• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی: سرکوب، جنگ‌افروزی و صدور تروریسم دو رکن بقای رژیم آخوندی
مهر-۲۴ ۱۳۹۹

مریم رجوی: سرکوب، جنگ‌افروزی و صدور تروریسم دو رکن بقای رژیم آخوندی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: سرکوب، جنگ‌افروزی و صدور تروریسم دو رکن بقای رژیم آخوندی

ریاست محترم دکتر متیو آفورد،
منتخبان مردم انگلستان و ایرلند!
از شما به‌خاطر احساس مسئولیت‌تان نسبت به‌ تهدیدات رژیم ایران و حمایت‌ از حقوق‌بشر مردم ایران تشکر می‌کنم.
حقوق‌بشر، آزادی و خواست مردم برای تغییر و استقرار یک جمهوری مبتنی بر آرای مردم، در قلب مسأله ایران قرار دارد. بی‌توجهی به‌‌ آن، نه تنها به‌ زیان مردم ایران است؛ بلکه خاورمیانه، اروپا و همه جهان را ناامن می‌کند.
متاسفانه نادیده گرفتن این مسائل حیاتی در نقطه کانونی سیاست‌های کشورهای اروپایی در قبال ایران بوده است. به‌همین دلیل دوست عزیزم بارونس بوتروید گفت: تحریم علیه این رژیم و حمایت از جنبش مقاومت برای دموکراسی به‌خاطر امنیت بین‌المللی ضروری است.

امروز مردم ایران از هر طرف با ویرانگری و جنایت رژیم مواجهند. از یک طرف آن‌ها با یک اقتصاد فاجعه‌بار مواجهند و گرسنگی بر بخش بزرگی از مردم ایران حاکم است. ایران یکی از بالاترین نرخ‌های تورم در جهان را دارد.
معضل اصلی اقتصاد ایران، غارت‌گری خامنه‌ای و سپاه پاسداران است. هر سال ده‌ها میلیارد دلار توسط همین‌ها ربوده یا به‌ خارج کشور منتقل می‌شود. این علاوه بر میلیاردها دلاری است که خرج جنگ‌افروزی، تروریسم و پروژه‌های موشکی و اتمی می‌کنند.
مسأله دیگر گسترش بیماری کروناست. امروز شمار جان‌‌باختگان، با محتاطانه‌ترین ارزیابی‌ها به ۱۲۵هزار نفر می‌رسد.. حتی بر‌اساس آمار دولتی، در این روزها در مقایسه با کل جهان، ایران بالاترین قربانیان را نسبت به جمعیت کشور دارد.
سرمایه موسسات اقتصادی تحت کنترل خامنه‌ای به یک تریلیون دلار می‌رسد. مقاومت ایران از روز اول فراخوان داد که رژیم باید از این منبع، هزینه کارگران و زحمتکشان را به مدت چند ماه بپردازد که ناگزیر به رفتن سر کار و قرار گرفتن در معرض ویروس نباشند. اما آخوندها درآمدها و امکانات دولتی را برای مهار بیماری به‌کار نمی‌گیرند. آن‌ها می‌خواهند از این وضعیت برای مأیوس کردن مردم و برای خاموش‌کردن اعتراض‌های آن‌ها استفاده کنند.
و بالاخره مشکل اختناق و شکنجه و اعدام برای حفظ رژیم است. امروز ده‌ها زندانی سیاسی زیر حکم اعدام‌اند. زندانیان قیام آبان ۹۸ در خطرند. نوید افکاری قهرمان کشتی و مصطفی صالحی را بعد از شکنجه‌های وحشیانه اعدام کردند.
پاسداران رژیم، در روزهای اخیر در برابر چشمان وحشتزده مردم چند جوان را در خیابان شکنجه کردند. روز ۱۶مهر دیوان‌عالی رژیم، حکم قطع دست دو برادر زندانی در ارومیه در شمال غرب ایران را صادر کرد. به‌قول عفو بین‌الملل، این «تعرضی شنیع به کرامت انسانی و مصداق شکنجه است که در قوانین بین‌المللی جرم محسوب می‌شود».

