• صفحه اول / رخدادها / مریم رجوی در كنفرانس منتخبان فرانسه علیه افراطیگری مذهبی و همبسته با مقاومت
آذر-۰۴ ۱۳۹۳

مریم رجوی در كنفرانس منتخبان فرانسه علیه افراطیگری مذهبی و همبسته با مقاومت

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مریم رجوی در كنفرانس منتخبان فرانسه علیه افراطیگری مذهبی و همبسته با مقاومت

خانم‌ها و آقایان شهردار،
دوستان عزیز!
ابتدا مایلم از ابتكار آقایان شهردار، ژاك بوتو، ژان پیر مولر و فرانسوا لوگاره، رؤسای مشترك كمیته شهرداران مدافع اشرفی‌ها در برگزاری این كنفرانس، تقدیر ‌كنم. حمایت گسترده شهرداران و منتخبان فرانسه از مقاومت ایران و به‌طور خاص از رزمندگان آزادی در اشرف و لیبرتی، بیانگر تعهد شهروندان و منتخبین فرانسه به دفاع از آرمان آزادی و حقوق بشر است.

ملت ایران مفتخر است كه در نبرد با استبداد و هیولای بنیادگرایی، منتخبان فرانسه را در كنار خود دارد.
تصمیم روز گذشته دولت‌های غربی برای تمدید مذاكرات اتمی، فرصت بیشتری در اختیار رژیم ایران قرار داده تا صلح و امنیت منطقه و جهان را به لبه یك پرتگاه خطرناك برساند. دست نیافتن به توافق پس از یك سال مذاكره، دو پیام اساسی دارد:
اول: رژیم ملاها آن قدر ضعیف و شكننده است كه به‌رغم امتیازهای ناموجه آمریكا و دیگر كشورهای غربی، قادر به دست‌كشیدن از پروژه بمب اتمی نیست. این ضعف از زمانی كه دست نشانده‌اش در عراق، یعنی مالكی، مجبور به ترك قدرت شد، افزایش پیدا كرده است. خامنه‌ای ولی فقیه رژیم ایران، برای باقی ماندن در قدرت، به سلاح هسته‌یی نیاز دارد.
پیام دوم: سیاست امتیاز دادن به رژیم ایران، همراه با قربانی كردن مردم و مقاومت، نتیجه‌یی نداده و یك شكست است. ادامه این مماشات، مانند تقدیم بمب اتمی به آخوندها و به خطر انداختن صلح و امنیت جهان است.
در شروع این مذاكرات در سال گذشته، دولت‌های غرب از اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت ملل متحد درمورد ملاها كوتاه آمدند. این عقب نشینی به شكست اعلام شده دیروز انجامید.
وجه پنهان این رویكرد به غایت ضعیف، سكوت شرم‌آور نسبت به نقض هولناك حقوق بشر ایران و مداخلات جنایتكارانه رژیم ایران در سوریه، عراق، لبنان و یمن است. سكوت دولت‌ها سرنوشت مردم ایران و ملتهای منطقه را قربانی كرده است.
همراهی ایالات متحده با بی‌خانمان‌سازی اجباری اشرفیها و انتقال آن‌ها به كمپ لیبرتی كه یك زندان بزرگ است نیز بخشی از امتیازهای اعطایی به رژیم ایران، در خلال مذاكراتی بوده كه از سال ۲۰۱۱ به طور مخفیانه شروع شده است.
اما در عمل، همه این امتیاز‌ها نتیجه معكوس بخشید. درس ۱۲ سال مذاكرات بی نتیجه با این رژیم اینست كه تنها سیاستی می‌تواند دست این رژیم را از بمب كوتاه كند كه بر قاطعیت متكی باشد. این شامل اجرای بی‌كم و كاست قطعنامه‌های شورای امنیت، توقف غنی‌سازی اورانیوم و بازرسیهای سرزده بین‌المللی از كلیه سایت‌های مشكوك است.
از طرف دیگر، این سیاست قاطع باید همراه با به رسمیت شناختن مقاومت مردم ایران برای تغییر رژیم باشد.

