• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان خانم مریم رجوی به جامعه جهانی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان قیام و زندانیان سیاسی محکوم به اعدام
مرداد-۲۱ ۱۳۹۹

فراخوان خانم مریم رجوی به جامعه جهانی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان قیام و زندانیان سیاسی محکوم به اعدام

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فراخوان خانم مریم رجوی به جامعه جهانی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان قیام و زندانیان سیاسی محکوم به اعدام

پرونده حسین ریحانی زندانی قیامی با اتهام آخوند ساخته محاربه، به‌خاطر شرکت در قیام آبان‌ماه ۹۸ توسط بیدادگاه اسلامشهر برای تعیین تکلیف به دیوان عالی آخوندها ارجاع شده است. حسین ریحانی روز ۱۷ آذر ۹۸ در حمله اطلاعات سپاه پاسداران به خانه‌اش در اسلام شهر دستگیر شد و در بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفت و نهایتا به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد.

در هفته‌های اخیر حکم اعدام ۸ زندانی سیاسی در تهران و اصفهان توسط دیوان عالی آخوندها مورد تایید قرار گرفت، اما به‌دلیل کارزار بزرگ «اعدام نکنید» و «لغو فوری حکم اعدام» رژیم ناگزیر اجرای احکام این جنایتکارانه را متوقف کرده است.
در این میان روز ۱۵ مرداد زندانی قیامی مصطفی صالحی به‌خاطر شرکت در قیام دی‌ماه ۹۶ اعدام شد.
روز پنجشنبە ١٦ مرداد، حکم جنایتکارانه اعدام زندانی سیاسی حیدر قربانی اهل کامیاران از سوی دیوان عالی آخوندها تایید شده و پرونده وی به دایره «اجرای احکام دادسرای سنندج»، ارجاع شده است. وی که در سال ۱۳۹۵ توسط دژخیمان وزارت اطلاعات دستگیر و مدت‌ها تحت شکنجه قرار داشت، اکنون در نوبت اجرای حکم جنایتکارانه اعدام قرار دارد.

هم‌چنین دو زندانی سیاسی کرد، هوشمند علی‌پور (اهل سردشت) و محمد استادقادر (اهل سقز) که از مرداد ۹۷ در زندان بسر می‌برند توسط بیدادگاهی که در دی‌ماه ۹۸ در سنندج تشکیل شد به اعدام محکوم شدند.

در یک تحول دیگر شماری از زندانیان اهل سنت در شرق ایران توسط بیدادگاه ضد انقلاب مشهد به اتهام آخوند ساخته « بغی» به اعدام محکوم شده‌اند و حکم برای تأیید، به دیوان عالی آخوندها ارجاع شده است.

مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران، شورای امنیت، دبیرکل،کمیسرعالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و دیگر ارگان‌ها و مجامع مدافع حقوق بشر را به اقدام فوری به منظور لغو احکام جنایتکارانه اعدام و نجات جان آنان فراخواند و بار دیگر بر‌ضرورت بازدید هیات حقیقت یاب بین‌المللی از زندان‌ها و زندانیان ایران به‌ویژه زندانیان سیاسی تاکید کرد.

مریم رجوی افزود: فاشیسم دینی حاکم بر ایران به‌خاطر استمرار شکنجه و اعدام‌های خودسرانه به‌خصوص در مورد زندانیان سیاسی، و نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق بشر باید قویا محکوم و از جامعه جهانی طرد شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ (۱۰ اوت ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]