• صفحه اول / رخدادها / شرکت مریم رجوی در مراسم سال نو میلادی در شهرداری لوپن در نزدیکی پاریس
دی-۲۶ ۱۳۹۴

شرکت مریم رجوی در مراسم سال نو میلادی در شهرداری لوپن در نزدیکی پاریس

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

شرکت مریم رجوی در مراسم سال نو میلادی در شهرداری لوپن در نزدیکی پاریس

روز شنبه ۲۶ دی، مریم رجوی در مراسم سال نو میلادی در شهرداری لوپن در نزدیكی پاریس، شرکت کرد.
در این مراسم، به دعوت خانم سیلوی فاسیه، شهردار لوپن، آقای قوده، رئیس مجمع بین شهری، متشكل از ۲۷شهر و جمعی از شهرداران ومنتخبان و اهالی شهر لوپن و استان سنت مارن ازجمله دانیل دو میتز؛ شهردار شهر سنت مر، ارماند ژاكمن؛ شهردار موسلویو، سیسكا جین لو؛ شهردار مسی، لودییچ توركو؛ شهردار کوربن، هرو توگو؛ شهردار ویلپاریسی، فیلیپ دزكروت؛ شهردار سریز شركت داشتند.
در آغاز، آقای ارماند ژاكمن، شهردار موسلویو به سخنرانی پرداخت و در ابتدا گفت:
می‌خواهم به شما بگویم كه افتخار بزرگی است كه از یك بانوی بزرگ و یک شخصیت بین‌المللی استقبال می‌كنیم. خانم رجوی ۳۰ سال است که نبردی خارق‌العاده را پیش می‌برد. من به تمامی همكارانم كه اینجا هستند، فراخوان می‌دهم كه به من بپیوندند چرا كه تعدادمان برای دفاع از اهداف زیبا باید بیشتر باشد و اگر من امشب آرزویی داشته باشم این است كه نبردی كه شما طی این مدت طولانی به پیش برده‌اید، خیلی زود به نتیجه برسد و برای شما سال نوی خوبی را آرزو می‌كنم.
سپس خانم فاسیه، شهردار لوپن، طی سخنانی در این مراسم گفت:
افتخار این را داریم كه مریم رجوی رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، امشب در جمع ماست. او مسلمان است و یك مخالف سرسخت رژیم افراطی مذهبی در ایران است. او زنی متعهد و معتقد است و از شما می‌خواهم كه به افتخار او دست بزنید.
سپس مریم رجوی طی سخنانی، از ابتکار شهردار سیلوی فاسیه برای گسترش بردباری بین مذاهب قدردانی کرد و گفت:
روح اسلام که به رحمت و برادری فرا می‌خواند از جنایات تروریستها بیزار است. ۳۵ سال است ما علیه دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران یعنی سرچشمه افراطی‌گری تحت نام اسلام مبارزه می‌كنیم و تا کنون، ۱۲۰هزار نفر از اعضای مقاومت ایران در این مبارزه به شهادت رسیده‌اند.
وی گفت:‌ می‌دانید كه یك ویژگی مهم بنیادگرایان زن‌ستیزی است. در نقطه مقابل، مقاومت ما به برابری زنان شناخته شده است. زنان عضو این مقاومت در كمپ لیبرتی در عراق، الهام‌بخش زنان و جوانان ایران هستند.
به همین دلیل بارها هدف موشکباران و قتل‌‌عام از سوی عوامل ملاها قرار گرفته‌اند.
مقاومت ایران برای یك جامعه دموكراتیك بر اساس جدایی دین و دولت و برای لغو اعدام مبارزه می‌كند و یك ایران غیراتمی كه عامل صلح و بردباری و دوستی در همه جهان باشد.
مریم رجوی خاطرنشان ساخت: چند روز دیگر روحانی رئیس جمهور ملاها به پاریس می‌آید. او نماینده مردم ایران نیست. او مدافع دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران است و در زمان او حداقل دو هزار نفر اعدام شده‌اند. مردم ایران انتظار دارند كه فرانسه در مقابل او، جانب حقوق بشر ایران را بگیرد و خوشحالم كه مردم فرانسه در این مبارزه به یاری ما برخاسته‌اند.
در این مراسم مریم رجوی یک جلد کتاب فهرست شهیدان مقاومت و یک لوح یادبود را به عنوان سمبلی از مقاومت سرفراز ایران به شهردار سیلوی فاسیه تقدیم کرد.
در ادامه برنامه، آقای لوین، با اشاره به سخنان مریم رجوی گفت: تعهد مشترک شما خانم شهردار و خانم رجوی، ما را به یاد جمله‌یی بسیار معروف از آلبرت اینشتین می‌اندازد كه گفته بود جهان خطرناك است نه به خاطر كسانی كه شر به پا می‌كنند، بلكه به خاطر كسانی كه نگاه می‌كنند و می‌گذارند كه این كار انجام شود. ولی شما در مقابل این فجایع سکوت نمی‌کنید بلکه درگیر می‌شوید و این باعث افتخار است.
در پایان این برنامه، خانم فاسیه از کودکان شورای شهر آینده خواست که مدال شهر لوپن را به مریم رجوی و نمایندگان انجمن بین‌المذاهب اهدا کنند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]