• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی:‌ ضرورت تعیین هیات بین‌المللی برای بازدید از زندان‌ها و زندانیان سیاسی
خرداد-۲۱ ۱۳۹۸

مریم رجوی:‌ ضرورت تعیین هیات بین‌المللی برای بازدید از زندان‌ها و زندانیان سیاسی

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی:‌ ضرورت تعیین هیات بین‌المللی برای بازدید از زندان‌ها و زندانیان سیاسی

زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ساله روز گذشته (دوشنبه ۲۰خرداد) در زندان فشافویه (زندان مرکزی تهران بزرگ) در یک طرح جنایتکارانه از سوی رژیم آخوندی، با ضربات چاقو به طرز فجیعی به قتل رسید. مهاجمان دو تن از مزدوران رژیم در میان مجرمان خطرناک بودند. علیرضا شیرمحمدعلی از اهالی نازی‌آباد تهران از اواسط تیرماه گذشته دستگیر و به اتهامات مسخره‌یی مانند توهین به خمینی و خامنه‌ای و تبلیغ علیه نظام به ۸ سال زندان محکوم شده بود.
او از ۲۳اسفند تا ۲۷فروردین گذشته در اعتراض به عدم تفکیک زندانیان سیاسی از مجرمان عادی و خطرناک و عدم امنیت جانی و در اعتراض به شرایط وخیم بهداشتی و زیستی زندان در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد.
جان باختن علیرضا شیرمحمدعلی ضرورت توجه جامعه جهانی به وضعیت وخیم زندان‌ها و زندانیان سیاسی در ایران را مضاعف می‌کند. مقاومت ایران خواستار محکومیت جنایت‌های رژیم آخوندی علیه زندانیان سیاسی از سوی شورای امنیت ملل متحد و کشورهای عضو، اتحادیه اروپا، شورا و کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل‌متحد و گزارشگران ذیربط و دیگر مجامع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر می‌باشد و بار دیگر بر فراخوان مریم رجوی به تشکیل یک هیئت بین‌المللی برای بازدید از زندان‌ها و زندانیان سیاسی ایران تأکید می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱ خرداد ۱۳۹۸(۱۱ ژوئن ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]