• صفحه اول / رخدادها / دیدار مریم رجوی با حامیان فرانسوی مقاومت ایران به مناسبت سال نو میلادی
دی-۲۰ ۱۳۹۴

دیدار مریم رجوی با حامیان فرانسوی مقاومت ایران به مناسبت سال نو میلادی

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

دیدار مریم رجوی با حامیان فرانسوی مقاومت ایران به مناسبت سال نو میلادی

روز ۲۰دی ۱۳۹۴، مریم رجوی در گردهمایی حامیان فرانسوی مقاومت ایران به‌مناسبت سال نو مسیحی، ضمن ابراز تأسف از وقایع تلخ و دشواری که در سال ۲۰۱۵ بر مردم جهان به ویژه مردم فرانسه و مردم خاورمیانه گذشت، تأکید کرد: هر قدر كه فرانسه و تمام جهان بر سرچشمه بنیادگرایی یعنی رژیم تهران و متحدینش متمركز شود، جهان به صلح و امنیت بیشتر نزدیك می‌شود.ش
دیگر سخنرانان این برنامه که با شرکت صدها تن از حامیان فرانسوی مقاومت ایران برگزار شد عبارت بودند از: اسقف ترقیخواه ژاک گایو؛ انیسه بومدین، اسلام شناس و بانوی اول پیشین الجزایر؛ ژان پیر برار، نماینده سابق مجلس ملی، خلیل مرون امام و مسئول مسجد اوری؛ رنه لومینیو، رئیس مشترک جنبش علیه نژاد پرستی و برای دوستی خلق‌ها (مراپ)
در این برنامه همچنین آقایان محمد شمس، آهنگساز و رهبر ارکستر و حمیدرضا طاهرزاده از هنرمندان عضو شورای ملی مقاومت و هنرمند ارزنده خانم گیسو شاکری برنامه های هنری زیبایی اجرا کردند.
مریم رجوی طی سخنانی در این جلسه گفت:

دوستان و همسایگان عزیز!
با تبریک و تهنیت به‌مناسبت سال ۲۰۱۶، از جانب مردم و مقاومت ایران برای تمام فرانسوی‌ها سالی با خوشبختی و برادری را آرزو می‌كنم. امیدوارم امسال برای فرانسه سال پیشرفت،‌ سعادت و امنیت و باشد برای مردم كشور من، ایران، سال آزادی.
به قول حافظ شاعر بزرگ ایران «فلك را سقف بشكافیم و طرحی نو دراندازیم». حافظ مثل اکثر شاعران ایران، به‌شدت بر ضد ارتجاع مذهبی و افراطی‌گری بود. درست در زمان حمله مغول به ایران، او شعرهایی سرود كه ترنم دائمی امید به آزادی و انسانیت است. همین شور و اشتیاق است كه در ابتدای سال نو در این جا دیده می‌شود.
حال که جهان ما را افراطی‌گری تحت نام اسلام هدف قرار داده، همچون حافظ یكدیگر را برای یك طرح نو فرا می‌خوانیم. برای جهانی عاری از فاشیسم دینی آخوندهای حاکم بر ایران و بنیادگرایان همجنس آنها همچون داعش. طرحی نو برای جهانی بر پایه بردباری و آزادی.
سال گذشته سال سختی برای خاورمیانه بود؛ به‌خاطر ادامه حمام‌ خون در سوریه و عراق و رنج و آوارگی و سركوب.
در ایران هم ۲۰۱۵ سال سختی بود سال تشدید سركوب زنان و پیروان ادیان و مذاهب مختلف. و نزدیك به یك هزار اعدام تحت حكومت روحانی که مدعی اعتدال است. او هم‌چنین مجاهدان لیبرتی را موشكباران کرد که دهها کشته بر جای گذاشت.

