آذر-۲۸ ۱۳۹۲

سخنرانی مریم رجوی- حمایت اكثریت پارلمان ایتالیا

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی- حمایت اكثریت پارلمان ایتالیا

آقای رئیس! نمایندگان محترم!
از اینكه بار دیگر در خانه دمكراسی ایتالیا هستم، بسیار خوشوقتم.

بیانیه‌یی كه از سوی اكثریت اعضای مجلس ایتالیا امضا شده، نمودی از همبستگی ارزشمند ایتالیا با مردم ایران است. این بیانیه با دفاع از حقوق بشر ایران و تأكید بر تأمین حفاظت مجاهدان لیبرتی، سیاستی را ترسیم می‌كند كه باید پیشاروی سیاست اروپا و جامعه جهانی در قبال ایران قرار گیرد.
از سوی مردم و مقاومت ایران، عمیق‌ترین تقدیر‌ها را به نمایندگان پارلمان ایتالیا ابراز می‌كنم.

در مبارزه عادلانه برای دموكراسی و صلح و حاكمیت مردمی، خوشبختانه اكثریت قانونگذاران در كشورهای اروپایی و آمریكا را در كنار خودمان داریم. این به‌راستی برای ما و مردم ما مایه پشتگرمی است.

بسیار خوشحالم كه امروز به اطلاع شما برسانم: دادگاه اسپانیا، درپی شكایت خانواده‌های مجاهدان اشرفی، مشاور امنیتی مالكی و مسئول كمیته سركوب اشرف را به اتهام جنایت علیه جامعه بینالمللی و كشتار و گروگانگیری در اشرف، به چالش كشیده است.
دادگاه با تأكید بر اینكه مجاهدان اشرفی حفاظت شده در چارچوب كنوانسیون چهارم ژنو هستند، برخی از موارد اتهام مشاور امنیتی مالكی، به‌عنوان رئیس ”كمیته اشرف”، را به این شرح بر می شمارد:
– ۳۵ قتل و ۳۳۷ فقره جراحت عمدی در ۸ آوریل ۲۰۱۱،
– ۵۲ قتل و ۷ مورد گروگان گیری در اول سپتامبر ۲۰۱۳ 
به این ترتیب، تلاش‌های گسترده و اعتصاب غذای مجاهدان لیبرتی و ایرانیان در سراسر جهان، و هم‌چنین اقدامات حامیان بزرگ مقاومت ایران در سراسر جهان، مانند پارلمان ایتالیا، یك گام بلند به سمت پیروزی برداشته است.
بر اساس توافق میان دولت دست نشانده ملاها و مللمتحد، اعضای مقاومت از اشرف، كه به مدت ۲۶سال با هزینه خود و با رنج و تلاش بسیار ساخته بودند، به‌طور اجباری به كمپ لیبرتی منتقل شدند.
مطابق قول ملل متحد، آمریكا و اتحادیه اروپا، قرار بود آنجا یك كمپ ترانزیت موقت برای انتقال اعضای مقاومت به كشورهای اروپایی باشد؛ اما این یك وعده دروغ بود.
بعد از گذشت نزدیك به دو سال فقط ۱۰ درصد آن‌ها منتقل شده‌اند. در عوض، دولت عراق بر اساس دستور ملاها كمپ را به زندانی تبدیل كرد كه حتی ملاقات وكلا و اعضاء خانواده در آن ممنوع است و ساكنان تحت محاصره پزشكی هستند. شمار زیادی از بیماران در اثر این محاصره و كارشكنی‌های ضدانسانی توسط نیروهای عراقی، جان خود را از دست دادهاند.
از فوریه تاكنون، لیبرتی سه بار هدف حملات موشكی قرارگرفته و ۱۰ تن از مجاهدان به شهادت رسیده‌اند.
ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ملل متحد در جریان جابه‌جایی اجباری مجاهدان اشرف، بارها قول تأمین حفاظت و امنیت دادند، اما این قول‌ها زیر پا گذاشته شد.
اگر كارزار پیگیر همین مقاومت و حامیانش در سطح بین المللی نبود، آخوندها و دست نشاندگانشان در عراق، فجایع بسیار بیشتری در اشرف و لیبرتی، مرتكب می‌شدند.
هفته گذشته، گروه كار ناپدید شدگان اجباری و گروه كار بازداشت‌های خودسرانه ملل متحد و ۴ گزارشگر ویژه ملل‌متحد: گزارشگر اعدام، گزارشگر شكنجه، گزارشگر زنان و یك كارشناس مستقل ملل متحد، از حكومت عراق خواستند محل نگهداشتن ۷گروگان ربوده شده از اشرف را مشخص كند. آن‌ها گفتند كه مقامات عراق باید موقعیت افراد مفقود شده را روشن كنند، سلامتی و حقوق آن‌ها را تضمین كنند و از استرداد آن‌ها به ایران خودداری كنند.
قبل از این هم عفو بین‌الملل و سازمان جهانی ضدشكنجه، با تأكید بر این‌كه گروگان‌های اشرفی در عراق به‌سرمی‌برند، دولت عراق را مسئول آن دانسته‌اند.
در حالی‌كه ارگان‌ها و مسئؤلان تخصصی، چه در ملل متحد و چه در ارگان‌های حقوق بشری، نسبت به مسئولیت دولت عراق، اتفاق نظر دارند.
باید پرسید: این چه سیاست شومی است كه با زیرپا گذاشتن حقایق، می‌خواهد دست قاتلان و مجرمان اصلی، یعنی مالكی و خامنه‌ای، را بشوید؟
این رویكرد غیرمسئولانه، موتور جنایت بزرگتری را روشن می‌كند.
از اینرو این هشدار را تكرار می‌كنم: هر اتفاقی كه برای مجاهدان لیبرتی بیفتد، دولت آمریكا و ملل متحد در قبال آن، مسئولیت كامل دارند. آن‌ها باید امنیت و سلامت مجاهدان لیبرتی را طبق تعهداتشان تضمین كنند.
از دولت ایتالیا انتظار داریم كه رهبری ابتكاری در سطح اتحادیه اروپا را به‌دست گیرد؛ به‌طوری‌كه دولت عراق را وادار كند كه الزام‌های حفاظتی لیبرتی را تأمین و گروگان‌ها را آزاد سازد.