بی‌ثباتی شدید رژیم

در روزهای اخیر پس از درگذشت شجریان خواننده محبوب ایران، مردم شعار می‌دادند که او هرگز نمی‌میرد اما دیکتاتور باید بمیرد. از دیماه سال ۱۳۹۶ تا امروز، پنج قیام بزرگ علیه رژیم برپا شده است. خامنه‌ای در قیام بزرگ آبان ۹۸ با کشتن حداقل ۱۵۰۰جوان و نوجوان و دستگیری حداقل ۱۲هزار نفر، با جنبش مردم مقابله کرد. این اعتراض‌ها مثل آتش زیر خاکستر است. این واقعیت را فعالیت‌های روزانه جوانان و کانون‌های شورشگر به‌خوبی نشان می‌دهد.
همزمان رژیم از بی‌ثباتی شدید و منفوریت اجتماعی رنج می‌برد. در انتخابات اخیر مجلس، با وجود همه تقلبات، مطابق گزارش وزارت کشور در شهرهای بزرگ فقط ۲ الی ۵ درصد شرکت کرده ‌بودند.
به‌همین دلیل است که آخوندها ‌تروریسم در خارج ایران به‌خصوص در اروپا را گسترش داده‌اند. سرکوب مردم ایران و جنگ‌افروزی و صدور تروریسم دو رکن بقای رژیم هستند.
اما واقعه بی‌سابقه دیگر این بود که در یک طرح تروریستی، یک دیپلمات رسمی رژیم، برای یک انفجار بزرگ در قلب اروپا، شخصا مواد انفجاری را به تروریست‌ها تحویل داد. او اکنون در زندان و در انتظار محاکمه است. این عملیات قرار بود دو سال پیش علیه گردهم‌آیی مقاومت ایران در پاریس با حضور صدها شخصیت خارجی از جمله ده‌ها پارلمانتر و شخصیت عالیقدر از بریتانیا صورت گیرد.
چنان‌که اخیرا خبرگزاری‌ها فاش کردند دیپلومات تروریست رژیم در بازپرسی خود، بلژیک را تهدید کرد اگر مجرم شناخته شود گروه‌های مسلح در عراق، لبنان، یمن و سوریه علیه بلژیک تلافی خواهند کرد. در واقع آنچه آخوندها را جری‌کرده و عملاً به آن‌ها برای تروریسم در خارج کشور و سرکوب جامعه ایران دست باز داده، سیاست مماشات است.

دوستان عزیز!
امروز آخوندها در منتهای ضعف بسر می‌برند. به‌این دلیل بیش از هر زمان به‌ سرکوب مردم ایران و به تروریسم و جنگ‌افروزی دست می‌زنند.
از جانب مقاومت ایران، ‌پارلمان‌های اروپا به‌خصوص هردو مجلس بریتانیا و پارلمان ایرلند را فرا‌می‌خوانم که رهبری سیاست جدیدی در قبال ایران را به‌عهده بگیرند.
این پیشنهاد در سه عنوان خلاصه می‌شود: حقوق‌بشر برای مردم ایران، تحریم همه‌جانبه دیکتاتوری دینی و به‌رسمیت شناختن مقاومت مردم ایران برای آزادی و دمکراسی.
ضروری است بریتانیا، ایرلند و سایر دولت‌های اروپا، سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند، سفارت‌خانه‌های رژیم را که مراکز هدایت عملیات تروریستی است، تعطیل کنند و عوامل وزارت اطلاعات آخوندها را از خاک اروپا اخراج کنند.
یک هیأت تحقیق مستقل بین‌المللی برای تحقیق در مورد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی و کشتار بیش از ۱۵۰۰نفر توسط خامنه‌ای در قیام آبان ۹۸ باید تشکیل شود. هم‌چنین وضعیت زندان‌ها و زندانیان باید مورد تحقیق قرار بگیرد. ما خواهان آزادی همه زندانیان سیاسی هستیم.
هم‌چنین باید پرونده قتل‌عام ۶۷ و قتل‌عام آبان ۹۸ به شورای امنیت ارجاع شود. مصونیت برای خامنه‌ای و سران و سرکردگان این رژیم کافیست. آن‌ها باید در برابر عدالت قرار بگیرند.
از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]