آذر-۲۴ ۱۳۹۸

شمار شهیدان قیام مردم ایران از ۱۵۰۰تن بیشتر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

شمار شهیدان قیام مردم ایران از ۱۵۰۰تن بیشتر است

سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرد تا کنون بیش از ۱۵۰۰تن از شهیدان قیام مردم ایران را در شهرهای مختلف کشور ثبت کرده است. شمار شهیدان در استان تهران حداقل ۴۰۰، در کرمانشاه حداقل ۳۲۰، در فارس حداقل ۲۷۰، در خوزستان حداقل ۲۴۰، در اصفهان حداقل ۱۲۰ و در البرز (کرج) حداقل ۱۰۰تن می‌باشد.
سازمان مجاهدین هم‌چنین اسامی ۲۸شهید دیگر قیام را منتشر کرد. به این ترتیب تا کنون اسامی ۵۰۴تن از شهیدان قیام مردم ایران از ۵۶شهر اعلام شده است. به گزارش شهود عینی که در آمار ۱۵۰۰شهید محسوب نشده و در دست تحقیق است، صدها پیکر شهید در روزهای قیام وارد سردخانه بیمارستان نمازی شیراز شده و رژیم در این باره کماکان سکوت و مخفی‌کاری می‌کند تا حقایق پوشیده بماند.
به‌رغم گذشت یک‌ماه از شروع قیام سراسری، رژیم آخوندی در وحشت از عواقب داخلی و بین المللی جنایت بزرگ علیه بشریت با تمام قوا تلاش می‌کند شمار شهیدان و اسامی آن‌ها و شمار زندانیان را مخفی نگاه دارد. نیروهای سرکوبگر از تحویل اجساد شهیدان به خانواده‌ها خودداری می‌کنند. بسیاری از شهیدان مستقیماً از بیمارستان‌ها یا از خیابان توسط پاسداران ربوده شده و در محل‌های نامعلومی دفن شده‌اند.

مریم رجوی: رژیم هنوز هم از تحویل اجساد شهیدان خودداری می‌کند و با وقاحتی مافوق تصور، پول گلوله و کشتن فرزندان ایران را از پدران و مادران آن‌ها طلب می‌کند. این کشتار تکان‌دهنده بدون تردید یکی از هولناک‌ترین جنایات قرن بیست و یکم است و با هر معیاری یک جنایت بزرگ علیه بشریت به‌شمار می‌رود. فاشیسم دینی باید از جامعه بین المللی طرد شود.
شورای امنیت ملل متحد و اتحادیه اروپا را به اقدام فوری برای توقف سرکوب و جنایت علیه بشریت و آزادی دستگیر‌شدگان فراخوانده و بار دیگر از ملل متحد خواستار تشکیل یک هیات بین المللی برای تحقیق پیرامون این جنایت بزرگ و بازدید از زندان‌های رژیم و دیدار با زندانیان هستم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]