اما در دل همه این تاریكی‌ها، خوشبختانه شعله امید بیشتر از همیشه زبانه کشید.
بر خلاف ملاهای ایران كه نتوانستند رضایت خود را از كشتار توسط افراط‌گرایان داعش در پاریس پنهان كنند، ما آن را در امید و در همبستگی زیبا با مقاومت ایران پس از موشكباران لیبرتی دیدیم.
این امید را هم‌چنین در داخل ایران هرچه زنده‌تر دیدیم؛ زمانی كه معلمان در سراسر كشور به خیابان آمدند و اعتراض كردند. هم چنین، در تظاهرات مردم آذربایجان و كردستان و در تجمع خانواده‌های خشمگین زندانیان سیاسی و اعدام شدگان در برابر زندان اوین در تهران. و بالاخره، این شعله را در موج اعتراض فرانسوی‌ها به نقض حقوق بشر مردم ایران در آستانه سفر آخوند روحانی به پاریس در پایان این ماه، می‌بینیم.
او تلاش می‌كند چهره نفرت‌انگیز رژیم ایران را بپوشاند. فریبكاری او و ملاهای دیگر اهانتی به وجدان مردم دنیاست. از یك طرف ملاها از كشتار ۱۳ نوامبر در فرانسه، ابراز خوشحالی می‌كنند، از طرف دیگر روحانی این حمله را به‌ظاهر محكوم می‌كند. این یك تقسیم نقش است ولی كسی را نمی‌فریبد.
روحانی از اعدام‌ها در ایران دفاع می‌كند. در زمان دولت او بیش از ۲۰۰۰ نفر اعدام شده‌اند. روحانی از دیكتاتوری بشار اسد صریحاً حمایت ‌كرده است. او بیشترین تلاش را برای حمایت از ماشین جنگی سپاه پاسداران می‌كند. دو هفته پیش دستور توسعه سیستم موشكی پاسداران را داد. همه این‌ها چیز‌هایی است كه مطمئناً همه از آن بیزارند.

دوستان عزیز!
در سال ۲۰۱۵ ، به‌رغم تمامی قساوت‌ها، ملاها و داعش شاهد شكستهایی بودند؛ عقب‌نشینی از برنامه ساخت بمب اتمی یك شكست برای این رژیم است. مقاومت‌ ایران سربلند است كه این برنامه را افشا كرد و آخوندها را به بن‌بست کشاند. خوشبختانه به دلیل قاطعیت فرانسه در مذاكرات، از امتیاز دادن بیشتر به ایران جلوگیری شد.
شكست دیگر ملاها شكست استراتژی آنها در سوریه است. و تشكیل ائتلاف كشورهای عربی و اسلامی منطقه است كه این رژیم را منزوی كرده است. این دستاورد مهمی بود كه جهان علیه افراطی‌گری تحت نام اسلام متحد شد. چرا که كانون این افراطی‌گری البته در تهران است.
با این دستاوردها ما سال ۲۰۱۶را آغاز می‌کنیم. هر قدر كه جهان بر سرچشمه بنیادگرایی یعنی رژیم تهران و متحدینش متمركز شود، جهان به صلح و امنیت بیشتر نزدیك می‌شود. گروه داعش قابل شكست است. اما قدم اول آن شكست دادن دیكتاتوری اسد است كه تحت حمایت سپاه پاسداران برای داعش فضای حیاتی ایجاد كرده است.
ما جامعه جهانی و به‌خصوص فرانسه را برای در پیش گرفتن سیاست قاطعی برای اخراج رزیم ایران از سوریه و عراق و لبنان و یمن فرا می‌خوانیم.
جهان تنها در صورتی می‌تواند از شر بنیادگرایی خلاص شود که کانون آن یعنی رژیم آخوندها در ایران سرنگون شود از این رو جهان را فرا می‌خوانیم كه مبارزه مردم ایران برای سرنگونی ملاها را محترم بشمارند.
آینده‌یی كه ما از آن دفاع می‌كنیم ایرانی با یك جمهوری بردبار است. بر اساس جدایی دین و دولت، لغو اعدام و برابری زن و مرد.

خانم‌ها و آقایان!
ما با هم راه طولانی و سختی را طی كردیم. ابتلای ۱۷ ژوئن را پشت سر گذاشتیم. شیطان سازی مقاومت توسط ملاها و لابی‌ها را شكست دادیم. پرونده قضایی علیه مقاومت را كه پانزده سال به درازا كشید، پایان دادیم. به لطف این همبستگی ما و شما یك تجربه بسیار مثبت داشتیم. و آن تجربه همزیستی میان صاحبان دو فرهنگ و دو دین است. ملاها و بنیادگراها، كارشان بر اساس دشمنی با پیروان سایر ادیان است. اما در طی این سالیان، ما و شما یك همزیستی و دوستی نمونه را اثبات کردیم. شما دیدید كه حضور مقاومان ایرانی در این‌جا دوستی و برادری می‌آورد. و ما دیدیم كه فرانسوی‌ها دوستان ایرانیان و مسلمانان دموكرات و بردبارند.
ما دست در دست هم قادریم بسیاری كارها بكنیم. كارهایی ضروری برای آزادی وحقوق بشر ایران و ضروری برای شكست افراطی‌گری تحت نام اسلام. و برای حفاظت مقاومان لیبرتی. پس امسال این مبارزه را باید چند برابر كنیم.
از همه شما متشكرم و بار دیگر سال نو را به شما تبریک می گویم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]