دوستان عزیز!
كشتار در اشرف و لیبرتی، آن روی سكه نقض حقوق بشر در داخل ایران است. چهار ماه بعد از روی كار آمدن آخوند روحانی، شمار اعدام‌‌شدگان بیش از ۴۰۰نفر است، سركوب پیروان مذاهب مختلف و ملیت‌ها شدت یافته اعدام و شلاق زدن در ملاءعام و بگیر و ببندهای گسترده جوانان به بهانه‌های واهی به منظور گسترش جو رعب و وحشت در جامعه، به پدیده روزمره تبدیل شده است.
هجوم آخوندها برای خردكردن تجهیزات ماهواره‌یی و فیلترینگ سایت‌ها و شبكه‌های اجتماعی، گسترش یافته است.
اما متاسفانه دولت‌های‌ غرب، در كشاكش بر سر برنامه بمب سازی رژیم، هم وضعیت حقوق بشر در ایران و هم وضعیت اضطراری زندان لیبرتی و هم مداخلات مرگبار ملایان در منطقه را یكسره به فراموشی سپرده اند.

حضار محترم!
ولی فقیه ارتجاع، در برابر انزوا و اعتراض داخلی و بین‌المللی و در بحران مرگبار درونی و ورشكستگی اقتصادی، ناگزیر شد در مذاكرات ژنو ۳، یك گام عقب بنشیند. اما متأسفانه توافقنامه ژنو برای كنترل فعالیت‌های مخفی آخوندها تضمینی ندارد و در یك كلام، كلید بمب‌سازی ‌هم‌چنان در دست رژیم است.
با توجه به ضعف‌ها و بحران‌های رژیم، اگر ۵+ ۱برسر اجرای كامل قطعنامه‌های شورای امنیت می ایستاد، قطعاً می‌توانست در همان ژنو، آخوندها را به ازمیان برداشتن كامل برنامه شوم اتمی اش وادار كند.
اما به‌دلیل سیاست فوق العاده ضعیف غرب، سه هفته پس از امضای توافقنامه، رژیم ایران به شیوه همیشگی خود، به تحریف و تقلب روی آورده است.
در همین فاصله آخوندها رسماً ساخت یك سانتریفیوژ جدید و پیشرفته‌تر را اعلام كرده‌اند و از ادامه ساخت و گسترش نیروگاه اراك و گسترش برنامه تولید اورانیوم صحبت می كنند.
دیكتاتوری حاكم در فاز پایانی است. و در برابر فشارهای واقعی چاره‌یی جز عقب‌نشینی ندارد. كافیست سیاست امتیاز دادن و كنار آمدن با آخوندها، جای خود را به یك سیاست مسئولانه و قاطع بدهد.
راه حل نیز روشن است:
ـ آخوندها را به پذیرش پروتكل الحاقی و بازرسی‌های سرزده از سایت‌های اعلام شده و نشده وادار كنید.
ـ تمام ذخائر اورانیوم را اكسید و تمام سایت‌های اتمی رژیم را منحل كنید.
ـ از هرگونه كاهش تحریم‌های بین‌المللی علیه رژیم ایران تا زمان پذیرش قطعنامه‌های شورای امنیت توسط این رژیم، خودداری كنید.
مردم ایران كمك‌های ایتالیا به جوانان ایران در جریان قیام‌های سال ۸۸ را از یاد نبرده‌اند و از ایتالیا و همه كشورهای غرب انتظار دارند كه به‌خاطر روابط اقتصادی، نسبت به نقض حقوق بشر در ایران و كشتار مخالفان در لیبرتی سكوت نكنند.
راه حل نهایی و قطعی ایران و راه مقابله با خطرات مبرم آخوندها در منطقه، حمایت از خواست مردم و مقاومت ایران برای تغییر رژیم است. مردم ایران و مقاومت سازمانیافته آن‌ها می‌توانند تغییر را محقق كنند.
بدیهی است كه ما پیوسته خواهان برگزاری انتخابات آزاد، تحت نظر ملل‌متحد بوده و هستیم.
ما برای یك ایران دموكراتیك مبتنی بر جدایی دین و دولت، صلح‌دوست و غیراتمی مبارزه می‌كنیم كه در آن پیروان مذاهب و ملیت‌های مختلف، از حقوق برابر برخوردار خواهند بود و از شكنجه و اعدام خبری نخواهد بود. ما از بازار آزاد حمایت می‌كنیم.
زنان از حقوق متساوی با مردان برخودار خواهند بود و از جمله در رهبری سیاسی مشاركت برابر خواهند داشت.
از نظر ما قوانین ضدانسانی شریعت آخوندی مردود است و حقوق مدنی كه در ایران امروز نابودشده، باید احیا شود و با اعلامیه جهانی حقوق بشر منطبق باشد.

یكبار دیگر از منتخبان مردم ایتالیا و تلاش‌هایشان در همبستگی با مردم آزادیخواه ایران سپاسگزاری ‌می‌كنم و پیشاپیش، كریسمس و آغاز سال نو را به مردم و منتخبان ایتالیا تبریك می‌گویم. متشكرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]