• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / پرداخت 100میلیون دلار به صندوق ابتكاری دبیركل از محل فروش دارایی‌های اشرف برای انتقال مجاهدین
آبان-۱۱ ۱۳۹۲

پرداخت 100میلیون دلار به صندوق ابتكاری دبیركل از محل فروش دارایی‌های اشرف برای انتقال مجاهدین

Catégories // اطلاعیه‌ها

پرداخت 100میلیون دلار به صندوق ابتكاری دبیركل از محل فروش دارایی‌های اشرف برای انتقال مجاهدین

مریم رجوی، ضمن تشكر از ابتكار دبیركل ملل متحد در تشكیل یك صندوق اعتماد برای انتقال ساكنان لیبرتی به كشورهای دیگر، بار دیگر بر پرداخت ۱۰۰میلیون دلار به این صندوق از محل فروش دارایی‌های ساكنان اشرف تأكید كرد .

وی گفت این موضوع پیش از این از سوی دكتر آلخو ویدال كواداراس، نایب رئیس پارلمان اروپا و رئیس كمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت و آقای استرون استیونسون رئیس گروه رابطه با عراق پارلمان اروپا، به اطلاع دبیركل ملل متحد، معاون سیاسی و نماینده ویژه او در عراق نیز رسیده است. آنها خاطرنشان كردند كه اگر دولت عراق اجازه بدهد قرار داد فروش دارایی‌ها با كمپانی انگلیسی به اجرا در بیاید، ۱۰۰ میلیون دلار از درآمد این قرارداد به صندوق ابتكاری دبیركل پرداخت خواهد شد.

مریم رجوی در همین خصوص حكومت عراق را به همكاری با سناتور توریسلی، نماینده قانونی ساكنان برای فروش اموال ساكنان اشرف، فراخواند.
ساكنان اشرف در سپتامبر ۲۰۱۲ با یك كمپانی انگلیسی برای فروش كلیه اموال منقول و غیرمنقول به مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار قرارداد بستند. این قرارداد به تأیید وزارتخارجه انگلستان، سفارت عراق در این كشور و اتاق بازرگانی عرب و انگلستان رسید. اما نیروهای عراقی با تهدید نماینده كمپانی در عراق به مرگ و تهدید به مصادره اموال كمپانی، مانع اجرای قرارداد شدند.
فروش اموال ساكنان در طرح ۵ سپتامبر۲۰۱۳ ملل متحد و همچنین در نامه ۶ سپتامبر خانم بت جونز، دستیار وزیر خارجه آمریكا در امور خاور نزدیك، مورد تأكید قرار گرفته است. اما متأسفانه به رغم گذشت دو ماه دولت عراق اجازه فروش اموال ساكنان را نمی دهد. در طرح ۵ سپتامبر ملل متحد تصریح شده است :
-«دولت عراق به ساكنان اجازه فروش اموالشان در هر زمانی را خواهد داد».
-«دولت عراق كلیه اموال اشرف را حفاظت و ضمانت خواهد كرد».
در همین رابطه خانم بت جونز دستیار وزیر خارجه آمریكا در امور خاور نزدیك قبل از انتقال باقیمانده ساكنان اشرف به كمپ لیبرتی ، در روز ۱۵ شهریور ۶ سپتامبر) به مریم رجوی نوشت: اگر شما با طرح یونامی برای انتقال باقیمانده ساكنان اشرف موافقت كنید «سازمان ملل نگهداری دارایی‌های اشرف را با به كارگرفتن یك شركت حفاظت مورد اعتماد محلی تسهیل خواهد كرد و سفارت آمریكا آنچه را در توان دارد در حمایت از این تلاش‌ها مبذول خواهد نمود».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ آبان ۱۳۹۲ (۲ نوامبر۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]