• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: ‌فراخوان به حمایت از اعتصابگران هفت تپه و فولاد اهواز و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان
آبان-۲۷ ۱۳۹۷

مریم رجوی: ‌فراخوان به حمایت از اعتصابگران هفت تپه و فولاد اهواز و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: ‌فراخوان به حمایت از اعتصابگران هفت تپه و فولاد اهواز و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان

مریم رجوی، با درود به کارگران اعتصابی نیشكر هفت تپه و فولاد اهواز گفت: شوش با فریاد کارگران و همبستگی و اعتصاب جوانان، معلمان و بازاریان به‌پاخاسته است. دشمن بیهوده تلاش می‌كند با سركوب و دستگیری صدای كارگران محروم هفته تپه را خاموش كند، اما فریاد «گرسنه‌ایم گرسنه» کودکان شوش، وجدان هر انسانی را به قیام علیه آخوندهای ستمكار فرامی‌خواند.
مریم رجوی با فراخواندن عموم جوانان به‌ویژه در خوزستان به پشتیبانی از خیزش شوش و حمایت از اعتصابگران هفت تپه و فولاد اهواز، از مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر و حقوق كارگران و اتحادیه‌ها و سندیكاهای كارگری خواست اقدام‌های سركوبگرانه فاشیسم دینی حاكم بر ایران علیه كارگران را محكوم كرده و برای آزادی دستگیرشدگان دست به اقدام فوری بزنند.
روز یکشنبه ۲۷‌آبان (۱۸نوامبر) تظاهرات كارگران شجاع نیشکر هفت تپه در چهاردهمین روز اعتصاب آن‌ها، با حمایت گسترده بازاریان، معلمان، خانواده‌های کارگران، دانش‌آموزان شهر شوش برگزار شد. به دنبال تجمع معترضان در مقابل فرمانداری رژیم در شوش، نیروهای سركوبگر حداقل دو تن از نمایندگان کارگران را بازداشت کردند. دست‌کم یکی از کارگران نیز بر اثر مضروب شدن توسط آدمکشان لباس شخصی مجروح شد.
تظاهرات گسترده کارگران نیشکر فولاد در روز یکشنبه بی‌اعتنا به حضور فشرده نیروهای سرکوبگر آغاز شد. در مسیر تظاهرات مغازه‌داران کسب و کار خود را تعطیل کردند و به تظاهرات پیوستند. تظاهرکنندگان شعار می‌دادند: هفت تپه، فولاد، كنار هم می‌ایستیم تا آخر؛ فولاد، هفت تپه، پیوندتان مبارک؛ بازاری با غیرت حمایت حمایت؛ کارگر، معلم، اتحاد اتحاد؛ مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر؛ كارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد؛ نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم؛ نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد؛ نه تهدید نه تسلیم ما همه با هم هستیم؛ به خونه‌مون نمی‌ریم، حقمونو می‌گیریم؛ دشمن ما همین جاست دروغ می‌گن آمریکاست.
مردمی که به کارگران پیوسته بودند دست‌نوشته هایی در دستشان بود که بر روی آن نوشته شده بود: «من هم یک هفت تپه‌ای هستم».
در دست‌نوشته‌های کارگران نوشته بود: به قراردادهای غیرقانونی کار پایان دهید دست از استثمار کارگران بردارید؛ یک بچه گرسنه وعده سرش نمی‌شه؛ من فقط یک کارگرم، اراذل و اوباش نیستم؛ من وطنم را دوست دارم فقط بچه من گرسنه است؛
نماینده کارگران با اشاره به تهدیدهای نیروهای سرکوبگر گفت: اگر من هم مردم، حق ندارید مرا دفن کنید. باید تابوت مرا به اعتصاب بیاورید مرده من هم فریاد می‌زند: «نه تهدید نه تسلیم ما همه با هم هستیم». انبوه جمعیت با تکرار این شعار بر عزم جزم خود برای ادامه اعتراضاتشان تأکید کردند.
در همین حال کارگران دلیر فولاد اهواز نیز برای دومین هفته به اعتصاب خود در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و مطالباتشان ادامه دادند و همبستگی خود را با كارگران نیشكر هفته تپه ابراز كردند. آن‌ها در مسیر تظاهرات از کارخانه به سمت استانداری رژیم در اهواز شعار می‌دادند: این‌همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی؛
استاندار و فرماندار همدست این مافیا؛ نیشکر هفت تپه ما هستیم ما هستیم، کنار هم می‌ایستیم؛ کشور ما دزدخونه است‌، توی جهان نمونه است؛ کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ آبان ۱۳۹۷ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]