شهریور-۲۶ ۱۳۹۸

مریم رجوی: درود به کارگران شجاع هپکو

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: درود به کارگران شجاع هپکو

نیروی سرکوبگر انتظامی و گارد ویژه همه مسیرهای ارتباطی به محل تجمع کارگران را بسته و مانع پیوستن دیگران به آن‌ها می‌شدند.
کارگران هپکو به‌دنبال به سرآمدن مهلت ۱۰روزه‌یی که برای پاسخ به مطالبات‌شان داده بودند از روز یکشنبه ۲۴شهریور دور جدیدی از اعتراض و اعتصاب را شروع کردند.
صبح روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ کارگران هپکوی اراک پس از تجمع در مرکز شهر دست به راهپیمائی زدند و خط راه آهن را بستند. عصر دوشنبه گارد ویژه و نیروی سرکوبگر انتظامی به کارگران یورش برده و آن‌ها را به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند، شماری از کارگران مجروح و ده‌ها تن دستگیر شدند.
کارگران هپکو در دو سال گذشته بارها از جمله در خرداد سال ۹۷ دست به اعتراض و اعتصاب زده‌اند. در آبان ماه ۹۷ پانزده کارگر هپکو به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند.
مریم رجوی، با درود به کارگران شجاع هپکو که به‌رغم سرکوب وحشیانه به اعتصاب و اعتراض ادامه می‌دهند، از عموم مردم به‌ویژه جوانان اراک خواست به حمایت از کارگران معترض برخیزند و عموم سندیکاها و اتحادیه های کارگری و مدافعان حقوق بشر و حقوق کارگران را به حمایت از خواست‌های کارگران ایرانی به‌ویژه کارگران هپکو و محکوم کردن اقدامات سرکوبگرانه رژیم آخوندی و اقدام فوری برای آزادی کارگران دستگیر شده فراخواند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]