَ إِکرَاهَ فِی الدِّینِ؛
اسلامی که منشأ حاکمیت و قانون را مردم می‌داند و حقوق مردم را محترم می‌شمار
اسلامی که قتل وترور یک انسان بیگناه را معادل کشتن تمامی بشریت می‌شمارد: فكانما قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا.
دو هفته پیش، میلاد عیسی بن مریم (ع) را گرامی‌داشتیم و این هفته میلاد حضرت محمد(ص) را جشن گرفتیم.
به مناسبت این دو روز بزرگ، باید بر همزیستی میان پیروان ادیان تأکید کنم. ادیانی كه پیام و هدف‌‌شان در اصل بردباری و آزادی و صلح است.
کسانی که با نقاب اسلام، استبداد و شقاوت را ترویج می‌کنند، بدترین دشمنان اسلامند.
كسانی كه به بهانه دفاع از پیامبر اسلام، خبرنگاران را قتل عام می‌كنند، بویی از اسلام نبرده‌اند.
نه ربودن دختران در نیجریه و کشتار کودکان در پاکستان، نه به دار آویختن همه روزه زندانیان، نه اسید پاشیدن به صورت زنان در ایران، نه گردن زدن اتباع غربی، نه پاکسازی سنیها در عراق و نه حملات در پاریس، هیچكدام ربطی به اسلام ندارد.

دوستان عزیز!
می‌خواهم از این فرصت استفاده كرده و به فرانسوی‌ها و تمام ملت‌های جهان غرب فراخوان بدهم كه این همبستگی را به یك همبستگی گسترده جهانی در مقابل بربریت و توحش بنیادگرایی تحت نام اسلام که کانون آن رژیم ایران است گسترش دهند.
این رژیم، الهام‌بخش و تأمین کننده مالی و تسلیحاتی افراطی‌گری، چه تحت نام شیعه و چه تحت نام سنی است.
در این جبهه همبستگی جهانی، مردم ایران و مردم كشورهای مسلمان جایگاه خاص خود را دارند.
فراخوان دیگر من به مسلمانان فرانسوی و تمام جهان است؛ برای حمایت از این جبهه واحد علیه بنیادگرایی اسلامی و مشخصاً در برابر ولایت فقیه حاکم بر ایران
این جبهه بر اساس چند ایده ساده اما پایه‌یی بنا شده است كه عبارتند از: نفی دیکتاتوری دینی، نفی تبعیض دینی، نفی هرگونه اعمال قهر و زور تحت نام دین و مقابله با رژیم ایران به عنوان دشمن اصلی ملت‌های منطقه.
این پیامی است که ظرفیت و نیروی فوق‌العاده‌یی برای برچیدن بساط افراطی‌گری تحت نام اسلام دارد. زیرا بر خواستها و اعتقاد اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان متکی است.

دوستان عزیز!
من هم‌چنین باید در مورد وضعیت اشرفی‌ها در كمپ لیبرتی در عراق صحبت كنم.
در ماه‌های اخیر، رژیم ملاها و عوامل عراقی‌اش محاصره پزشکی شش ساله مجاهدین را شدت بخشیده‌اند.
این فشارها پاسخ ملاها به آنتی تز بنیادگرایی است؛ زیرا مجاهدین به اسلام اصیل و بردبار معتقدند و برای استقرار یک جمهوری مبتنی بر حاکمیت مردمی و جدایی دین از دولت مبارزه می‌کنند.
می‌خواهم از یکایک شما که دوستان قدیمی اشرفی‌ها هستید، تقاضا کنم كه رهبری فرانسه را ترغیب کنید که هدایت ابتکار تازه‌یی برای پایان دادن به محاصره ضدانسانی لیبرتی را به دست بگیرد.

دوستان عزیز!
از این‌که صحبت‌ها طولانی شد، عذر می‌خواهم اما نمی‌توانم از دوستی و همبستگی و یاری بی‌وقفه فرانسوی‌های عزیز نسبت به مقاومان ایرانی خودداری کنم. از جانب مردم ایران از صمیم قلب از شما تشکر می‌کنم. بازهم بهترین آرزوها را در سال جدید برای شما دارم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]