خانم‌ها، آقایان!
امروز جهان به‌درستی نگران جنایت‌های گروه ضداسلامی داعش در منطقه است. واقعیت این است كه این حمایت رژیم ایران از بشار اسد و دولت فرقه‌گرای مالكی در عراق بود كه باعث قدرت‌یابی داعش شد. داعش محصول سیاست‌های فرقه‌گرایانه و سركوبگرانه مالكی و اسد بنا به دستور دستور رژیم ملاهاست كه بخش بزرگی از مردم این كشورها را به حاشیه رانده است.
با این حال باز هم شاهد یك تلاش خطرناك برای نادیده گرفتن جنایات رژیم ایران و شبه نظامیانش در عراق و سوریه هستیم. بدتر این كه بعضی‌ها از روی خطا یا برای منافع خود رژیم ملایان را در مقابله با داعش متحد معرفی می‌كنند.
در ماه اوت گذشته رئیس جمهور آمریكا در نامه به خامنه‌ای به او وعده داد كه در ازای توافق اتمی، رژیم ایران در عملیات ائتلاف بین‌المللی علیه داعش شركت داده می‌شود. این ادامه و تكرار همان اشتباه بزرگی است كه بحران كنونی را در منطقه به‌وجود آورده است.
شریك‌كردن رژیم ایران در بحران عراق نه بمب اتمی را متوقف می‌كند، نه داعش را. به عكس ماشین تروریزم داعش را تقویت می‌كند؛ زیرا حضور رژیم ایران در منطقه، جنگ‌های فرقه‌یی را تشدید می‌كند. امروز خانواده‌های فرانسوی نگران پیوستن شمار زیادی از جوانان فرانسه به جهادیست‌ها هستند.
سوال مهم این است كه راه برطرف كردن این بحران چیست؟ آیا باید به سرچشمه بنیادگرایی و تروریسم یعنی رژیم ایران مشروعیت داد یا در مقابل آن ایستاد؟ پاسخ مردم و مقاومت ایران بعد از سی و پنجسال تجربه در مقاومت علیه دیكتاتوری بنیادگرا این است كه باید در مقابل این رژیم ایستاد و هیچ گونه شراكتی با آن نداشت.

خانم‌ها، آقایان!
بحران رژیم آخوندی عمیق و در زمینه‌های زیر قابل رویت است:
نخست افزایش نارضایتی علیه حكومت: سركوب وحشیانه، در ماههای اخیر، روحیه اعتراضی جامعه ایران را تشدید كرده است. در ماه اكتبر، خشم مردم علیه تهاجمات اسیدپاشی توسط عوامل رژیم ایران، سر باز كرد و ما شاهد یك تظاهرات بزرگ در شهر تاریخی اصفهان بودیم كه در آن زنان نقش مهمی داشتند.
امروز كه روز جهانی منع خشونت علیه زنان است، به همه زنان ایران كه در مقابل بربریت ملاها مقاومت می‌كنند، درود می‌فرستم.
در یك سال اخیر، به گفته مقام‌های رسمی، دست كم سه هزار حركت اعتراضی در ایران رخ داده است. مردم هیچ فرصتی را برای اعتراض از دست نمی‌دهند اخیرا وقتی یك خواننده جوان درگذشت، جمعیت بزرگی از مردم به خیابان‌ها آمده و این تجمعات عملا به یك صف‌آرایی در برابر حكومت تبدیل شد و در برخی شهرها هم مأموران امنیتی به تظاهركنندگان حمله كرده و آن‌ها را دستگیر كردند.
در برابر این نارضایتی‌ها‌، پاسخ ملاها اعدام در ملأعام و هر هشت ساعت یك بار یك حلق آویز است. اما این سركوب نیز دیگر كارآیی لازم را ندارد. به تازگی علی جنتی وزیر ارشاد رژیم اعتراف كرد: «آمار اعدا‌م‌ها و كسانی كه در نوبت اعدام قرار دارند شگفت‌انگیز است» و اعتراف كرد كه این سیاست شكست خورده است. به‌خصوص كه رئیس جمهور این رژیم، حسن روحانی حتی در تظاهر به اعتدال هم شكست خورده است.

دوستان عزیز
اكنون كه فاشیسم دینی حاكم بر ایران در بحران‌های داخلی و بین المللی، سیاسی و اقتصادی و اجتماعی فرو رفته است بیش از هر زمان دیگر از اپوزیسیون سازمان‌یافته‌اش، یعنی شورای ملی مقاومت و مجاهدین، احساس تهدید می‌كند. حضور این اپوزیسیون به بحران پتانسیلی می دهد كه می‌تواند به سرنگونی رژیم راه ببرد.
به همین دلیل مقابله با این مقاومت و اعضای آن در كمپ لیبرتی در عراق، در صدر اولویت‌های رژیم است. در هشت سال گذشته، دولت دست نشانده ملاها در عراق، ۲۷ بار به اشرف و سپس به لیبرتی حمله كرد كه ۱۱۶ كشته و ۱۴۰۰ مجروح و ۷ گروگان به‌جای گذاشت. ۲۲ نفر بر اثر محاصره پزشكی جان سپرده‌اند. و دهها نفر دیگر در شرائط وخیم قرار دارند.
من امروز شهرداران محترم را به گسترش حمایت خود از مردم و مقاومت ایران فرا می‌خوانم. انتظار دارم دولت فرانسه را ترغیب كنید كه رهبری یك ابتكار بین‌المللی برای این هدفها را به دست بگیرد:

۱ ـ قاطعیت كامل در مقابل پروژه سلاح اتمی رژیم ایران
۲ ـ منوط كردن روابط سیاسی و تجاری با رژیم ایران به توقف اعدام‌ها
۳ ـ خلع ید از دیكتاتوری مذهبی تهران در سوریه و عراق
۴ ـ پایان محاصره كمپ لیبرتی و اعلام آن به‌عنوان كمپ پناهندگی تحت نظر ملل متحد
۵- حمایت از مقاومت ایران كه آلترناتیو بنیادگرایی مذهبی است كه منشأ آن در تهران است.

از همه شما متشكرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]