• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان مریم رجوی به حمایت از كارگران اعتصابی و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان
آذر-۲۹ ۱۳۹۷

فراخوان مریم رجوی به حمایت از كارگران اعتصابی و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فراخوان مریم رجوی به حمایت از كارگران اعتصابی و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان

رژیم آخوندی در وحشت از ادامه و گسترش اعتراض‌های كارگران و دیگر اقشار مردم اهواز، نیروهای سركوبگر خود از مأموران نیروی انتظامی تا عوامل وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران و آدمکشان لباس شخصی‌‌ را به‌طور گسترده در سطح شهر مستقر کرده و بسیاری از راه‌ها را قرق كرده‌اند. در برخی از خیابان‌ها به خودروها اجازه پارك نمی‌دهند.
با وجود این و به‌رغم دستگیری دهها تن از كارگران فولاد اهواز، روز سه‌شنبه۲۷آذر كارگران گروه ملی فولاد اهواز برای چهلمین روز به اعتصاب خود ادامه دادند.
در یك تحول دیگر مافیای شكنجه و اعدام و ترور شماری از كارگران نیشكر هفت تپه را در شوش احضار و تهدید كرده است. هم‌چنین گفته می‌شود دژخیمان قضاییه آخوندی برای برخی از كارگران این كارخانه كه پیش از این دستگیر شده بودند، حکم صادر كرده است.
مریم رجوی، دستگیری‌های وحشیانه و جمعی كارگران را قویاً محكوم كرد و گفت: اقدام‌های سركوبگرانه و فریبكاری‌های رژیم آخوندی علیه كارگران و بی‌پاسخ گذاشتن خواستهای آنان و پایمال كردن حقوق اولیه شان، بار دیگر این حقیقت را به اثبات می‌رساند كه تا این رژیم ضد كارگری بر سر كار است، وضعیت كارگران و زحمتكشان هر روز وخیم‌تر می‌شود و فقر و بیكاری و تورم گسترش پیدا می‌كند.
وی عموم مردم به‌ویژه کارگران و جوانان را به اعتراض علیه این دستگیری‌ها و حمایت از کارگران اعتصابی فرا‌خواند و از مدافعان حقوق بشر و حقوق کارگران خواست اقدام‌های سركوبگرانه رژیم آخوندی علیه كارگران را قویاً محكوم نموده و برای آزادی فوری دستگیرشدگان اقدام كنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ آذر ۱۳۹۷( ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]