• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: شمار شهیدان قیام مردم ایران از ۷۵۰ گذشت. یک نمونه بسیار وخیم جنایت علیه بشریت در قرن بیست و یکم
آذر-۱۳ ۱۳۹۸

مریم رجوی: شمار شهیدان قیام مردم ایران از ۷۵۰ گذشت. یک نمونه بسیار وخیم جنایت علیه بشریت در قرن بیست و یکم

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: شمار شهیدان قیام مردم ایران از ۷۵۰ گذشت. یک نمونه بسیار وخیم جنایت علیه بشریت در قرن بیست و یکم

سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرد شمار شهیدان قیام سراسری مردم ایران که ۱۸۷ شهر کشور را در برگرفت، از مرز ۷۵۰ گذشته است. این سازمان هم‌چنین امروز اسامی ۳۳ تن دیگر از شهیدان را اعلام نمود. پیش از این نیز اسامی ۲۲۲ نام اعلام شده بود. به این ترتیب تا کنون اسامی ۲۵۵ شهید سرفراز قیام منتشر شده است.

ثبت شمار شهیدان و احراز هویت آنان در حالی صورت می‌گیرد که فاشیسم دینی حاکم بر ایران تمامی اهرم‌های سرکوبگرانه و امنیتی و ماشین جهنمی سانسور و خفقان خود را برای مخفی نگه داشتن ابعاد جنایت علیه بشریت به کار گرفته است. هم باند خامنه‌ای و نهادهای تحت کنترلش مانند سپاه پاسداران و قضاییه آخوندی و هم باند روحانی و وزارت کشور و وزارت اطلاعات به‌شدت تلاش می‌کنند شمار شهیدان و دستگیرشدگان را پنهان کنند.

قتل عام تظاهرکنندگان در سراسر ایران را که به دستور خامنه‌ای صورت گرفته یکی از وخیم‌ترین نمونه‌های جنایت علیه بشریت در قرن بیست و یکم توصیف کرد و جامعه جهانی را به اقدام فوری برای توقف سرکوب و کشتار در ایران فراخواند.
شورای امنیت ملل متحد، با کنار گذاشتن ملاحظات سیاسی و اقتصادی، باید کشتار تظاهر‌کنندگان را جنایت علیه بشریت اعلام کند. خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم به‌خاطر جنایت علیه بشریت باید در برابر عدالت قرار بگیرند.
ملل متحد باید یک هیئت تحقیق برای کشف ابعاد جنایت علیه بشریت و بازدید از زندان‌ها و زندانیان قیام به ایران اعزام کند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]